Zakup Cruze - realne spalanie i kilka innych

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
Zablokowany
kalkam
Obserwatorek
Imię: Michał
Chevi: Cruze
Kontakt:

Zakup Cruze - realne spalanie i kilka innych

Post autor: kalkam » 16 wrz 2018, o 22:59

Witam bardzo serdecznie, przymierzam się do zakupu Chevika Cruze'a w wersji sedan, gdyż te auta urzekły mnie swoim wyglądem :) . Ale do rzeczy, planuję pokonywać około 20 tysięcy rocznie, w większości na trasie, a więc myślę, że silnik diesla będzie najlepszym wyborem. Tu rodzi się pytanie - którym z nich uda się osiągnąć najmniejsze spalanie? Jak mniemam jest to do zrobienia za pomocą 1.7 130, lecz prosiłbym bardziej doświadczone osoby o wypowiedź. Do tego proszę o podanie realnego spalania na 100 w trasie i w mieście jeśli ktoś posiada takowy samochód :D

Nie ukrywam, że szukam auta, które po kilku latach diametralnie nie straci na wartości oraz będzie je stosunkowo łatwo sprzedać. Jak czytałem, o części nie mam co się zbytnio martwić, gdyż wiele z nich jest podobnych jak w Oplu Astrze, więc teraz tylko sprawa sprzedaży - czy w Polsce naprawdę tak ciężko będzie sprzedać Chevroleta? Oczywiście, szybciej prawdopodobnie "pozbyłbym" się Audi czy Opla, ale wydaje mi się, że te autka są na tyle ładne, iż z tym problemu również bym nie miał... Zachęcam do dyskusji

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kucis30
Bywalec
Imię: Mati
Chevi: Cruze 2.0 CDI
Kontakt:

Re: Zakup Cruze - realne spalanie i kilka innych

Post autor: kucis30 » 17 wrz 2018, o 11:18

mimo bardzo czułych i kiepskich jakościowo wtryskiwaczy (niekiedy szarpanie autem, przejrzyj wątki) to i tak pod względem spalania i dynamiki polecam swój motor - 2.0 163km. Ja mam lekką nogę i mieszkam poza miastem - z 25tysięcy mam spalanie 5,89 - podaję linka do rzetelnego dzienniczka spalania na motostat https://www.motostat.pl/vehicle-stats/87525
Cruze LS 2011, 2.0 CDI LNP 120kW

Awatar użytkownika
pawelwaw84
Specjalista
Imię: Paweł
Chevi: Cruze LT+WTCC 1.4T
Kontakt:

Post autor: pawelwaw84 » 17 wrz 2018, o 11:37

Wszystko zalezy od tego jak bardzo zadbany kupisz egzemplarz i czy utrzymasz ten stan do czasu sprzedazy. Polacy raczej nie znaja sie na autach wiec wiekszosc kupuje tylko znaczek na masce nie majac pojecia co tak naprawde sie pod tym znaczkiem kryje. Z tego powodu z odsprzedaza i dobra cena moze byc potem roznie. Ja w tym roku sprzedalem Lacetti niemal za 2-krotna cene rynkowa, ale auto bylo w doskonalym stanie i ktos to po prostu docenil...

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Imię: Krzysztof
Chevi: Opel Insignia B
Kontakt:

Post autor: etac » 17 wrz 2018, o 13:21

Powiem tak: kolejny watek na ten sam temat. Proszę o zapoznanie się z forum.

Zamykam.
2007-2011 Chevrolet Lacetti 2.0 VCDi
2011-2013 Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LS+ Premium
2011-2015 Chevrolet Spark 1.0 LS+
2013-2017 Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LTZ
2013- > Chevrolet Aveo 1.4 LTZ

Zablokowany

Wróć do „Cruze Ogólnie o modelu”