Pasek i elementy Epica 2.0 R6

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
jokers
Obserwatorek
Imię: Adam
Chevi: Epica 2.0 R6
Kontakt:

Pasek i elementy Epica 2.0 R6

Post autor: jokers » 4 sty 2019, o 19:34

Witam
Proszę o informację na temat wymiany paska w Epica 2.0 R6. Jakie tam są napinaczki, jakie były montowane na pierwszy montaż i ew. jak je wymienić?
Nie wiem czy dobrze obczaiłem instrukcję ale tam chyba są dwie napinaczki hydrauliczne. Pytanie czy je wymienia się całe czy tylko rolkę (jedna śruba)?

Kupiłem auto w salonie Chevroleta - miał 67k km. Teraz ma 145k km i do tej pory nie czepiałem się paska. Pomyślałem że pora się nim zainteresować. Na pasku jest napis "Gates micro-V belt 6pk 1835" - to jeszcze org. pasek.
Widzę że jest on dostępny w sprzedaży - 90zł. Rolki powinny być też Gates (?) ale z tego co patrzę org. można dostać najbliżej w UA.

Samochód się nie psuje więc na ile to możliwe staram się pakować org. podzespoły.

Awatar użytkownika
konradoo
Wymiatacz
Imię: Konrad
Chevi: Nubira x2
Kontakt:

Re: Pasek i elementy Epica 2.0 R6

Post autor: konradoo » 31 sty 2019, o 19:27

Kup normalny pasek Gates bez oe. Rolki raczej będziesz miał Ina a napinacz litens. Jeśli nic się nie dzieje to na wyrost możesz zmienić pasek, choć jak widać na nim napisy, to jest jeszcze zdrowy. Rolek jeśli nie szumią a napinacz jeśli napina, zostawił bym ale to Twój wybór
O partsy pisz PW.

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Imię: Michał
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 1 lut 2019, o 15:04

Epica R6 ma jeden napinacz na pasku osprzętu, zwykły sprężynowy, rolki są dwie, jedna razem z napinaczem druga oddzielnie. Można wymienić same rolki, napinacz zmieniałem profilaktycznie i kupiłem firmy Gates, który był identycznie odlany jak oryginał.

jokers
Obserwatorek
Imię: Adam
Kontakt:

Post autor: jokers » 3 lut 2019, o 10:41

Witam
Wymieniłem. Jest jedna rolka prowadząca + napinacz. Pasek kupiłem org. Micro- V (j.w.) 100zł, rolka + napinacz 310zł.
U mnie po tych 150k. km po wymontowaniu okazało się że rolka i napinacz bez luzów ale "wyły".
Dzięki za informację. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Imię: Michał
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 4 lut 2019, o 12:43

Strasznie drogo, da się to kupić za pół ceny. Gdzie to brałeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”