Chrobocze przy przyspieszaniu

Stuka, puka, kapie, cieknie...
Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Re: Chrobocze przy przyspieszaniu

Post autor: wszim » 25 paź 2018, o 12:09

No to sprawdź czy dźwięk zanika po wciśnięciu sprzęgła i przy wyrzuceniu na luz.

Awatar użytkownika
Przemek
Wymiatacz
Imię: Przemysław
Chevi: cruze 1.8, 141KM+LPG
Kontakt:

Post autor: Przemek » 25 paź 2018, o 12:37

Nie, nie zanika nadal jest i do przodu i na wstecznym. ( w trakcie jazdy , bo na postoju przy włączonym silniku nic nie słychać ) Dziwne jest to że jadąc poboczem .np prawą stroną po trawie , odgłosu tego nie ma .

Dodano po 59 minutach 58 sekundach:
Po demontażu całego schowka ( z mizernym efektem ) postanowiłem w końcu ściągnąć koło i co się okazało , między plastiki nadkola dostał się uschnięty patyczek ( pewnie musiałem na niego najechać po ostatnich wichurach ) , akurat wbił się w taki miejsce , że nie było go widać mając koło na samochodzie. obracające koło wprawiało złamany patyczek w wibracje a jego końcówka tarła ,, o coś'' za plastikami nadkola :/ przez co efekt w kabinie był jakbym jechał małym traktorkiem . Druga część patyczka musiała sporadycznie ocierać o asfalt ( dlatego na trawie nie było słychać tarcia ) Nigdy bym nie powiedział , że nadkola mojego Cruza są tak tragicznie wygłuszone ( one chyba wcale nie są wygłuszone ) . Tylko niepotrzebnie demontowałem cały boczek , i schowek ,a przez cholerny patyczek nie spałem prawie cała noc :/

arturf
Stały bywalec
Imię: Artur
Chevi: Cruze 1.8 LT MY2010
Kontakt:

Post autor: arturf » 25 paź 2018, o 14:14

Dziwię się, że nie zacząłeś od koła zamiast wyjmować schowek :D Chyba jesteś przewrażliwiony przez ten samochód ;D
Odnośnie wygłuszenia to fakt, wszystko co uderzy w osłonę nadkola odbija się szerokim echem w kabinie, sam się zastanawiam czy nie walnąć na te nadkola jakiejś najtańszej pianki wygłuszającej.

Awatar użytkownika
Przemek
Wymiatacz
Imię: Przemysław
Chevi: cruze 1.8, 141KM+LPG
Kontakt:

Post autor: Przemek » 25 paź 2018, o 14:19

Może na wiosnę ( przy okazji zmiany kół z zimowych na letnie ,też wygłuszę nadkola ). Nie sprawdziłem , bo akurat nie miałem dostępu do lewarka ( swój pożyczyłem ) , a dźwięk ewidentnie dochodził ze środka ( z zewnątrz nie był słyszalny - to mnie zmyliło ). Trochę w aucie mam przeciągniętych dodatkowych przewodów i szybkozłączek , myślałem że któraś z nich uderza o karoserie.

Awatar użytkownika
pablo1
Profesjonalista
Imię: Paweł
Chevi: cruze LT 1.6 Lpg Brc
Kontakt:

Post autor: pablo1 » 11 lis 2018, o 00:51

U mnie też się chrobotanie pojawiło ostatnio. Przy ruszania z miejsca oraz przy zmianie biegów. Jak auto przyspiesza lub jak puszczę pedał gazu. Słyszalne przy obrotach w granicach 2000 . Na recznym przy ruszaniu chrobocze również. Pod górkę tak samo. W aso podejrzenie na skrzynie mają. Mechanik jeździł że mną . Nie było podnośnika wolnego tak że nic więcej nie wiem. Narazie jeżdżę i mam nadzieję że nic się nie rozleci.
pablo1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”