Manualna skrzynia biegów 5 1,6 113 km

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
payron82
Aktywny
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2016, o 16:26
Reputacja: 2
Imię: Tomasz
Samochód: Cruze 1,6 2010
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Manualna skrzynia biegów 5 1,6 113 km

Post autor: payron82 » 14 lut 2020, o 06:50

Panowie jak to jest ze skrzyniami jak widzę w tej wersji silnikowej były dwa oznaczenia a2 i ask (z tej naklejki na kielicha). Różnią się na Oki tylko kształtem kowadelka wybieraka biegów. Mam chyba problem z moja skrzynią i szykuje się na św zakup. Moja ma oznaczenia z naklejki a2 i pojawia się pytanie czy mogę założyć z oznaczeniem ask. Może ktoś też miał przypadek z szumieniem skrzyni na luzie. Szum jest dziwny bo raz jest, raz bo nie ma i co dziwne jest o różnym natężeniu. Wstępnie gość od skrzyń powiedZiał że to raczej zużyte sprężarki tarczy sprzęgła różnie się układają i dają takie szumy. Sprzęgło mam od nowości i ma zrobione 266 tyś głównie po mieście. Nie dodałem ze szum znika jak zaczynam wciskać podał sprzęgła. Jak jadę to wydaje się że szumu nie słychać, a na pewno nie zwiększa się wraz z robotami. Jak ktoś podpowie to będę wdzięczny, a może ktoś ma na zbyciu ww skrzynię.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5727
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 337
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Manualna skrzynia biegów 5 1,6 113 km

Post autor: bubu1769 » 14 lut 2020, o 07:09

Objawy raczej pasują właśnie do uszkodzonego sprzęgła a nie samej skrzyni.

payron82
Aktywny
Posty: 90
Rejestracja: 25 cze 2016, o 16:26
Reputacja: 2
Imię: Tomasz
Samochód: Cruze 1,6 2010
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manualna skrzynia biegów 5 1,6 113 km

Post autor: payron82 » 14 lut 2020, o 07:23

Chciałbym żeby to było tylko sprzęgło, z gościem od skrzyń rozmawiałem telefonicznie i jak powiedziałem o objawach to był na tyle pewny w swej tezie że po zrzuceniu skrzyni kazał podjechać z samą tarczą. Po jej wyglądzie ponoć postawi diagnozę, czy skrzynia do diagnozy. Planuje podjechać do niego i niech posłucha odgłosów, ale znając życie jak tam pojadę to akurat będzie cisza. Olej wczoraj wymieniłem i nie ma żadnej różnicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości