[Aveo T300] - Porządny montaż kiepskiego podłokietnika.

czyli jak samemu coś naprawić, coś usprawnić
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tdon
Zasłużony dla forum
Posty: 2669
Rejestracja: 2 sty 2014, o 11:56
Reputacja: 55
Imię: Tomek
Samochód: Hyundai i20 BC3
Silnik: 1,2 16V 84KM
LPG: BRC SQ32 DualJet
Inny samochód: Był Aveo T300 LT+
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

[Aveo T300] - Porządny montaż kiepskiego podłokietnika.

Post autor: tdon » 24 maja 2014, o 17:35

Jakiś czas temu trafił w moje ręce uniwersalny podłokietnik ...
Jego okazyjna, wyprzedażowa cena (30 zł) sprawiła, że się nim zainteresowałem.
W poprzednim aucie miałem podłokietnik i tak przywykłem do jazdy z nim, że w nowym aucie czegoś mi brakowało.
O ile sam podłokietnik był za tę cenę w miarę sensowny, to jego sposób montażu proponowany przez producenta po prostu powalał. Podstawa z miękkich blaszek wyginała się w rękach i była skręcana z połówek, które groziły skaleczeniami w trakcie użytkowania - poszła więc w całości do kosza. Nową podstawę wykonałem samodzielnie z blachy aluminiowej o grubości 4mm, a następnie okleiłem folią samoprzylepną. Wykonanie poprzedziłem starannym dobraniem wysokości i położenia podłokietnika, stosownie do swoich potrzeb. Mocnym kryterium był też swobodny dostęp do wszystkich fabrycznych zakamarków pod spodem. W podstawie wykonałem kilka kompletów otworów służących do przykręcenia korpusu. Służą one do dokładnej regulacji położenia wzdłuż osi auta. Gotową podstawę przymocowałem czterema wkrętami M6 z nakrętkami na stałe do tunelu (na przestrzał) a następnie zmontowałem całość.
Podłokietnik jest zamocowany bardzo stabilnie i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Estetyka wykonania podstawy jest w mojej ocenie również OK.

Załączam fotki:
1.jpg
1.jpg (179.16 KiB) Przejrzano 2954 razy
2.jpg
2.jpg (152.95 KiB) Przejrzano 2954 razy
3.jpg
3.jpg (131.24 KiB) Przejrzano 2954 razy

Awatar użytkownika
SmykJack
Aktywny
Posty: 68
Rejestracja: 27 kwie 2015, o 20:46
Reputacja: 0
Imię: Jacek
Samochód: Kalos 1.2 SOHC
Silnik:
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Aveo T300] - Porządny montaż kiepskiego podłokietnika.

Post autor: SmykJack » 8 sie 2015, o 18:32

O identyczne w sklepie sprzedaje i faktycznie, jak zobaczyłem ze blaszki (musiałem zajrzeć, też chodzi mi po głowie podłokietnik) to pierwsze co myślałem "Boże... Chiny, dosłownie Chiny!", ogółem te podłokietniki nie podobają mi się, konkretnie góra tych podłokietników, ogólnie design podłokietnika :) Jednak powiem ci szczerze, że genialnie go zamontowałeś, całość jeśli chodzi o montaż prezentuje się świetnie, i dodatkowo ta cena :)

Do mojego dedykowany kosztuje 100 lub 100+, i raczej będę skłaniał się ku dedykowanemu, górę mają całą obszytą skórą (co bardzo mi się podoba), bez wzorów karbo podobnych :) u mnie ten za stówę montowany jest na otworze do kubka (pewnie długo nie wytrzymałby) ten drugi za 100+ ma podstawkę która cała wchodzi w otwór w kubek :) Tak czy siak, pytałem w sklepie i jest możliwość przymierzenia oby dwóch przed montażem i co najważniejsze, przed zakupem 8-)
Obrazek

Awatar użytkownika
MIDO
Wymiatacz
Posty: 1258
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:38
Reputacja: 25
Imię: Miłosz
Samochód: Aveo T300 LTZ
Silnik: 1,4 74kW
LPG: BRC SQ32 Alba
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Aveo T300] - Porządny montaż kiepskiego podłokietnika.

Post autor: MIDO » 8 sie 2015, o 22:43

Mam taki http://allegro.pl/podlokietnik-chevrole ... 83125.html
Cena może i wysoka ale zdecydowanie mogę polecić
Nowa odma dobra na wszystko!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Manuale”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości