Swiatła w Cruze

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4207
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: dokia » 26 sty 2021, o 22:57

Kontrola policji "lubi to" 👍 gdy brak homologacji 🤗
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 26 sty 2021, o 22:59

To mizerne światła w dzień ich w ogole nie widać a schowane są częściowo pod maską więc tworzą tylko cienka linię ( coś jak w nowym BMW)łącznie jeżdżę na nich od 2 lat i nikt się nigdy nie przyczepił , tak kierunkowskazy świecą na pomarańczowo.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
dokia pisze:
26 sty 2021, o 22:57
Kontrola policji "lubi to" 👍 gdy brak homologacji 🤗
Mam przyciemnione lampy tył, przyciemnione lampy przód , jeżdżę na ledach Philips i nigdy ani policja ani diagnosta na badaniach się nie przyczepił 😉

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
Nie wiem dlaczego nie mogę z telefonu napisać komentarza do łapki...

barus
Wymiatacz
Posty: 1609
Rejestracja: 9 sty 2014, o 16:53
Reputacja: 34
Imię: Czesław
Samochód: Cruze1.8LT+Prem, LPG
Silnik:
Lokalizacja: Bielsko-B
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: barus » 26 sty 2021, o 23:05

Ale słyszałem, że ostatnio zaczynają się czepiać.
Te Philipsy to H-4 za ponad 500 złotych?

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4207
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: dokia » 26 sty 2021, o 23:11

Nie musi się przyczepić , ale jak premia jest potrzebna, to może 😘 Każdy policjant ma miesięczny plan mandatowy i premie za nadplanowe mandaty. To ich wyjazd na urlop itp 😍 więc trzeba ich zrozumieć i dołożyć się 🤗 i bardzo popieram te składki 👍.
W aucie mają być światła określone przepisami, żadne inne. Homologacja na nie wtedy jest tak jak i na cały pojazd.
Ja akurat nigdy nie myślałam o żadnych gównoledach dodatkowych , wystarczą mi te ledy które już fabrycznie są. Nie zrobię BMW z mojego auta, więc nie zmieniam tego fabrycznego wyrobu.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 26 sty 2021, o 23:11

Z Ali z oficjalnych aukcji Philips można je kupić za 200 zl. Ustawiane były na stacji diagnostycznej więc wiem że nie oślepiają

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
dokia pisze:
26 sty 2021, o 23:11
Nie musi się przyczepić , ale jak premia jest potrzebna, to może 😘 Każdy policjant ma miesięczny plan mandatowy i premie za nadplanowe mandaty. To ich wyjazd na urlop itp 😍 więc trzeba ich zrozumieć i dołożyć się 🤗 i bardzo popieram te składki 👍.
W aucie mają być światła określone przepisami, żadne inne. Homologacja na nie wtedy jest tak jak i na cały pojazd.
Ja akurat nigdy nie myślałam o żadnych gównoledach dodatkowych , wystarczą mi te ledy które już fabrycznie są. Nie zrobię BMW z mojego auta, więc nie zmieniam tego fabrycznego wyrobu.
I chwała ci za to w takim razie niech ci droga lekka będzie 😁👍😉 a jak do mnie Policja się przyczepi to z pokorą przyjmę mandat ,dziękuję Dokia za troskę 😉
Załączniki
IMG_20201029_162839.jpg
IMG_20200710_112936.jpg
Paski LED nie nadają się jako DRL bo świecą za słabo w dzień ich nie widać
Paski LED nie nadają się jako DRL bo świecą za słabo w dzień ich nie widać

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4207
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: dokia » 26 sty 2021, o 23:14

Przemek pisze:
26 sty 2021, o 23:04

Mam przyciemnione lampy tył, przyciemnione lampy przód , jeżdżę na ledach Philips i nigdy ani policja ani diagnosta na badaniach się nie przyczepił 😉
Jak te wyroby posiadają homologację to nie masz czego się bać 🤗
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 26 sty 2021, o 23:16

Wiadomo że nie mają a po roku , dwóch już sie nie boje 😉co do samych żarówek LED dlatego kupiłem einpartsy z homologacja jako DRL by w dzień na ledach H4 nie jeździć

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4207
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: dokia » 26 sty 2021, o 23:19

Spoko. Ja nie oceniam i to nie troska , tylko conieco słyszałam. Na moim forum chłopaki pisali że w okolicach Krakowa wyspecjalizowała się policja w kasowaniu gównoledów. To wybór osobisty każdego , ja tylko zwróciłam uwagę że dodatkowych świateł nie powinno być wg przepisów.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Nie znam też wysokości mandatów za światła, które nie spodobają się policji. Ja płacę mandaty tylko za prędkość
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 26 sty 2021, o 23:24

Posiadając Opla też jestem na Oplowskich forach . Jak jeszcze sam temat pasków można przedumać to H4 LED Philipsa
świecą idealnie w porównaniu do niektórych ,,laserowych,, chlamòw w nowych samochodach które walą po oczach z kilometra. I gdzieś mam to że mają homologację jak są dla innych niebezpieczne

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
A ja póki co mandat dostałem raz w życiu za skręt w lewo (gdzie od 8 godzin postawiono znak zakaz skrętu w lewo).....za światła jest chyba 200 zł ale nie pamiętam już dokładnie

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4207
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: dokia » 26 sty 2021, o 23:38

Ja miałam "problem" że moja automatyczna zmiana drogowych działa dość późno. Moje auto oślepia inne pojazdy, bo mi mrugają, no ale jak już mrugną to ona długie gasi. Więc co będę się przejmować, nie? Błędów nie ma, system afl działa więc chyba dobrze. Przeglądy przechodzi pozytywnie.

Z policją bywają cudaczne sytuacje, jeszcze w Avensis zatrzymał mnie pan policjant , pytam w jakim celu to gada że kontrola dokumentów i głową coś kręci na auto patrząc i stwierdza że mam źle ustawione światła. Powiedziałam że drugi tydzień jestem po badaniu technicznym i że zaraz zajadę tam gdzie je robili i poproszę o sprawdzenie. Policjant oddał dokumenty, ja na najbliższym skrzyżowaniu skręciłam do serwisu i tam smęce że pan policjant powiedział że... A oni w śmiech że jakie to wprawne oko ma nasza władza, że lepsze niż urządzenia diagnostyczne. No ale sprawdzili i było ok.🤗 No jak ktoś zechce się przyczepić to temat znajdzie.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 26 sty 2021, o 23:52

Heh no właśnie i o takim czasami oślepianiu mówię ,niby technologia super extra a kierowcy mrugają 😉co do Policji masz rację ale cóż poradzić w takim kraju żyjemy i albo to akceptujemy albo nie i wyjeżdżamy heh nie zawsze podczas badań sprawdzane są światła ja ostatnio mojemu tłumaczyłem jak ustawiać halogeny...był zdziwiony że w ogole da się ustawić przeciwmgielne...

barus
Wymiatacz
Posty: 1609
Rejestracja: 9 sty 2014, o 16:53
Reputacja: 34
Imię: Czesław
Samochód: Cruze1.8LT+Prem, LPG
Silnik:
Lokalizacja: Bielsko-B
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: barus » 27 sty 2021, o 09:35

Co do mich św. dziennych LED to ja posiadam na nie homologację.
Co do Twoich H4 LED to głowy bym nie dał, że to są oryginalne Philipsy, kupione na Ali.
Oryginalne Philipsy H4 u nas kosztują ponad 500 zł a najnowszy model chyba ponad 600zł.
Na Ali tych oryginalnych ja nie widziałem.
Co do oryginalnych Philipsów to świecą doskonale, mają świetną linię odcięcia, ale nie posiadają homologacji. Jest jeszcze inny problem z nimi, świecą świetnie, nie oślepiają jak mamy w miarę nowe szkła reflektorów, czyste i niezmatowione od starości. Bo zmatowione szkła a do tego jeszcze brudne, ufajdane bardzo rozpraszają światło, co skutkuje uciążliwym oślepianiem tych jadących z naprzeciwka.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 27 sty 2021, o 10:36

Moje światła led z halogenami ( Einparts - które tak żmudnie podpinaliśmy ) również posiadają homologacje ( nie posiadają jej te paski nad lampami ) . Co do żarówek sam widzisz jaką marże sobie naliczają sprzedawcy w Polsce ;) na Ali są oficjalne aukcje PHILIPS gdzie tylko kupisz ich żarówki( nie mają innych produktów ) .Starszy model wybrałem celowo przez taśmy odprowadzające ciepło ( żarówka idealnie wchodzi w gumę klosza , z radiatorami w nowych modelach byłby z tym problem ) i mam pewność że jest to oryginał ponieważ , każde pudełko jest zabezpieczone naklejką producenta ze znakiem , w środku posiadają certyfikat oryginalności z pieczątką QC PASS - do oznaczenia wyrobów zgodnych z wymogami producenta ,oraz ( co chyba najważniejsze ) każde pudełko posiada ,, zdrapkę '' pod którą widnieje indywidualny numer każdego zestawu żarówek . Wchodzisz na stronę producenta Philips wpisujesz kod ze zdrapki i dostajesz informację czy twój zestaw to oryginał czy nie , więc już chyba bardziej nie można udowodnić oryginalności każdego zestawu ;) . Jeżeli chodzi o matowe lampy masz racje, dlatego przed założeniem żarówek lampy zostały podpolerowane ,( chociaż były w bardzo dobrym stanie ) oraz zabezpieczone folią PPF STEK dyno smoke ( w sumie to chyba teraz najlepsza folia na rynku do lamp , która między innymi zabezpiecza lampy przed płowieniem , żółknięciem i uszkodzeniami mechanicznymi : kamyki i takie tam itp .) więc pomimo tego że żarówki nie mają homologacji to podjąłem wszelki kroki by wszystko było na ,, cacy '' może dlatego diagnosta na badaniach się nie przyczepił i był sam pod wrażeniem tych żarówek .

Dodano po 5 minutach 11 sekundach:
Jak dobrze pamiętam zamawiałem z tego sklepu : https://pl.aliexpress.com/store/5208009 ... 29485ajPEn

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Zdjęcie zdrapki gdzieś wsiało ale mogę zrobić w domu z pudełka😉👍
Załączniki
IMG_20200513_191645.jpg
IMG_20200513_193232.jpg
IMG_20200513_193447.jpg

barus
Wymiatacz
Posty: 1609
Rejestracja: 9 sty 2014, o 16:53
Reputacja: 34
Imię: Czesław
Samochód: Cruze1.8LT+Prem, LPG
Silnik:
Lokalizacja: Bielsko-B
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: barus » 27 sty 2021, o 11:34

Nie do końca tak jest jak piszesz. Ja cały czas mówię o H4 LED Philips X-treme Ultilion i nowszych produktów z wyższej półki, te za 100 czy 200 zł mnie nie interesują, są po prostu dużo gorsze, gorzej świecą. To tak skrótowo, bo się nimi interesuje od dawna i oglądałem dużo testów u naszych wschodnich sąsiadów. Cały czas mam nadzieję, że w przyszłości dostaną homologację.
Czy taniej na Aliexspress, nawet w tym linku, który podałeś H4 LED Philips X-treme Ultilion kosztują
571 zł a u nas kupisz je za około 530 zł.

Widzę, że diagności różnie podchodzą do tematu LED niefabrycznych. U mnie diagnosta, z którego usług korzystam, jest wyjątkowo uczulony na puncie LED. Jak zauważy jakiś LED niehomologowany, lub niedopuszczalne zamienniki żarówek, typu pozycyjne, tablicy rejestracyjnej itp., to każe przy nim wymienić inaczej nie wbije pieczątki. O żarówkach H4 LED można u niego zapomnieć.
Wie przecież, że może sobie tym postepowaniem zrazić klientów, a jednak to robi. Czyli boi się, by mu nie odebrali koncesji.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Przemek » 27 sty 2021, o 11:45

A to powiem Ci że nie wiedziałem że jest taka kolosalna różnica w świeceniu między moimi ledami a tymi H4 LED Philips X-treme Ultilion , ( chociaż te moje w Polsce jakiś czas temu też chodziły w okolicach 400-500 zł ) mi te wystarczają bo świecą o niebo lepiej niż standardowa żarówka H4 i nie będzie tak szkoda jak Policja każe usunąć ( jednak 200 to nie 600 zł ) .Diagności masz racje różnie do tego podchodzą , ja znowu od lat zawsze jeżdżę na jedną okręgową stacje pojazdów , i jak mruczy przy tylnych lampach, zawsze sprawdza czy nie przyciemniłem przednich bocznych szyb ( nad czym ubolewam bo chciałbym to zrobić ) tak do żarówek powiedział jeżeli mają prawidłowe odcięcie puszczę je , jeżeli nie to nie podbijam , przypuszczam że znaczenie jednak też miało że są to Philipsy a nie jakiś chiński ulep za 50 zł .

Seba2030
Aktywny
Posty: 50
Rejestracja: 28 sty 2022, o 12:13
Reputacja: 1
Imię: Sebastian
Samochód: cruze
Silnik: 1.4T Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Seba2030 » 18 mar 2023, o 15:35

Witam nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Mam problem w swoim cruzie kombi nie mogę za żadne skarby świata wyjąć żarówki H8 czyli przednie przeciwmgielne... Wtyczka wyjęta wszystko jasne a wtyczka z żarówka ma się obrócić w prawo zgodnie ze wskazówkami zegara i tu się robi problem obrót jest o zaledwie 1 centymetr jak i w lewo tak w prawo i ani drgnie dalej nie mam już do tego siły vo może być powodem ze wtyczka nie chce isc dalej brakuje z pół centymetra na kloszu aby blaszki swobodnie wyszły....

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: etac » 18 mar 2023, o 18:45

pewnie oprawka się zawulkanizowała, musisz próbować, nie ma innej opcji, chyba że wyjmiesz cały halogen
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Seba2030
Aktywny
Posty: 50
Rejestracja: 28 sty 2022, o 12:13
Reputacja: 1
Imię: Sebastian
Samochód: cruze
Silnik: 1.4T Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Seba2030 » 19 mar 2023, o 10:13

Masakra będę próbował w wolnej chwili..

kochar
Wymiatacz
Posty: 1512
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 77
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: kochar » 19 mar 2023, o 10:35

Temu poszło dość gładko :D
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Encis
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2020, o 11:27
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Encis » 24 lut 2024, o 15:57

Mam nadzieję, że wstrzelę się w temat ale ma ktoś tipy jak wyciągnąć ten plastik przy wymianie pozycyjnych po stronie kierowcy? Strasznie mało tam miejsca i nie mogę sobie poradzić. Po drugiej stronie wszystko w porządku i bez problemu wymienić mogę

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: etac » 24 lut 2024, o 16:01

trochę sprytu i wiary w siebie :) Inaczej się nie da.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

kjas9
Profesjonalista
Posty: 844
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: kjas9 » 24 lut 2024, o 21:46

Albo zgrabne rączki żony a nie nasze kulfony Tak ad rem..Pojawily się nowe ledy philipsa h4 bez radiatorów jak żarówki .Na innych forach chwalą sobie,bo są nowsze od tych co polecał nasz kolega prezes ,na starych ,przejeżdziłem 5 lat -zero oslepiania na przeglądzie pytanie czy wiem że nie maja chomologacji.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

Encis
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2020, o 11:27
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Swiatła w Cruze

Post autor: Encis » 4 mar 2024, o 22:49

płaski śrubokręt pomógł :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości