Przekładnia wycieraczki szyby przedniej

Przywołania z rynku, informacje oficjalne o typowych usterkach modelu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 15872
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Imię: Krzysztof
Chevi: Aveo T300
Silnik: 1.6 LDE
LPG: STAG
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Przekładnia wycieraczki szyby przedniej

Post autor: etac » 10 sty 2018, o 19:20

Stan

Niektóre samochody Chevrolet Orlando RM 2012-2015 mogą mieć problemy z silną korozją i/lub zużyciem przegubu kulowego przekładni modułu wysokiego biegu wycieraczek, co może prowadzić do wyrwania jednego lub więcej przegubów kulowych z jego gniazda w trakcie pracy. W przypadku oderwania przegubu kulowego może dojść do niesprawności jednej lub więcej wycieraczek szyby przedniej. Głównym źródłem usterki jest spływanie wody po szybie i poprzez panel wlotu powietrza (AIP), co powoduje skapywanie wody i zanieczyszczeń na przeguby przekładni wycieraczek. W miarę wypłukiwania smaru z gniazd, zanieczyszczenia mogą przedostawać się do przegubów i powodować korozję lub zużycie materiału kuli i gniazda przegubu, co prowadzi do osłabienia uchwytu przegubu.

Rozstrzygnięcie Polityki Specjalnej

Polityka specjalna obejmuje bezpłatnie stan opisany powyżej na okres 6 lat lub 160000 kilometrów / 100000 mil, zależnie który z tych warunków wystąpi jako pierwszy, od daty pierwotnego włączenia pojazdu do eksploatacji, niezależnie od stanu własności.

Pojazdy wchodzące w grę

Wszystkie pojazdy wchodzące w grę są zidentyfikowane przez numer identyfikacyjny pojazdu w sekcji Obowiązujących Gwarancji w systemie Globalnego Zarządzania Gwarancjami GM.

Procedura obsługi serwisowej

Wymienić tylko panel z kratką wlotu powietrza
Wymienić panel z kratką wlotu powietrza (Jeżeli wcześniej zainstalowano poprawiony zespół ramki przekładni wycieraczek szyby przedniej (nr części 95483124 lub 95483125), część nie wymaga ponownej wymiany. Konieczne jest tylko zamontowanie panelu z kratką wlotową powietrza).
zobacz procedurę roboczą "Wymiana panelu kraty wlotu powietrza", grupa "Układy nadwozia / Wycieraczki i spryskiwacze", Informacja serwisowa Orlando.
Wymienić panel z kratką wlotu powietrza oraz zespół ramki przekładni wycieraczek szyby przedniej
Wymienić przekładnię wycieraczek szyby przedniej oraz panel z kratką wlotu powietrza
zobacz procedurę roboczą "Wymiana panelu kraty wlotu powietrza", grupa "Układy nadwozia / Wycieraczki i spryskiwacze", Informacja serwisowa Orlando.
Uwaga: Konieczne jest oddzielenie silnika wycieraczek od przekładni wycieraczek szyby przedniej, nowy zespół nie zawiera nowego silnika wycieraczek.
2007-2011 Chevrolet Lacetti 2.0 VCDi
2011-2013 Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LS+ Premium
2011-2015 Chevrolet Spark 1.0 LS+
2013-2017 Chevrolet Cruze 2.0 TCDi LTZ
2013- > Chevrolet Aveo 1.4 LTZ
2012-> Chevrolet Aveo 1.6 LTZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Kampanie serwisowe/Informacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości