Opony całoroczne

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Re: Opony całoroczne

Post autor: wszim » 4 sie 2018, o 16:25

Dzięki za opinię praktyka. :wilekiedzieki:
Czyli w zasadzie się pokrywa z tym co i ja sugerowałem.

Dodano po 1 godzinie 38 minutach 3 sekundach:
Ja mam jeszcze jedna koncepcję. Gdyby mi się opony skończyły i konieczny był zakup, a w głowie plan sprzedaży auta za rok lub dwa, to finansowo sensownym rozwiązaniem byłby zakup opon całorocznych.

Awatar użytkownika
Regulus
Moderator
Imię: Andrzej
Chevi: Cruze, Spark
Kontakt:

Post autor: Regulus » 5 sie 2018, o 00:44

zed pisze:
4 sie 2018, o 14:07
jeżeli można to też napisze parę słów na temat całorocznych. od parunastu lat zawsze uzywałem 2 kompletów opon: zimowe i letnie. w pop. roku kupiłem jednak samochód z oponami całorocznymi i pierwsze wrażenia jazdy zimą były tragiczne.
Jakie to były opony? Jeśli Kleber Quadraxer made in Romania to nie zdziwiłbym się, też wykręcałem niezłe piruety na takowych i śmierć miałem w oczach. Nie wrzucajmy proszę wszystkich kotów do jednego worka.
Cruze 1.8 LS+ LPG, Spark 1.0 LS LPG

zed
Bywalec
Imię: Zenon
Chevi: Aveo
Kontakt:

Post autor: zed » 5 sie 2018, o 07:12

całoroczne były (i są- bo jeżdze na nich dalej) Dębica Navigator 2 z 2016r. zimówki to kelly winter z 2010 roku. zimówki zostały mi z pop. autka które sprzedałem i miały (na szczeście) ten sam rozmiar. zimówki mają ok 5- 5,5mm bieżnika zaś całoroczne ok- 7mm. o ile w mieście (na czarnym asfalcie) nie było czuć dużej różnicy to w trasie gdzie miejscami leżał ubity śnieg - już tak. Nie czułem się pewnie przy większych prędkościach. może gdybym był zmuszony jezdzić dalej to bym się przyzwyczaił ale że miałem drugi komplet to zmieniłem.

dlugi134
Obserwatorek
Imię: Tomasz
Chevi: Lacetti
Kontakt:

Post autor: dlugi134 » 6 sie 2018, o 10:44

W poprzednich autkach miałem Dębica Navigator 2 i sprawowały się świetnie. Na śniegu nie było problemów a i podczas przejazdu przez kałuże tez nie było problemów.

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Post autor: wszim » 11 sie 2018, o 22:07

Opony całoroczne w zimie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Nadwozie / Wnętrze”