Przerobienie ramek halogenów na plastikowe

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kraviec
Specjalista
Imię: Michał
Chevi: Epica 2.0 R6
Kontakt:

Przerobienie ramek halogenów na plastikowe

Post autor: Kraviec » 12 lis 2016, o 22:20

Cześć,
Przedstawiam poniżej modyfikację ramek halogenów, niestety oryginalne chromowane potrafią być w opłakanym stanie, moje wyglądały tragicznie.
Oczywiście musimy odpiąć wtyczkę i wykręcić halogen, jest przykręcony dwoma nakrętkami. Najpierw wykręcamy jednak czarne kratki, bo chromowe ramki są przykręcone do nich od drugiej strony na trzy malutkie wkręty. Wywalamy chromowane ramki i bierzemy się za oprawki halogenów, gdyż soczewka trzyma się dzięki szerokiemu czarnemu plastikowi, który jest mocowany na zatrzaski.
Ściągamy czarny plastik w celu pomalowania sprayem na srebrno, można to oddać ewentualnie do chromowania. Podczas ściągania plastiku trzeba uważać na szklaną soczewkę żeby nie upadła i nie potłukła się. Po pomalowaniu plastikowego elementu składamy montujemy halogen do auta, ale musimy między uchwyt wychodzący ze zderzaka, a element montażowy halogenu nałożyć podkładkę grubości około 1cm, ma to za zadanie wysunąć halogen bardziej do przodu żeby nie powstała dziura między kratką zderzaka, a halogenem. Zaznaczyłem to czerwonym kółkiem na zdjęciu. Użyłem nakrętki, jej grubość pasowała idealnie.
Jeśli ktoś ma też zniszczone chromy to do dzieła, miłej pracy.
Załączniki
1.jpg
Tak wyglądały moje chromowane ramki po zdemontowaniu - ciekawe z czego oni to zrobili...
1.jpg (154.79 KiB) Przejrzano 271 razy
2.jpg
Tutaj widać pomalowany już na srebrno czarny plastik trzymający soczewkę.
2.jpg (126.49 KiB) Przejrzano 271 razy
4.jpg
Zaznaczone miejsce, gdzie trzeba dać podkładkę żeby cały halogen przesunął się do przodu i lepiej wkomponował w czarną kratkę.
4.jpg (151.13 KiB) Przejrzano 271 razy
5.jpg
Widok przed modyfikacją (z tej lepszej strony gdzie chrom był jeszcze w miarę dobry)
5.jpg (92.99 KiB) Przejrzano 271 razy
6.jpg
Widok po modyfikacji, patrząc na auto z daleka bardzo ładnie widać te obwódki ponieważ są teraz większe.
6.jpg (87.29 KiB) Przejrzano 271 razy

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Administrator Junior
Imię: Andrzej
Chevi: Lacetti 1.6 SW
Kontakt:

Re: Przerobienie ramek halogenów na plastikowe

Post autor: XaRaDaS » 13 lis 2016, o 19:33

Niezła robota :ok: od razu to wygląda na nówkę sztukę ;)
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Manuale”