Skrzynia automatyczna

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
karczew
Obserwatorek
Imię: Piotr
Chevi: Epica
Kontakt:

Skrzynia automatyczna

Post autor: karczew » 20 lip 2017, o 19:00

Witam!!!
Mam pewien problem z skrzynia automatyzcna. Epica 2,0 diesel 2007r
Przy przyspieszaniu w okolicach 60km/h i 90km/h skrzynia jakby chciała wbic na ułamek sekundy wyższy bieg po czym wraca na niższy. Nie ma uślizgu bo obroty spadają(z około 2tyś na 1,5tys i wracają na 2 tyś) coś jakby lock up załączał sie i wyłączał. Dziwne tylko jest to, że jak wracam do ustalonej prędkości lub przyspieszam tempomatem objaw nie występuje. Sytuacja ma się podobnie przy użyciu tiptronika. Poza tym nic zlego się nie dzieje. Żadnych szarpnięć stuków itd. Automat chodzi wręcz aksamitnie nawet przy kick downie niezależnie od stopnia rozgrzania skrzyni.
Byłbym również wdzięczny gdyby ktoś wysłał mi filmik pokazujący licznik i obrotomierz podczas łagodnego przyspieszania od 0 do 110/120 . Oczywiście ktoś kto też ma silnik na paliwo szatana i automat.

radek1552
Obserwatorek
Imię: Radek
Chevi: Epica 2,5
Kontakt:

Re: Skrzynia automatyczna

Post autor: radek1552 » 27 wrz 2017, o 14:33

i jaka diagnoza + rozwiazanie problemu??

karczew
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: karczew » 27 wrz 2017, o 22:03

Aktualnie brak diagnozy.
Nikt jeszcze filmiku mi nie przesłał. Pewnie kupie inny sterownik i zobacze co się stanie.

Shuin
Obserwatorek
Imię: Jan
Kontakt:

Post autor: Shuin » 1 lip 2018, o 23:57

Miałem podobnie tyle, że to niezdecydowanie skrzyni biegów objawiało się wyłącznie pomiędzy 3 i 4 biegiem. I nawet nauczyłem się z tym jeździć. Z czasem problem powoli narastał, skrzynia traciła synchronizację z obrotami silnika co skutkowało okazjonalnym szarpaniem przy zmianie biegów. Szczęściem w nieszczęściu okazało się, że zanim pojechałem do mechanika na regenerację skrzyni, padł mi alternator. Zaczął kraść prąd na postoju, ok 0,4V. Natomiast ładowanie miał wzorcowe jeśli chodzi o napięcie. Kupiłem na szrocie drugi alternator z polifta bo tylko taki znalazłem. I tu po wymianie zdarzył się cud, naprawiła się skrzynia biegów. Automat chodzi płynnie, niezależnie jak agresywnie operuje się pedałem gazu. Nie mam pojęcia jaki jest związek przyczynowo-skutkowy. Może badanie oscyloskopem wykazało by jakieś anomalie w pracy alternatora. W każdym razie, warto go wykluczyć zanim wyciągnie się skrzynię.

karczew
Obserwatorek
Kontakt:

Post autor: karczew » 7 sty 2019, o 20:15

Alternator padł mi około dwa miesiące temu i wymieniłem na używkę. Niestety u mnie nie pomogło.
Zamontowałem inny sterownik skrzyni, ale absolutnie żadnej różnicy.
Niezmiennie byłbym zobowiązany za nagranie filmiku z pracy automatu przy spokojnym rozpędzaniu do 100.
Na priv mogę nr podać to jakim whatsupem można by np wysłać lub mail.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”