Światła drogowe - manetka, wajcha

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bushman10980
Świeżak
Imię: Maciej
Chevi: Nubira Kombi
Silnik: 2.0 Diesel, 133KM
Kontakt:

Światła drogowe - manetka, wajcha

Post autor: Bushman10980 » 21 maja 2020, o 09:06

Witam,
Chciałbym potwierdzić występowanie problemu:
Auto kopiłem 6 lat temu i wszystko działała bez problemu - rok temu przestały mi działać światła drogowe (świecenie na stale - manetka w pozycji "od siebie").
Zakupiłem manetkę na Aliexpress - działa około 2 tygodni potem efekt ten sam.
Rozebrałem manetkę na drobne i przeanalizowałem zasadę działania włącznika - z niewiadomych powodów mechanizm przesuwa włącznik "za daleko".
Dokonałem spiłowania małego dystansu i problem uznałem za rozwiązany ale w pamięci miałem zakup jeszcze jednej nowej manetki tym razem z Polskiej dystrybucji co uczyniłem tydzień temu. Po wymianie drogowe działały 1 tydzień (odpalałem je może 5 x). Efekt ten sam - odpycham wajchę i światła migną i gasną. Przy delikatnym odpychaniu jestem w stanie włączyć światła które same wyskoczą przy większych nierównościach na drodze. W tej nowej manetce też spiłowałem ten "cosik" - wszystko działa. Czy ktoś potwierdza ten problem?
SQ2MMV - Maciej
145,550 MHz / 19 CB
Trzech synów matka miała, dwóch słynęło z mądrości, a trzeci co był głupi poszedł do Łączności... TITATA TITITATA TITATATITITATA a trzeci co był głupi poszedł do Łączności.
https://www.facebook.com/siedemsmutkow/

Awatar użytkownika
chocisz
Bywalec
Imię: wojtas
Chevi: Lacetti
Silnik: F18D3
Kontakt:

Re: Światła drogowe - manetka, wajcha

Post autor: chocisz » 21 maja 2020, o 11:09

wiesz co to chyba nie jest problem manetki tylko połączeń, z manetką nie ma problemów, powinieneś sprawdzić kostkę za licznikiem tam się często upalają styki i przez to może być większy pobór prądu, również proponuję zakładać firmowe żarówki zalecane przez producenta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”