Planowany zakup epici

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
mateuncio
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 27 lut 2017, o 20:50
Reputacja: 0
Imię: Mati
Samochód: Epica 2.0 gaz
Silnik:
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Planowany zakup epici

Post autor: mateuncio » 3 mar 2017, o 18:42

Witam wszystich , jestem tu nowy i to mój pierwszy post.

Jak wiadomo mamy już rok 2017 niektórym epicom stuknęła już dwucyfrówka w kalendarzu. a ja przekopałem tone internetów w poszukiwaniu informacji na temat tego modelu i naczytałem sie różnie pozytywnie i negatywnie. mam okazje kupić w bardzo dobrym stanie epice chodzi konkretnie o tą aukcje. https://www.gumtree.pl/a-samochody-osob ... 1076480009

Jeśli chodzi o przebieg i bezwypadkowość to jestem absolutnie pewien że wszystko jest tak jak w opisie . Jednak mam sporo zawahań , w końcu takich epic nie jeździ zbyt wiele po naszych drogach, nie wiem jak to jest z częściami , silnik jest na łancuchu gdzie wyczytałem że lepszy jednak pasek a w tej konkretnej epice łańcuch jeszcze nie był ruszany a powinno sie go chyba wymieniac do max 300k km , niby awaryjność taka jak przystało na samochód w końcu nic nie jest idealne ale potrzebuje przyjemnego samochodu gdzie bede mógł spokojnie bez nerw przejeździć 2.5 k km miesiecznie . Już mam konkretny mętlik w głowie . Mogli by posiadacze epic coś poradzić ? :zastanawiasie: :zastanawiasie: :pomoc:

RedneckAutoserwis
Aktywny
Posty: 79
Rejestracja: 21 paź 2016, o 10:06
Reputacja: 0
Imię: Igor
Samochód: Epica
Silnik: x
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: RedneckAutoserwis » 3 mar 2017, o 20:16

Niektóre części są problematyczne - ale w ASO nie zdarzyło mi się, żeby czegoś nie było. Typowe części eksploatacyjne, filtry, tarcze i klocki,części zawieszenia dostępne z reguły od ręki.

MarcinekNu2
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 22 paź 2014, o 09:59
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: MarcinekNu2 » 4 mar 2017, o 10:42

Co do ogłoszenia, to na szybko, R6 2,0l nie ma 150KM, i w tym roczniku nie montowali ESP.
Poczytaj także posty na forum. Kilka osób miało problemy z silnikiem, głównie przez zaniedbanie poprzedników i pamiętaj o skrzyni, paru osobom padł II bieg i był ogromny problem z naprawą.

mateuncio
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 27 lut 2017, o 20:50
Reputacja: 0
Imię: Mati
Samochód: Epica 2.0 gaz
Silnik:
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: mateuncio » 5 mar 2017, o 14:10

hmm pierwszy raz słysze o padnieciu drugiego biegu .. kurcze coraz wiecej nie wiadomych

kamyk119
Aktywny
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2016, o 17:00
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Epica 2.0 + KME
Silnik:
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: kamyk119 » 6 mar 2017, o 11:24

W tym samochodzie nie dzieje się nic co nie działoby się w innych używanych kilkulatkach. Epica ma 144 konie, pisząc ESP gość myślał pewnie o TCS. Ludzie ich nie rozróżniają. Zrób jazdę próbną, zwróć uwagę czy nie skrzypi/puka tył. Jeśli tak to tuleje/tuleja pływająca wahaczy do wymiany, jeśli skrzynia nie haczy, nie zgrzyta, biegi wchodzą płynnie to luz. Posłuchaj czy jadąc przy zmianie biegu między 1100 a 1300 obrotów nie słychać metalicznego brzęczenia, jeśli słychać to znaczy że zbliża się sprzęgło. Sprawdź czy w płynie chłodniczym nie ma oleju, stań za samochodem i niech ktoś wrzuci go na wysokie obroty, jak nie dymi na niebiesko/czarno lub biało to z silnikiem jest raczej ok. Sprawdź czy działa ogrzewanie, daj na maxa, jeżeli grzeje słabo albo wcale to może wskazywać na uszczelkę pod głowicą. Włącz klimatyzację i nie wierz że "wystarczy nabić", jeśli sprężarka hałasuje to jest do regeneracji/wymiany. Sprawdź nadkola z tyłu czy nie ma bąbli, to samo z maską. Ma przelatane 259 tys. więc powoli zbliża się do rozrządu. Środek możesz ocenić "naocznie" więc o nim nie piszę ale zwróć uwagę na działanie WSZYSTKICH przełączników. Każda taka niesprawność to jakieś koszta i jakiś powód do negocjacji ceny. Problemy z silnikiem i skrzynią nie są jakimś wyznacznikiem awarii dla Epiki. To raczej rzadkość powodowana niewłaściwą eksploatacją. I jeszcze jedno, spytaj kiedy montowany był gaz. Nie chodzi o datę tylko o przebieg instalacji. Jeżeli dobija lub przekracza 100 tys. km to wtryski będą niedługo do wymiany, reduktor prawdopodobnie też. To już sporo kosztuje.

mateuncio
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 27 lut 2017, o 20:50
Reputacja: 0
Imię: Mati
Samochód: Epica 2.0 gaz
Silnik:
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: mateuncio » 6 mar 2017, o 20:53

o i o taka na taką wypowiedź liczyłem , dzieki wielkie teraz już wiem na co zwracać szczególnie uwage ;)

Awatar użytkownika
MrFabulous
Specjalista
Posty: 487
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:59
Reputacja: 14
Imię: Conradus
Samochód: Malibu | Orlando
Silnik: LE9 | A14NET
LPG: BRC SQ32 | BRC SQ32
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: MrFabulous » 6 mar 2017, o 21:16

To ja jeszcze dodam, że warto sprawdzić hamulec ręczny. Jak nie działa lub trzyma słabo, to wymiana może kosztować nawet około 1000zł. Wszystko zależy czy uda się wymienić same szczęki. W przypadku gdy tarcza kotwiczna sie rozpadnie to koszty rosną kilkukrotnie, co jest bardzo możliwe przy tym roczniku (jak nikt wcześniej nie ruszał to pewnie zjadła je rdza). Same tarcze kosztują ok. 400zł za sztukę, reszta zależy ile policzy sobie mechanik, mi się udało zmieścić w tysiącu.
Malibu:
Obrazek
Orlando:
Obrazek

Pykac
Bywalec
Posty: 152
Rejestracja: 9 paź 2016, o 17:38
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Epica/Captiva/Reno
Silnik:
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Re: Planowany zakup epici

Post autor: Pykac » 6 mar 2017, o 21:48

Co do ręcznego to używane zwrotnice można mieć w dosyć spoko cenie na allegro, ja właśnie nie sprawdziłem podregulowałem ręczny zaciągnąłem żeby sprawdzić czy trzyma i już nie odpuściło i wyrwało okładziny szczęk oraz połamało grzybek trzymający sprężynę :D ale dało się zrobić, linka w intercarsie droga jest po cholerze ale na allegro ok 100 zł :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość