Rozkodowanie VIN

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
patpiw
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2023, o 14:24
Reputacja: 0
Imię: Patryk
Samochód: Trax
Silnik: 1.7 diesel 131 KM
LPG: Nie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Rozkodowanie VIN

Post autor: patpiw » 23 sty 2023, o 15:33

Witam
Czy jest mi ktoś w stanie rozkodować VIN?
Wczoraj kupiłem auto, chciałbym poznać jego historię i pełne wyposażenie.
Numer VIN KL1BG76L9EB525284
Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: wszim » 23 sty 2023, o 16:01

Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

patpiw
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2023, o 14:24
Reputacja: 0
Imię: Patryk
Samochód: Trax
Silnik: 1.7 diesel 131 KM
LPG: Nie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: patpiw » 23 sty 2023, o 16:40

Tak, już próbowałem na różnych stronach, ale pokazuje tylko podstawowe dane, bez pełnego wyposażenia

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23823
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: etac » 23 sty 2023, o 16:57

patpiw pisze:
23 sty 2023, o 15:33
Witam
Czy jest mi ktoś w stanie rozkodować VIN?
Wczoraj kupiłem auto, chciałbym poznać jego historię i pełne wyposażenie.
Numer VIN KL1BG76L9EB525284
Z góry dziękuję
to trzeba było zrobić przed kupnem teraz to już strata pieniędzy. Na olx są oferty osób co to robią
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 23 sty 2023, o 17:21

A wyposażenia nie widać "naocznie" po wejściu do auta? Podziwiam zakupy w ciemno 🎁
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

patpiw
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2023, o 14:24
Reputacja: 0
Imię: Patryk
Samochód: Trax
Silnik: 1.7 diesel 131 KM
LPG: Nie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: patpiw » 23 sty 2023, o 19:26

Ja "podziwiam" to forum 😐
Mam inne samochody i jestem na innych forach, i każdy każdemu stara się pomóc i doradzić. Niektórzy forumowicze mają dostęp do dekoderów vin, do systemów aso i dzielą się swoją wiedzą. Widzę, że tutaj panuje wręcz przeciwny sposób zachowania i łatwiej o głupie docinki, niż pomoc.

Auta nie kupiłem w ciemno, zostało dokładnie sprawdzone mechanicznie. Wyposażenie widać, ale chciałbym porównać to z vinem, czy to coś dziwnego?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2023, o 19:56 przez etac, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto zapis CYTUJ

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23823
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: etac » 23 sty 2023, o 19:59

no to w szybko ci powiem, niestety takich osób już tu nie ma, a ci zostali nie mają już tego dostępu. A wynika to z tego że nie ma już prawie ASO Chevi w Polsce, Stellantis to skutecznie wyciął.

Za 20-50 zł znajdziesz takich na olx, tu masz losowo wybrany https://www.olx.pl/d/oferta/sprawdzanie ... DgVdh.html
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 23 sty 2023, o 20:08

patpiw pisze:
23 sty 2023, o 19:26
Ja "podziwiam" to forum 😐
Mam inne samochody i jestem na innych forach, i każdy każdemu stara się pomóc i doradzić. Niektórzy forumowicze mają dostęp do dekoderów vin, do systemów aso i dzielą się swoją wiedzą. Widzę, że tutaj panuje wręcz przeciwny sposób zachowania i łatwiej o głupie docinki, niż pomoc.

Auta nie kupiłem w ciemno, zostało dokładnie sprawdzone mechanicznie. Wyposażenie widać, ale chciałbym porównać to z vinem, czy to coś dziwnego?


Dlatego właśnie napisałam co napisałam że nie jest to tak dostępne w chevroletach. Ja dlatego kupuje auta, gdzie wyposażenie i wszystko inne mogę sprawdzić przed zakupem bo mnie to bardzo interesuje gdyż ja za to płacę. Dlatego "podziwiam" zakup auta gdzie te dane nie są tak ogólnie dostępne i pytania dopiero po zakupie. Co do wyposażenia to zazwyczaj będzie lepsze niż oryginalnie bo jak właściciel dba to coś od siebie dołoży. Chevrolety przyjęły taki a nie inny kierunek w Europie, zresztą ilość chevroletów od GM jest sporo mniejsza od tych koreańskich. Może na forum koreańskim z tłumaczem? Chociaż nie wiem czy takie jest bo nie szukałam. Na ruskim jest sporo o chevroletach, tam ich jest dużo i ludzi co się na tym znają też więcej niż tu. Te nasze forum jest na równi pochyłej w dół, maleje ilość aut tych i ich właścicieli bo idą w inne marki. Ale zorientujesz się sam jak tu pobędziesz. Szerokości i bezawaryjności 👍🤗
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 24 sty 2023, o 06:58

To, że za dużo informacji o aucie znaleźć nie można wydaje się być mało ważne przy fakcie , że znalezienie części do tych aut jest niesamowitą prywatną przygodą. Części zazwyczaj trzeba kupować za granicą PL. Ale to oczywiście wiedziałeś przed zakupem tego auta też. Brak polisy AC w przypadku chevroletów może więc być dość kosztowny, dlatego ja polecam AC mieć i to w maksymalnej opcji o ile ubezpieczyciel da taką możliwość, bo np ściąganie zderzaka z potaka czy z Korei może nie być ani szybkie ani tanie. Z tych powodów jest nas coraz mniej, forum pewnie za parę lat zniknie całkiem bo są to auta bez wsparcia technicznego w Polsce i części są naprawdę trudno dostępne. Niby jest tak że po zakończeniu produkcji części powinny być dostępne jeszcze przez 10 lat, ale w przypadku Chevroleta niestety nie w naszym kraju. Raz w ASO gdy czekałam na moje autko to przyszedł jakiś Pan i bardzo się zdenerwował bo mu powiedziano:"nie, my zajmujemy się tylko chevroletami z USA, które mają softy od GM, do koreańskich nie mamy". A szyld na ASO wisi i kusi. Oczywiście do amerykańskich pasują części z koreańskich ale jeśli są to części wymagające programowania, to już robią się schody. Tu czasem chłopaki piszą o tym , np o liczniku widziałam taki temat. Sama bardzo chciałam kupić Camaro, bo jeszcze do niego w PL można uzyskać wsparcie w tych ASO co zostały, ale już oczekiwanie na blachy w ASO to by pewnie zajęło miesiące. Dlatego dla takich jak ja to tylko aiuta gdzie dekodery ogólnie dostępne i obsługa techniczna też chociaż trafiłam w model wycofywany właśnie z produkcji więc zamienników części nie ma i nikt ich nie zrobi już bo na tym nie zarobi. Wszystkie części przez centrale ASO muszę zamawiać i w oryginale. Cóż, takiego dokonałam wyboru i pewnie sprzedać też będzie ciężko te moje auto bo ludzie raczej są świadomi jaki jest rynek części gdy auto kupują.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

milyjarek
Profesjonalista
Posty: 833
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 09:45
Reputacja: 5
Imię: Jarosław
Samochód: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: milyjarek » 24 sty 2023, o 07:18

Kupiec jest na każde auto, ludzie marzą i te marzenia spełniają. Ja myślę że swój szybko sprzedam jak wystawię.

trake
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 24 sie 2022, o 11:41
Reputacja: 1
Imię: Jarek
Samochód: Orlando
Silnik: 1.4T
LPG: Stag
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: trake » 24 sty 2023, o 07:20

Dokładnie tak - faktycznie, niektóre części w zdobyciu mogą być kłopotliwe ale żyje rynek wtórny, w dodatku, my polacy mamy tendencje do kombinacji - i tą dobrą i niestety tą złą. Dobra innowacyjnie przedłuży życie takim autkom. :piwo3:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2023, o 07:50 przez bubu1769, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto cytat.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23823
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: etac » 24 sty 2023, o 07:21

dokia pisze:
24 sty 2023, o 06:58
To, że za dużo informacji o aucie znaleźć nie można wydaje się być mało ważne przy fakcie , że znalezienie części do tych aut jest niesamowitą prywatną przygodą. Części zazwyczaj trzeba kupować za granicą PL. Ale to oczywiście wiedziałeś przed zakupem tego auta też. Brak polisy AC w przypadku chevroletów może więc być dość kosztowny, dlatego ja polecam AC mieć i to w maksymalnej opcji o ile ubezpieczyciel da taką możliwość, bo np ściąganie zderzaka z potaka czy z Korei może nie być ani szybkie ani tanie. Z tych powodów jest nas coraz mniej, forum pewnie za parę lat zniknie całkiem bo są to auta bez wsparcia technicznego w Polsce i części są naprawdę trudno dostępne. Niby jest tak że po zakończeniu produkcji części powinny być dostępne jeszcze przez 10 lat, ale w przypadku Chevroleta niestety nie w naszym kraju. Raz w ASO gdy czekałam na moje autko to przyszedł jakiś Pan i bardzo się zdenerwował bo mu powiedziano:"nie, my zajmujemy się tylko chevroletami z USA, które mają softy od GM, do koreańskich nie mamy". A szyld na ASO wisi i kusi. Oczywiście do amerykańskich pasują części z koreańskich ale jeśli są to części wymagające programowania, to już robią się schody. Tu czasem chłopaki piszą o tym , np o liczniku widziałam taki temat. Sama bardzo chciałam kupić Camaro, bo jeszcze do niego w PL można uzyskać wsparcie w tych ASO co zostały, ale już oczekiwanie na blachy w ASO to by pewnie zajęło miesiące. Dlatego dla takich jak ja to tylko aiuta gdzie dekodery ogólnie dostępne i obsługa techniczna też chociaż trafiłam w model wycofywany właśnie z produkcji więc zamienników części nie ma i nikt ich nie zrobi już bo na tym nie zarobi. Wszystkie części przez centrale ASO muszę zamawiać i w oryginale. Cóż, takiego dokonałam wyboru i pewnie sprzedać też będzie ciężko te moje auto bo ludzie raczej są świadomi jaki jest rynek części gdy auto kupują.
Dorota reklamę zrobiłaś mega, ale zacznij się już martwić o swoje auto bo problem z częściami do amerykanskiego opla zaczyna robić się ten sam.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 24 sty 2023, o 07:26

Przecież napisałam że mam teraz to samo i na części wiem że czas oczekiwania do 15tygodni z USA i raczej nikt tego auta nie kupi ode mnie z takich powodów że części tylko Ori. Ja chciałam kupić kute tłoki robione przez GM do takiego samego silnika w Camaro, ale czas oczekiwania mnie zniechęcił. Kolega z forum 14 tygodni czekał na wał do swojej - też z GM USA. To zawsze będą chyba trzy miesiące. Raz tylko jak sprowadzałam zbiornik podciśnienia turbiny z USA do poprzedniego auta to był w tydzień bo lotniczą wysłali, no ale drożej. 🙄

Syn myśli i chyba za rok darowizną ją dostanie, na razie myśli czy darowiznę przyjąć 🤗 przyjąłbyś? 🙃

Reklama jak reklama, Pan wpada i się piekli że czegoś mu nie dają na tacy, to wyjaśniłam dlaczego i że to nie złośliwość forum tylko że no tak jest. I że tak będzie....

Dodano po 33 minutach 48 sekundach:
@etac, dobrze wiesz, że ja wiem ile kosztują części Ori i ile się na nie czeka. Ostatnie zakupy Ori części kosztowały mnie 5tys zł i czas oczekiwania był trzy tygodnie mimo że w magazynie centralnym niby były dostępne, czyli były w Europie. I to niestety teraz tak w wielu markach bo części po prostu brakuje i do nowych aut i do starych.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 8 sie 2023, o 16:20

Ktoś ma możliwość rozkodować Vin pod względem wyposażenia? 🤗

W04GS6SS1K1019190

Buick Regal, chyba silnik v6.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23823
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: etac » 8 sie 2023, o 16:46

Chyba nikt nie ma dostępu do bazy Buick
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 8 sie 2023, o 16:59

Już znalazłam chyba, brata mam w Chicago w ubezpieczeniach. Obiecał dziś wieczorem przesłać raport. Tylko no wiesz, u nas to dokładnie jest zrobione, ciekawe jak w USA, zobaczymy. Bardzo jestem ciekawa co to tam siedzi 🤗
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
robertz
Wymiatacz
Posty: 1591
Rejestracja: 1 wrz 2019, o 17:34
Reputacja: 68
Imię: Robert
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6 124 KM, hatchback, benzyna
Lokalizacja: Praga (ta z prawej strony Wisły)
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: robertz » 8 sie 2023, o 20:35

dokia pisze:
8 sie 2023, o 16:20
Ktoś ma możliwość rozkodować Vin pod względem wyposażenia? 🤗

W04GS6SS1K1019190

Buick Regal, chyba silnik v6.
WYNIKI DEKODOWANIA VIN:
• ABS: Standard
• ActiveSafetySysNote: Front and Rear Park Assist: Standard
• AdaptiveCruiseControl: Optional
• AirBagLocCurtain: All Rows
• AirBagLocFront: 1st Row (Driver and Passenger)
• AirBagLocKnee: 1st Row (Driver and Passenger)
• AirBagLocSide: 1st and 2nd Rows
• AutoReverseSystem: Standard
• Axles: 2
• BasePrice: 39070
• BedType: Not Applicable
• BodyCabType: Not Applicable
• BodyClass: Sedan/Saloon
• BusFloorConfigType: Not Applicable
• BusType: Not Applicable
• CAN_AACN: Optional
• CIB: Optional
• CustomMotorcycleType: Not Applicable
• DaytimeRunningLight: Standard
• DisplacementCC: 3600.0
• DisplacementCI: 219.68547874103
• DisplacementL: 3.6
• Doors: 4
• DriveType: AWD/All-Wheel Drive
• DynamicBrakeSupport: Standard
• ESC: Standard
• EngineConfiguration: V-Shaped
• EngineCylinders: 6
• EngineManufacturer: GM
• EngineModel: LGX - Direct Injection, Variable Valve Timing, ALUM, GEN2
• ErrorCode: 0
• ErrorText: 0 - VIN decoded clean. Check Digit (9th position) is correct
• ForwardCollisionWarning: Optional
• FuelTypePrimary: Gasoline
• KeylessIgnition: Standard
• LaneDepartureWarning: Optional
• LaneKeepSystem: Optional
• Make: BUICK
• MakeID: 468
• Manufacturer: ADAM OPEL AG
• ManufacturerId: 15139
• Model: Regal
• ModelID: 1822
• ModelYear: 2019
• MotorcycleChassisType: Not Applicable
• MotorcycleSuspensionType: Not Applicable
• NCSABodyType: 4-door sedan, hardtop
• NCSAMake: Buick / Opel
• NCSAModel: Regal (2011 on)
• ParkAssist: Standard
• PedestrianAutomaticEmergencyBraking: Optional
• PlantCity: RUSSELSHEIM
• PlantCountry: GERMANY
• RearCrossTrafficAlert: Standard
• RearVisibilitySystem: Standard
• SeatBeltsAll: Manual
• SeatRows: 2
• Seats: 5
• SemiautomaticHeadlampBeamSwitching: Standard
• Series: GS AWD
• SteeringLocation: Left-Hand Drive (LHD)
• TPMS: Direct
• TractionControl: Standard
• TrailerBodyType: Not Applicable
• TrailerType: Not Applicable
• VIN: W04GS6SS1K1019190
• ValveTrainDesign: Dual Overhead Cam (DOHC)
• VehicleDescriptor: W04GS6SS*K1
• VehicleType: PASSENGER CAR
• WheelBaseShort: 111.4
• WheelSizeFront: 19
• WheelSizeRear: 19
• Wheels: 4
• Windows: 6
"Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą"

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4197
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 106
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Rozkodowanie VIN

Post autor: dokia » 9 sie 2023, o 18:12

Dzięki.

Mam już pdf z USA. Tak jak myślałam tam wyposażenie jest bardzo ogólne
Załączniki
Screenshot_20230809-181024.png
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trax Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości