Kontrolka Airbag

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
orzech
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 26 lis 2013, o 09:41
Reputacja: 1
Imię: Marcin
Samochód: Lacetti 1.6 + LPG
Silnik:
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Kontrolka AirBag

Post autor: orzech » 19 gru 2013, o 09:47

Widzę, że jeszcze ni ma tutaj tematu kontrolki a pewnikiem już niejednemu tam świeci :)
Wien miałem to samo. Na kompie błąd bocznego czujnika coś tam coś tam. Chodzi o boczną poduszkę. U mnie w fotelu pasażera. Skasowałem błąd ale niestety pojawił się po jakimś czasie. Długo zeszło ale usunąłem kostki spod siedzeń, ładnie polutowałem, zabezpieczyłem izolacją i na to oryginalne peszelki. Przymocowałem na trytkach pod siedzenie i od tego momentu jest dobrze :) Roboty na 30 min a efekt jest jak na filmiki poniżej

ryjek

Re: Kontrolka AirBag

Post autor: ryjek » 19 gru 2013, o 09:49

no to jest jedna z wad po latach eksploatacji lacetti z poduszkami bocznymi,ale trochę chęci i samemu się to naprawi,jak ktoś nie przesuwa fotela to ma spokój z tym :)

Awatar użytkownika
orzech
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 26 lis 2013, o 09:41
Reputacja: 1
Imię: Marcin
Samochód: Lacetti 1.6 + LPG
Silnik:
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Kontrolka AirBag

Post autor: orzech » 19 gru 2013, o 09:52

U mnie właśnie przesuwali a ja też jak siedziałem po prawej po %% to pierwsze co fotel odsuwałem :) Z tyłu tez zresztą kostka wisiała i nogami pasażerowie z tyłu ja kopali.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Kontrolka AirBag

Post autor: XaRaDaS » 19 gru 2013, o 10:11

Ja tego problemu nie mam i mieć nie będę, bo u mnie poduszek bocznych nie zamontowali, ale dla potomnych się przyda na pewno ta informacja.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

iskat1973
Stały bywalec
Posty: 228
Rejestracja: 23 paź 2013, o 10:01
Reputacja: 0
Imię: Jacek
Samochód: Nubira vel Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Kontrolka AirBag

Post autor: iskat1973 » 19 gru 2013, o 14:57

A ja sie zastanawiam jak te kostki zabezpieczyć czy miejsce łączenia przewodów po lutowaniu. Jeżdzę na taxi i przesuwam fotele x 10 dziennie, do tego z tylu ludzie wierzgający kopytami i nie mam na to wpływu. Ja chce te złączki przerobić na kostkę z wsuwkami damsko-meskie mimo wszystko i jakoś przyczepić do konstrukcji siedzenia na trwałe.
Ps. Gdzie w Wawie lub okolicy oprócz aso dobiore sie do tej kontrolki air bag bo u jednego byłem i nie dał rady zwykłym skanerem.
KL1NF35BJ6K260134

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:01

Witam mam do was pytanie, zapalila mi sie kontrolka Airbag. Wyczytalem na forum ze moze pomoc odpiecie kostek pod siedzeniem, wiec tak zrobilem. Najpierw rozlaczylem kostki pod fotelem kierowcy ale to nic nie dala kontrolka gasla na chwile i pozniej znowu sie zapalala juz na stale. Odpialem wiec pod fotelem pasazera, no i to pomoglo! Kontrolka przy odpalaniu sie zapala a po chwili gasnie i juz sie nie zapala. Wczesniej mialem tak ze kontrolka migala i gasla, teraz raz gasnie i sie juz nie zapala, wiecie moze czy teraz wszystko z nia ok skoro juz nie swieci??

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23775
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: etac » 14 wrz 2014, o 18:04

Nawet jak usuniesz przyczyne to blad musisz skasować przy pomocy komputera. Blad poduszki jest jednym z niewielu ktory sam sie nie kasuje.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:08

Pojechalem do serwisu wtedy kiedy jeszcze swiecila sie caly czas kontrolka podlaczyli samochod pod komputer i stwierdzili, ze komputer nie znajduje zadnego bledu :/

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:09

No ale o bledzie chyba swiadczny zapalona kontrolka a jak ona swieci przy wlaczonym zaplonie a pozniej gasnie to dalej jest blad?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23775
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: etac » 14 wrz 2014, o 18:18

Tak jak powiedzialem, blad bedzie ale jako nieaktywny, a zeby kontrolka zgasla trzeba go skasowac. Zadne tarque i inne podbne niestety nie kasuja tego typu bledow.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:22

Znalazlem cos takiego http://forum.autokacik.pl/showflat.php? ... =287673489 napisali tam ze jesli kontrolka miga i gasnie to znaczy ze wszystko jest ok i historia bledow jest czysta. A jesli pali sie ciagle i gasnie po chwili to znaczy ze w histori byl blad ale zostal on juz naprawiany, co o tym sadzicie?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23775
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: etac » 14 wrz 2014, o 18:23

w 100% prawdopodobne
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:27

Czyli naprawilem poduszki? :D A ta stacja na ktora podjechalem to pewnie nie mieli komputera pod chevroleta i dlatego zadnego bledu nie znajdowali chociaz pol roku temu mi skasowali kontrolke przy okazji zmiany rozrzadu, juz sam nie wiem :/

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: XaRaDaS » 14 wrz 2014, o 18:42

Ostatni wpis jest boski wręcz, co do kontrolki to ja jakoś nie miałem dotychczas problemów z kostkami, co dziwne u mnie jest tylko pod siedzeniem kierowcy, a pod pasażera nie ma złączki.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5058
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 72
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: huri_khan » 14 wrz 2014, o 18:47

czariusz pisze:... chociaz pol roku temu mi skasowali kontrolke przy okazji zmiany rozrzadu, juz sam nie wiem :/
Czy od pierwszego posta minęło 50 min czy pół roku ?
Kiedy miała miejsce akcja z pierwszego postu ?
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:50

Chodzilo mi oto ze pol roku temu tez mi sie zaswiecila kontrolka bo odpalalem auto przy rozladowanym akumulatorze, wtedy mi skasowali kontrolke poduszki, teraz mi sie znowu zaswiecila pojechalem w piatek i powiedzieli ze komputer zadnego bledu nie widzi.

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:51

XaRaDaS pisze:Ostatni wpis jest boski wręcz, co do kontrolki to ja jakoś nie miałem dotychczas problemów z kostkami, co dziwne u mnie jest tylko pod siedzeniem kierowcy, a pod pasażera nie ma złączki.
Moze nie posiadasz poduszki bocznej pasazera??

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23775
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: etac » 14 wrz 2014, o 18:56

No to podjechac raz jeszcze. Sam tego raczej nie skasujesz
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 18:58

No ale pod odlaczeniu i ponownym przylaczeniu kostki pod fotelem pasazera, kontrolka gasnie tylko po prostu nie miga jak dawniej.

GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: GoLL@B » 14 wrz 2014, o 19:24

Hmm zaciekawiliście mnie ... u mnie też kontrolka świeci się ciągle, po czym gaśnie, ale ja tak miałem odkąd kupiłem samochód :D Muszę spróbować się podłączyć chevrolet explorerem, chyba on ma możliwość kasowania błędów w airbagu też. Gdyby nie ten temat to nigdy bym się pewnie nie domyślił, że coś może być nie tak.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: Sebastian » 14 wrz 2014, o 19:54

czariusz pisze: wiecie moze czy teraz wszystko z nia ok skoro juz nie swieci??
Jak nie świeci się stale to wszystko ok (a że może jest jakiś błąd w pamięci - czy warto się tym interesować ? ) ;)

U mnie w pozycji zapłon kontrola się zapala (test kontrolek), po odpaleniu chyba jeszcze kilka razy mignie i gaśnie na stałe. Błędu z Airbag jeszcze nie miałem.

Kostki pod siedzeniem nie odłączamy a sprawdzamy czy jest dobrze wpięta, bo potrafi wyskakiwać (lub styki mogą się utlenić - wtedy kontakt spray i czyścimy).

Błąd poduszki podobno (jeszcze nie próbowałem), można skasować chevrolet explorer:
Obrazek
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: XaRaDaS » 14 wrz 2014, o 19:56

Mnie też to zaintrygowało i jutro rano o ile nie zapomnę to zobaczę jak świeci, ale wydaje mi się, że się świeci i potem na koniec gaśnie.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 21:24

Ok dzieki wszystkim za odpowiedz, na szczescie zgasla i mam nadzieje ze dlugo sie nie zapali :)

Awatar użytkownika
czariusz
Aktywny
Posty: 52
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 02:41
Reputacja: 0
Imię: Czarek
Samochód: Lacetti 1.8 HB CDX
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: czariusz » 14 wrz 2014, o 21:26

A jaki kabel trzeba zakupic pod ten program??

GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Re: Kontrolka Airbag

Post autor: GoLL@B » 14 wrz 2014, o 21:33

Seba pisze:Jak nie świeci się stale to wszystko ok (a że może jest jakiś błąd w pamięci - czy warto się tym interesować ? ) ;)
Pytanie, czy faktycznie układ jest aktywny w takiej sytuacji (ja tego sprawdzać praktycznie nie będę :D). Bo może jest to jedynie informacja dla diagnosty, że usterka została usunięta (żeby było łatwiej szukać). Gdzieś słyszałem, że aby układ airbag działał, należy bezwzględnie skasować wszystkie błędy.

Oglądałem dzisiaj jakiś filmik przy okazji, gdzie gość mówił, że po skasowaniu błędów uruchamia się procedura diagnostyczna układu i kontrolka miga przez pewien czas. U mnie po skasowaniu tak właśnie było - ile dokładnie, ciężko powiedzieć, może z 10s? Samochód w tym czasie działał na odpalonym silniku (czyli nie standardowo na zapłonie).

Potem faktycznie kontrolka miga, gdy włączam zapłon.

Kasowałem Chevrolet Explorerem. Tutaj mogę od razu doradzić, żeby nie czeskim w wersji 1.1. Ten mnie początkowo przestraszył. Skasowałem jakieś błędy, ale zostały 2, nr 24 i 25. Oznaczają odpowiednio: niskie napięcie akumulatora i awaria kontrolki. I nie chciały mi się potem skasować.

Odpaliłem ruski w wersji 1.5 bo coś mi się skojarzyło, że ktoś na którymś forum pisał, iż ten 1.1 nie jest do końca w pełni funkcjonalny i miał jakieś bugi. Ten w wersji 1.5 dostępny jest tylko po rusku. I tutaj nie chciał mi się połączyć z poduszkami, gdy klikałem w niebieski guzik na ekranie powitalnym. Gdzieś w opcjach miałem ????? SRS 0, tę opcję wybrałem i się połączył. Po skasowaniu wszystko śmiga.

Jeśli chodzi o kabel to kupiłem sobie interfejs KKL od Viakena:
http://viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-ka ... -piny.html

Podobno wystarczy najtańszy VAG KKL. Ja tam od razu wolałem kupić coś przynajmniej wydającego się być "porządnym".
Dodatkowo kupiłem z kilkoma wejściami m.in. OBDII i OBDI.

Oczywiście trzeba przepiąć/przelutować pin, zrobić przełącznik lub co kto lubi. Ma to związek z tym, że silnik diagnozujemy na pinie 7, poduszki na 13 a ABS na 12 (ten ostatni, to jeśli dobrze pamiętam:)).
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, o 21:38 przez GoLL@B, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość