Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 26 sie 2017, o 21:25

Witam, po dłuższej jeździe w Lacetti/Nubirze III na postoju na światłach czerwonych mruga mi czajniczek od oleju i to tak mryga szybko i słabo jakby chciał się zapalić a coś nie łączyło z żaróweczką, czasem zapali się mocniej wyraźnie ale to są dosłownie 0,1 sekundy. Po dodaniu gazu na postoju przestaje się tak robić, tak samo jak jadę, auto się nie przegrzewa. Olej w normie jest , auto po wymianie oleju, wcześniej miało lany 5W30 (ostatnie info przy przeglądzie w karcie chevroleta przebieg ok 100tys a potem XXXXX nie wiadomo co inny właściciel lał) teraz ma 5W40. Co to może być? czujnik oleju siada? Ostatnim razem mi się zdarzyło coś takiego gdy ruszałem np pó łsprzegłem tzw.
Nie dzieje się tak na każdym postoju ale losowo raz na jakiś czas.
Kontrolka oleju działa bo gdy zapalam auto, gdy jest zapłon to normalnie choineczka się świeci razem z lampką oleju po czym po zapaleniu gaśnie odrazu .

Auto Nubira III/lacetti 2007 rok przebieg 133tys.

dessal
Wymiatacz
Posty: 1096
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 21:30
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 2.0TCDI
Silnik:
Lokalizacja: Wawa Tarcho
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: dessal » 26 sie 2017, o 21:47

sprawdź czujnikiem warsztatowym ciśnienie oleju, może pompa już nie daje ciśnienia przy niskich obrotach
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 26 sie 2017, o 22:04

Jesli nie daje rady jakie skutki moga byc? Jaki koszt wymiany takiej pompy? A myslalem nad wymiana czujnika cisnienia oleju bo to jedna z tanszych opcji. Czy przy wymianie czujnika cisnienia oleju trzeba wymieniac olej?

dessal
Wymiatacz
Posty: 1096
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 21:30
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 2.0TCDI
Silnik:
Lokalizacja: Wawa Tarcho
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: dessal » 26 sie 2017, o 22:39

skutki? zatarty silnik, z powodu braku smarowania, to jeden z czarniejszych scenariuszy; koszt pompy zależny od silnika jaki masz, np do 1,8l benzyna znalazłem w pierwszym z brzegu za 794zł, drogo będzie jeśli to pompa, można ewentualnie spróbować regenerować, kiedyś były serwisy które to robiły; czujnik możesz wymienić, ale to akurat wątpliwe uszkodzenie przy takim objawie, oleju nie trzeba wymieniać przy wymianie czujnika, dolać jak wyleci; podjedź do warsztatu niech wkręcą serwisowy czujnik zegarowy i sprawdzą jakie to ciśnienie jest, niektórzy olej na bardziej "gęsty" zmieniali, np 10w40 lub 15w40, przy "zmęczonych" silnikach różne dziwne rzeczy z silnikiem się dzieją, obawiam sie, że przebieg pojazdu, jeśli nie masz go od nowości, nie jest całkiem prawdziwy
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 27 sie 2017, o 09:54

Auto raczej wygląda na swój przebieg myślę, że za dużo kłopotów było by za zatuszowaniem tylu rzeczy, chyba by się nie opłacało.
Wracając do tematu jaki ciśnienie oleju powinno być na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach ?

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: wieczor » 27 sie 2017, o 11:33

Kup nowy czujnik oleju (20zł), powinno załatwić sprawę:)

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 27 sie 2017, o 12:22

Mam taka nadzieje ale skontrolowac cisnienie tez mozna czemu nie. Zreszta sam tego nie mam jak zrobic i w poniedzialek zajade na warsztat. Obecnie teraz caly tydzien tylko do pracy autem bede jezdzic a to odcinek 5km w jedna strone. To nawet jesli cos innego dolega to na takim odcinku nic sie nie stanie. Zebym nie konczyl o polnocy pracy to i bym z auta zrezygnowal no ale nie ma innej drpgi powrotnej.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23824
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: etac » 27 sie 2017, o 13:33

czasem tylko odpalenie silnika, może spowodować zniszczenia. Także nie ma znaczenia, czy 5 km, czy 500 km. Jak nie ma smarowania to silnik się zatrze.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

szmar
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 28 gru 2014, o 12:07
Reputacja: 5
Imię: Mariusz
Samochód: Nubira 1.8 CDX SW
Silnik: T18SED
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: szmar » 27 sie 2017, o 18:52

Miałem prawie podobną sytuacje (po jeździe po autostradzie) też łypała kontrolka oleju - pomogła wymiana oleju. A tak dodatkowo co to znaczy " olej jest w normie" minimum też w normie i maksimum też w normie a między normami jest 1 litr oleju.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 28 sie 2017, o 00:24

No to kolego wywnioskuj teraz skoro i tak i tak jest w normie tzn ze nie za duzo nie za malo. Mozliwe ze olej mu nie smakuje nie zwrocilem uwagi jak bylo na poprzednim po kupnie teraz mam valvoline max life 5w40 jak bedzie lipa zmienie mu na castrola. Jutro podjade na umowienie sie w sprawie wymiany czujnika i sprawdzenia cisnienia oleju ogolnie na 1000km tylko 2 razy mi sie cos takie przydazylo i doslownie na 2 moze 3 czerwonych swiatlach na skrzyzowaniu. Pierwszy przypadek byl nie co inny bo to mruganie bylo tylko przy ruszaniusamym pol sprzegle bez dodawaniu gazu. Nawet towarzyszylo wtedy mrugniecie check engine ale brak bledow.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 28 sie 2017, o 10:16

Jutro jestem umówiony na sprawdzenie ciśnienia. Dziś tak posłuchałem auta to lekko hałasują popychacze czy tam zawory ale tym się nie będę martwił bo z taką usterką poprzednio przejechałem 120tys km i ani nie ucichło ani nie narastało.

Miromat
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:01
Reputacja: 2
Imię: Mirosław
Samochód: Cruze LT+ (hb)
Silnik: 1,6 124KM
Lokalizacja: Ząbki (Mazowsze)
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: Miromat » 28 sie 2017, o 22:30

Miałem podobnie w styczniu. Tylko u mnie kontrolka ciśnienia oleju zapalała się na stałe na rozgrzanym silniku. Okazało się, że czujnik był do wymiany. Kilkadziesiąt złotych załatwiło sprawę.

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: wieczor » 28 sie 2017, o 22:44

Gdyby nie było ciśnienia, albo oleju to już dawno byś nie jeździł:P Nie ma się co martwić "pewnie czujnik do wymiany" typowe objawy tak jak w oplach

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 29 sie 2017, o 00:34

W lanosie jak jezdzilem to tam zawsze po odpaleniu sie palila kontrolka od 10 do 30sek nie wazne cieply czy zimny , mimo iz byl olej na bagnecie na kresce max. Jedtnie gasla gdy dolalem oleju 100ml ale tam bajka taka ze olej ciekl wszystkim czym sie dalo byle po za silnik haha. Gdy oleju na bagnecie bylo malo prawie na namisie minimum to kontrolka dalej swoje robila tak jak wyzej pisalem ale nigdy nie zapalila sie tak jak powinna. Tam sie jakos nie przejmowalem tym a gdy bylo malo oleju to zqczynal pracowac tak glosbo jak diesel. I to byla oznaka ze malo oleju hehe. Kiedys tak zrobilem 1000km i nic sie nie stalo gdy odlrylem co jest przyczyna halasu wtedy dolewalem olej. Taka akcja robila sie kilka nascie razy szczegolnie po autostradzie gdzie 150km/h i olej ciekl nawet przewodami podcisnieniowymi.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 29 sie 2017, o 10:36

Jestem po sprawdzeniu ciśnienia, które jest prawidłowe i przy okazji wymianie czujnika ciśnienia oleju, zobaczymy jak teraz będzie ...

chrobot
Specjalista
Posty: 388
Rejestracja: 5 gru 2014, o 22:06
Reputacja: 33
Imię: jan
Samochód: lacetti
Silnik:
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: chrobot » 29 sie 2017, o 22:47

pompa oleju ok.200 pln , jak masz zawor zwrotny na pompie uszkodzony , to sa podobne objawy (miga kontrolka na niskich) lub mozesz miec zarzygany olejem czujnik-jest dostepny od spodu po stronie pasażera
czy sprawdzenie cisnienia oleju było na niskich obrotach czy wysokich ?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, o 22:52 przez chrobot, łącznie zmieniany 1 raz.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Mruga kontrolka ciśnienia oleju .

Post autor: vito23 » 29 sie 2017, o 22:50

chrobot pisze:pompa oleju ok.200 pln
W granicach do 300zl do silnika 1.6 a wymiana pewnie z 500. Narazie wszystko okey przegonilem go troche teraz jak wracalem z pracy kawalek drogi i wszystko okey. Jesli w niedziele nie napisze ze nic nie pomoglo a w nd bedzie mozliwy teat dluzsza trasa tzn ze sie naprawilo i wina byl czujnik. Cisnienie oleju w kazdym razie powiedzieli ze prawidlowe jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości