Jaki akumulator?

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Jaki akumulator?

Post autor: pawelwaw84 » 28 cze 2015, o 12:29

Cześć,
Akumulator powoli zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa, chciałbym kupić nowy.
Problem polega na tym, że oryginał ma dość specyficzne rozmiary, a jedyny pasujący można kupić w Lublinie.
Jak sobie z tym poradziliście? Wchodzą te o innych wymiarach? Coś tam wyginacie w podstawkach, żeby się mieściły standardowe?

dessal
Wymiatacz
Posty: 1096
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 21:30
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 2.0TCDI
Silnik:
Lokalizacja: Wawa Tarcho
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: dessal » 28 cze 2015, o 12:52

ja wstawiłem Vartę 88Ah i daje radę
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

Awatar użytkownika
robik
Zasłużony dla forum
Posty: 1506
Rejestracja: 28 cze 2014, o 16:08
Reputacja: 2
Imię: Robert
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: LPGTECH
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: robik » 28 cze 2015, o 18:11

Ja w Łodzi kupowałem w Nastapolu ...BOSCH SILVER
Każdy wschód słońca...to dzień bliżej końca.

kjas9
Profesjonalista
Posty: 843
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: kjas9 » 28 cze 2015, o 18:27

Ja kupiłem Varte Dynamic silver 63Ah 610A ale żeby równo siadł musiałem wyprostować wystającą blaszkę na dole.Sam akumulator wszedł na styk.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 28 cze 2015, o 19:34

podjedź do firmy : Polska Sieć Motoryzacyjna SPECPART Sp z. o. o. masz tu siedziby:
ul. Radzymińska 129/1
600 294 207
warszawa@specpart.pl

II/oddział WARSZAWA
ul. Powstańców Śląskich 124/7
604 778 876
warszawa2@specpart.pl

III/oddział WARSZAWA
Aleja Krakowska 153a
784 091 092
warszawa3@specpart.pl

IV/oddział WARSZAWA
ul. Górczewska 257A
539 931 900
warszawa4@specpart.pl

V/oddział WARSZAWA
ul. Grochowska 14d
668 225 298
warszawa5@specpart.pl

VI/oddział WARSZAWA
Aleja KEN 103/U1
668 228 173
warszawa6@specpart.pl
tam masz dość duży wybór baterii. co ciekawe - mają też akumulatory ukraińskie westa i forse króre zbierają dość dobre recenzje (lepsze niż varta i bosch). mają też tańsze linie np asset. cenowo są tanio ;) np za asseta 45Ah/350A zapłaciłem 115zł. oczywiście trzeba zdać starą baterię i (co najważniejsze) powołać się że akumulator chcesz kupić w cenie z allegro. bo cena "sklepowa" jest dużo wyższa niż na allegro- wspomniany asset w sklepie kosztuje ok 150zł zaś można go kupić za 115zł ;)

pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: pawelwaw84 » 28 cze 2015, o 19:47

Spróbuję jeszcze tam gdzie podałeś, ale byłem już w wielu hurtowniach i o dziwo nawet w Autoparts z częściami głównie do Daewoo i Chevrolet jak słyszą wymiary akumulatora 229/172/206mm to rozkładają ręce. Chyba nie obejdzie się bez modyfikowania podstawki. :nerwy

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 28 cze 2015, o 21:41

zawsze możesz kupić mniejszy- np 207 długości. jest też firma z lublina: PHU GROVIS Bogdan Grochowski ul. Projektowa 1,
20-209 Lublin tel/fax.: 81 748 12 55 kom.: 601 776 327 która sprzedaje delkory o takich wymiarach jak potrzebujesz. zwróc tylko uwagę na biegunowość np aveo ma L+ ;)

kjas9
Profesjonalista
Posty: 843
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: kjas9 » 28 cze 2015, o 22:17

Nie wiem po co kombinować z nie znanymi markami kupujesz orginalny markowy montują ci na miejscu i gwarancja 2 lata.Ja zamówiłem w firmie specjalizującej się w aku cena mojego 310zł. Przyjechali do mnie ,sprawdzili ładowanie zamontowali , w gratisie oferowali osłony na klemy ale ja mam orginalne.Auto 2004 wymieniany w tamtym roku i pyka od strzału.Też chciałem delkora ale nie jestem do nich przekonany wydaje mi się ze to podróbki a na necie niema żadnych opini tak że wolałem wybrać coś znanego.Nie potrzebujesz modyfikować podstawki jeżeli chodzi o lacetti sam aku wchodzi bez problemu jak dobiorą dobre wymiary wystarczy tylko podgiąć blaszkę na dole bo inaczej leży krzywo a tak nie ma problemu.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 29 cze 2015, o 04:41

delkory były montowane na pierwszy montaż do chevroletów ;) wiec raczej nie są mało znanymi marką ;) zresztą nawet znana marka nie gwarantuje że bateria bedzie działała długi czas. wystarczy poczytać co się dzieje z bateriami np varty lub bosha. sam do bosha się zraziłem: bateria padła po 1,5 roku od zakupu. mogłem co prawda ją reklamować ale dałem spokój i kupiłem nową (wspomnianego asseta).

kjas9
Profesjonalista
Posty: 843
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: kjas9 » 29 cze 2015, o 06:20

Wiem że Delkory były montowane jako orginalne bo taki był u mnie i gdyby nie walnięty alternator który mi nie ładował to może jeszcze by chodził a nie byłem pewien co do dzisiejszych i tu ich nie mieli (kupować w ciemno z wysyłką się mi nie uśmiechało)więc wybrałem varte ile pociągnie zobaczymy a co do firmy to fakt zawsze można trafić na bubel tylko kupując na miejscu mniejszy problem z ewentualną reklamacją.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 29 cze 2015, o 17:19

reklamacja w przypadku akumulatorów to ... czysta fikcja. sam tego doświadczyłem ;( wspomniany bosh wytrzymał mi 16 m-cy a wiec zgodnie z prawem był objęty rękojmią i gwarancją. gwarancja wygląda tak: trzeba zgłosić się z akumulatorem do serwisu aby go przyjeli. serwis przyjmuje i na ma naprawę lub wymianę 28 dni roboczych (bo wysyłają do producenta) czyli ... prawie 2 m-ce kalendarzowe. rękojmia ma podobne "zalety" ( dostarczenie do sprzedawcy) ale czas jest krótszy (14 dni na odpowiedź i 30 dni na wydanie nowego towaru lub zwrot kasy) ale... co zrobić jak samochód jest potrzebny codziennie? kupić nowy akumulator płacąc przy tym kaucję 30zł (za brak zwrotu starego akumulatora) a potem "cieszyć się" z posiadania 2 akumulatorów.

Awatar użytkownika
robik
Zasłużony dla forum
Posty: 1506
Rejestracja: 28 cze 2014, o 16:08
Reputacja: 2
Imię: Robert
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: LPGTECH
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: robik » 29 cze 2015, o 17:33

Nadamus to faktycznie miałeś pecha ....ja w oplu bosch silver 9 lat a chevy 2 rok.
Każdy wschód słońca...to dzień bliżej końca.

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 29 cze 2015, o 17:44

może i tak ;) zobaczymy jak ten asset bedzie się sprawował. z opowiadań sprzedawcy asset jest produktem ukraińskim (wspomnianym westa) tylko .... produkowanym wg starej receptury- gdzie płyty ołowiane były produkowane z ołowiu. faktycznie trochę waży ;) aby wytrzymał 3-4 lata (bo tyle lat mam trzymać uniaka- bo ulega powoli biodegradacji ;) )

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: XaRaDaS » 29 cze 2015, o 20:36

nadamus pisze: (14 dni na odpowiedź i 30 dni na wydanie nowego towaru lub zwrot kasy)
Pierwsze słyszę o takim przepisie, 14 dni ma na odpowiedź na żądanie konsumenta, jeżeli tego nie uczyni musi niezwłocznie wydać nowy lub zwrócić pieniądze, oczywiście według starych przepisów wada musi wystąpić w ciągu 6 miesięcy od zakupu ;) i zgłosiliśmy się nie dłużej niż 2 miesiące od wystąpienia wady. Po upływie 6 miesięcy występuje domniemanie usterki, więc konsument na własny koszt musi wykonać ekspertyzę ponosząc koszty, które potem egzekwuje u sprzedawcy :D To tak w skrócie, a nie chce mi się szukać ustawy z 2005 roku. Może się mylę, ale nie pamiętam zapisu o 30 dniach na wydanie towaru lub zwrotu kasy.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 29 cze 2015, o 21:30

obecnie stosuje się określenie : niezwłoczne. ale przyjmuje się że jest to okres max 30 dni - dlatego go podałem. wynika to z kodeksu cywilnego.
poprzednio obowiązywała ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
a wracając do tematu- i tak nie warto reklamować czy oddawać do naprawy na gwarancji akumulatora- bo się zostanie albo bez samochodu lub z dwoma bateriami ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: Sebastian » 29 cze 2015, o 22:31

Oddanie akku na gwarancję, to jedyny dodatkowy koszt jaki ponosisz to ew. kaucja (nie licze tutaj czasu i paliwa, bo zawsze możemy załatwić "po drodze"). A plus mamy taki, że "a nóż się uda? I bedziemy mieli dodatkowy, zapasowy akku (ew. możemy pchnąć na allegro), ale przy okazji pokażemy prodeucentowi jakie "G" produkuje, i że musi zmienić księgowych bo akumulator nawet okresu gwarancji nie wytrzymuje :D

Z swoich doświadczeń powiem, że koreańskie akumulatrory są najlepsze, hyundaiowy wytrzymał coś ok. 8-9lat, chevroletowy delkor jeszcze (ODPUKAĆ!) trzyma.
Najgorzej oceniam topla i centra (choć centra wytrzymała dłużej niż topla ale topla w prawie w dwulitrowym dieslu, a centra w póltoralitrowej benzynie prawie bez elektroniki).

Teraz mam w hyundaiu polski autocraft (dwa lata, ale co jakiś czas podłączam pod prostownik - krótkie trasy), w dwulitrowym dieslu jtd - jakiś "niewiadomoco" ZTCP produkowane dla pewnego warsztatu u mnie w mieście przez centrę (nie polecam), w lacetti nadal delcor.

Jako ciekawostkę dodam - akumulatory kager, są produkowane przez boscha.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: XaRaDaS » 30 cze 2015, o 11:16

nadamus pisze:obecnie stosuje się określenie : niezwłoczne. ale przyjmuje się że jest to okres max 30 dni - dlatego go podałem. wynika to z kodeksu cywilnego.
poprzednio obowiązywała ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
a wracając do tematu- i tak nie warto reklamować czy oddawać do naprawy na gwarancji akumulatora- bo się zostanie albo bez samochodu lub z dwoma bateriami ;-)
Ale ty piszesz o nowych przepisach, które obowiązują od 25 grudnia 2014 i nie mają zastosowania do sprzedaży z przed tego dnia. Dopiero zakup po 25 grudnia miałby zastosowanie nowych przepisów.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

nadamus
Specjalista
Posty: 411
Rejestracja: 16 sie 2013, o 18:24
Reputacja: 0
Imię: adam
Samochód: aveo t255 1,2 84km
Silnik:
Lokalizacja: białystok

Re: Jaki akumulator?

Post autor: nadamus » 30 cze 2015, o 17:03

tak- piszę o nowych przepisach. wg starych jest podobnie (ogólnie rzecz biorąc- a nawet lepiej) ale i tak trzeba czekać na nową baterię wiec trzeba sobie przekalkulować- czy warto czekać czy też też lepiej w tym czasie jeżdzić ;)

Awatar użytkownika
karpior
Profesjonalista
Posty: 659
Rejestracja: 19 mar 2014, o 19:34
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti HB 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: karpior » 2 lip 2015, o 00:49

odpowiadając na pytanie w temacie - u mnie od kilku miesięcy Centra Futura CA641, chociaż muszę przyznać, że oryginalny fabryczny delkor jeszcze spokojnie dawał radę z odpalaniem po nocy z temp. -15st.
Wymieniłem bardziej dla "lepszego samopoczucia", poza tym klocki car audio lubią prąd ;)
A dodatkowo mechanik wspominał mi coś o średniej kondycji akumulatora przy okazji wymiany oleju (nie pamiętam o jaki parametr chodziło - wskazał to tester).
Oczywiście akumulatorów tenże mechanik nie sprzedaje więc profitów z tej diagnozy nie ma ;)

GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: GoLL@B » 3 lip 2015, o 22:31

Jak kupiłem auto miałem Vartę ze znaczkiem GM. Pojęcia nie mam, czy oryginał, ale chyba tak, bo w Oplu już takie widziałem. Może oryginał padł na gwarancji i np. w ASO wsadzili akurat taki, bo taki tam mieli.

Używałem tę Vartę 4 lata (nie wiem, ile była używana przed zakupem). Teraz mam Yuasę od roku.

Sarbo
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2019, o 11:14
Reputacja: 0
Imię: Karol
Samochód: spark
Silnik: 2.0. diesel
LPG: nie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: Sarbo » 26 lis 2019, o 16:24

Dzień dobry, jakieś doświadczenia z akumulatorami Jenox?

charipu
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2019, o 21:31
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: cruze
Silnik: 1.4, 140KM, benzyna
LPG: nie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: charipu » 26 lis 2019, o 21:32

Pewnie, że można objętościowo większy kupić, musi się tylko zmieścić. Popatrz ile masz przestrzeni w miejscu dokującym. Przy zamawianiu nowego musisz to uwzględnić. Kolejną rzeczą jaką radziłbym przed zakupem to rozpoznanie dlaczego akumulator działa coraz gorzej. To z wieku? Jak nie z wieku to sprawdź czy nie masz jakiś spięć w samochodzie. Co do marki to bym wybierał raczej polskie produkty, np. wspomnianego Jenoxa, który ma coraz lepsze rozwiązania technologiczne, np. płyty wykonane w tech. expanded meta.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, o 03:05 przez Mandrol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: co raz = coraz

krzych1b
Fachman
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lis 2017, o 19:24
Reputacja: 41
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: krzych1b » 26 lis 2019, o 23:28

Nie bawcie się w reklamacje, szkoda czasu i nerwów. Swego czasu miesiąc przed końcem gwarancji padła plusowa cela. Reklamowałem w sklepie OPOLTRANS w Lublinie a oni wysłali aku do serwisu w Zamościu na sprawdzenie. Serwis napisał w nieuznanej reklamacji, że aku padł z winy użytkownika czyli mnie. Akurat miałem autka po regeneracji w zakładzie MASIERAK-a z pieczątką, że z instalacją i autkiem jest wszystko OK. Diagnoza gości z Zamościa- niedoładowanie i przez to zasiarczenie płyty. A to było zwarcie!!!! Dobrze, że kolega miał drugi aku to jeździłem do roboty. Korespondencja i straszenie UiOK nic nie dało, tylko się opisałem pism jak głupi. :/
U siebie w laczku też przerabiałem podstawę akumulatora "metodą młotkową", aby aku się zmieścił. A akumulator kupiłem najtańszy bo teraz i tak trzymają parametry dwa, trzy lata a potem do wyrzucenia. Jedyna metoda przedłużenia żywotności to doładowanie prostownikiem co dwa, trzy miesiące i pilnowanie stanu elektrolitu (o ile aku jest obsługowe). Zimową porą i jazda na krótkich odcinkach, np. praca-dom, można częściej podłączać prostownik. Nie zaszkodzi, zwłaszcza, że mamy włączoną dmuchawę, wycieraczki, gra radio, światła, korki itp. czyli pożeracze prądu.
No i w aucie jest dobre ładowanie z alternatora i nie ma upływu prądu a to trzeba sprawdzić na sam początek. :D
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, o 03:14 przez Mandrol, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówki i zamiana nieodpowiedniego jednego wyrazu
VIN >KL1NF35BJ6K335315

Awatar użytkownika
Mandrol
Specjalista
Posty: 471
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 15:55
Reputacja: 1
Imię: Marek
Samochód: było Orlando 2.0D AT
Silnik: 2.0D Z20D1 190KM AT
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: Mandrol » 27 lis 2019, o 03:39

Pół roku temu do swojego brytyjskiego brygadiera kupiłem taki bajer ;)
DSCN1534.JPG
https://www.disco3.co.uk/shop/tow-elect ... c-p45.html
Ładowarkę CTEK-a już miałem, dokupiłem tylko tę wtyczkę, którą podpinam z tyłu pod gniazdo 13PIN.
Przydaje się głównie podczas zimowych wyjazdów, kiedy po przyjeździe na kemping nie używasz swojego auta przez kilka dni a temperatury minusowe działają na niekorzyść aku. Od czasu do czasu w garażu też podładowuję aku, kiedy Disco nie jest używane przez dłuższy czas albo kiedy się nim jeździ tylko "do kościoła w niedzielę" :D

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 640
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaki akumulator?

Post autor: Dedalus4 » 27 lis 2019, o 09:30

Pytanie do tych z Was którzy użytkowali fabryczne akumulatory - ile wytrzymały?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości