Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Amadek85
Świeżak
Imię: Amadeusz
Chevi: Epica
Silnik: 2.0 VCDi, Z20S, 150KM, Diesel
Kontakt:

Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Post autor: Amadek85 » 15 sie 2019, o 19:05

Witam.
Trochę ponad tydzień temu zakupiłem Epicę i mam pytanie odnośnie czujników parkowania. Poszperałem po forum i posprawdzałem kilka rad - same czujniki i tyczka pomiędzy zderzakiem a bagażnikiem (dostęp ciężki :P ). Czujniki wydają się być sprawne tzn wyraźnie słychać "pykanie" i czuć nawet pod palcem. Nie wiem co robię nie tak z testem na ręczny ale u mnie nie działa to jakoś. Zapłon na on i ręczny trzy razy w przeciągu 10 s i nic. Po wbiciu wstecznego od razu pika chyba z 5 razy po trzy i cisza. Na desce rozdzielczej błąd świeci się cały czas od odpalenia auta do zgaszenia. Zastanawia mnie jeszcze czy nie ma jakiegoś kabla w okolicy drzwi kierowcy bo nie świeci światło w drzwiach kierowcy (żarówkę wymieniłem i nic to nie dało) i nie działa mi otwieranie bagażnika z przycisku w drzwiach kierowcy- jedynie pilot na kluczyku lub kluczyk. Głośnik działa i sterowanie szybami też itd. Boję się trochę o ściąganie boczku drzwi żeby nie połamać czegoś albo nie zniszczyć bo stan auta wizualnie super. Odkręciłem nawet jedną śrubę w boczku za uchwytem i trochę pociągnąć chciałem cały boczek i nic nie poszło. Gdzieś coś jeszcze trzyma? Czy rwać na siłę? Ktoś jakieś podpowiedzi odnośnie całości? Gdzie szukać jakiejś przyczyny?

Awatar użytkownika
Arbi
Bywalec
Imię: Albert
Silnik: 2.5
LPG: Vialle
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania, otwieranie bagażnika i oświetlenie drzwi.

Post autor: Arbi » 15 sie 2019, o 19:30

Boczek ściągasz poprzez szarpnięcie za kieszeń, po wcześniejszym odkręceniu dwóch śrubek, za uchwytem oraz pod zaślepką pod klamką. Całość ściągasz wysuwając do góry. Z czujnikami nie pomogę.

Amadek85
Świeżak
Kontakt:

Post autor: Amadek85 » 15 sie 2019, o 21:07

DZIĘKI Arbi :)
Boczek ściągnąłem i okazało się, że wypięte były wtyczki od podświetlenia (wtyczka była nawet nie na wierzchu tylko pod folią izolacyjną) i od otwierania bagażnika. To już działa bez problemu. Nie wiem jak się to też stało ale szyberdach zaczął działać "lepiej" tzn po wciśnięciu przycisku otwiera się automatycznie do końca a przedtem musiałem trzymać przycisk cały czas żeby się otwierał. Dziwne rzeczy ale.... :) . Nie wiem nadal co z tymi czujnikami parkowania. Gdyby ktoś coś wiedział albo miał rozsądny pomysł to poproszę :) Autko spore ma gabaryty i hak więc przydadzą się bo nie chce kogoś i siebie uszkodzić podczas parkowania a wysiadać i poprawiać to też tak trochę dziwnie :P

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Imię: Konrad
Chevi: Epica LMV
Silnik: 2.0D, VCDi, 150KM, diesel
Kontakt:

Post autor: KonradMaster » 29 sie 2019, o 08:41

Co do czujników parkowania, to zamontuj chińczyki za 5 dyszek i będziesz miał spokój do końca życia tego auta ;)
A jak chcesz działać na oryginalnych i wyskoczył Ci błąd stały, to najpierw pasowałoby, abyś podłączył jakiś skaner (np. Carman Scan, OPCOM chyba też skomunikuje się z parktronic, ale nie jestem pewien) i przeczytał błędy. Będziesz miał czarno na białym o co chodzi. Tylko, że obstawiam, iż nie posiadasz u siebie żadnego komputera do diagnozowania parktronica, także podpięcie i odczytanie błędów gdzieś w serwisie będzie Cię kosztować minimum tyle, co nowy zestaw chińskich czujników. Także tego... :D
Pozdrawiam,
Konrad

Jest: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było: Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

milyjarek
Specjalista
Imię: Jarosław
Chevi: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Kontakt:

Post autor: milyjarek » 29 sie 2019, o 19:40

Potwierdzam. Każdy chińczyk będzie lepiej działał od oryginału.

Amadek85
Świeżak
Kontakt:

Post autor: Amadek85 » 29 sie 2019, o 20:23

Ok, ale chińczyki same czujniki jakieś dedykowane czy komplet z centralką (tylko jak podpiąć wtedy pod deskę rozdzielczą?) czy jak?

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Imię: Konrad
Chevi: Epica LMV
Silnik: 2.0D, VCDi, 150KM, diesel
Kontakt:

Post autor: KonradMaster » 29 sie 2019, o 20:54

Kupujesz z allegro uniwersalne czujniki razem z centralką (ja dałem za swoje coś koło 80 zł, ale to było przeszło 3 lata temu), byleby pasowały w oryginalnie wycięte otwory w zderzaku. Ja mam "skandynawie", więc nie musiałem na to zwracać uwagi, bo i tak musiałem wiercić otwory w zderzaku. Możesz wybrać zestaw z wyświetlaczem. Więcej roboty wtedy będzie, bo musisz wyświetlacz poprowadzić od tyłu auta gdzieś na deskę rozdzielczą. Zawsze to jakiś bajer, ale sam buzzer też będzie ok, wtedy mniej roboty będziesz miał, bo zostawisz go z tyłu, gdzieś niedaleko centralki. Samo podłączenie jest banalne. Wpinasz tylko kabelek od centralki do kabelka od wstecznego, najłatwiej zrobić to gdzieś blisko tylnej lampy.
Oryginalny system możesz zawsze dezaktywować poprzez wyjęcie np. bezpiecznika. Jeśli mimo to kontrolka od parktronica na tablicy rozdzielczej będzie się dalej świecić i będzie Cię to bardzo złościć, to zawsze możesz wyjąć diodę spod tablicy :)
Pozdrawiam,
Konrad

Jest: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było: Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”