Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Amadek85
Świeżak
Imię: Amadeusz
Chevi: Epica
Silnik: 2.0 VCDi, Z20S, 150KM, Diesel
Kontakt:

Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Post autor: Amadek85 » 15 sie 2019, o 19:05

Witam.
Trochę ponad tydzień temu zakupiłem Epicę i mam pytanie odnośnie czujników parkowania. Poszperałem po forum i posprawdzałem kilka rad - same czujniki i tyczka pomiędzy zderzakiem a bagażnikiem (dostęp ciężki :P ). Czujniki wydają się być sprawne tzn wyraźnie słychać "pykanie" i czuć nawet pod palcem. Nie wiem co robię nie tak z testem na ręczny ale u mnie nie działa to jakoś. Zapłon na on i ręczny trzy razy w przeciągu 10 s i nic. Po wbiciu wstecznego od razu pika chyba z 5 razy po trzy i cisza. Na desce rozdzielczej błąd świeci się cały czas od odpalenia auta do zgaszenia. Zastanawia mnie jeszcze czy nie ma jakiegoś kabla w okolicy drzwi kierowcy bo nie świeci światło w drzwiach kierowcy (żarówkę wymieniłem i nic to nie dało) i nie działa mi otwieranie bagażnika z przycisku w drzwiach kierowcy- jedynie pilot na kluczyku lub kluczyk. Głośnik działa i sterowanie szybami też itd. Boję się trochę o ściąganie boczku drzwi żeby nie połamać czegoś albo nie zniszczyć bo stan auta wizualnie super. Odkręciłem nawet jedną śrubę w boczku za uchwytem i trochę pociągnąć chciałem cały boczek i nic nie poszło. Gdzieś coś jeszcze trzyma? Czy rwać na siłę? Ktoś jakieś podpowiedzi odnośnie całości? Gdzie szukać jakiejś przyczyny?

Awatar użytkownika
Arbi
Aktywny
Imię: Albert
Silnik: 2.5
LPG: Vialle
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Post autor: Arbi » 15 sie 2019, o 19:30

Boczek ściągasz poprzez szarpnięcie za kieszeń, po wcześniejszym odkręceniu dwóch śrubek, za uchwytem oraz pod zaślepką pod klamką. Całość ściągasz wysuwając do góry. Z czujnikami nie pomogę.

Amadek85
Świeżak
Imię: Amadeusz
Silnik: 2.0 VCDi, Z20S, 150KM, Diesel
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Post autor: Amadek85 » 15 sie 2019, o 21:07

DZIĘKI Arbi :)
Boczek ściągnąłem i okazało się, że wypięte były wtyczki od podświetlenia (wtyczka była nawet nie na wierzchu tylko pod folią izolacyjną) i od otwierania bagażnika. To już działa bez problemu. Nie wiem jak się to też stało ale szyberdach zaczął działać "lepiej" tzn po wciśnięciu przycisku otwiera się automatycznie do końca a przedtem musiałem trzymać przycisk cały czas żeby się otwierał. Dziwne rzeczy ale.... :) . Nie wiem nadal co z tymi czujnikami parkowania. Gdyby ktoś coś wiedział albo miał rozsądny pomysł to poproszę :) Autko spore ma gabaryty i hak więc przydadzą się bo nie chce kogoś i siebie uszkodzić podczas parkowania a wysiadać i poprawiać to też tak trochę dziwnie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”