podnieść te drzwi na zawiasach

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Rezzo
ODPOWIEDZ
prezi
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 13:05
Reputacja: 0
Imię: IAN
Samochód: Lacetti
Silnik: 1,6
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: prezi » 19 paź 2019, o 13:18

Witajcie


Mam dwie sprawy :

moja żona jeździ Rezzo, miała rok temu wypadek, mniejsza o szczegóły. Ale wymieniany był przedni lewy błotnik i przednie lewe drzwi.
Wszystko jest niby ok ale te drzwi przednie opadły na zawiasach i ocierają o próg.
Czy zatem da się podnieść te drzwi na zawiasach? Czy tam jest przewidziana jakaś regulacja czy może trzeba użyć jakichś podkładek albo innego sposobu na podniesienie tych drzwi? Potrzeba ok 2mm żeby wszystko było dobrze. Oczywiście poprzez opadnięcie tych drzwi na zawiasach pojawiła się również nieszczelność tych drzwi i lekko świszcze podczas jazdy.


A druga sprawa inna - gdy się tym autem jedzie to wrzucając "przednie biegi" tj 1,3,5 , coś zaczyna drżeć pod deską rozdzielczą. Gdy się wrzuca 2 lub 4 to nie. Ale jak drążek idzie do przodu to takie drgawki się pojawiają i co ważne, zauważyłęm, że jak się wrzuci 1, 3 lub 5 ale delikatnie drążek cofnie bez wyrzucania biegu, to owe drgawki znikają.
Miał ktoś coś takiego? Gdy trzymam rękę na drążku nie czuję aby coś w środku się haczyło. Czyli co, jak za daleko idzie drążek to się drgawki pojawiają ale jak się delikatnie cofnie drążek to znikają. Jakieś pomysły co to tak drga?

Prezi

@prezi ostrzeżenie za temat niezgodny z regulaminem. Zmieniłem

krzych1b
Fachman
Posty: 3049
Rejestracja: 28 lis 2017, o 19:24
Reputacja: 41
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: Da się?

Post autor: krzych1b » 19 paź 2019, o 19:29

A słupek nie był ruszony przy uderzeniu? Sprawdź go i porównaj z prawej strony. Otwórz drzwi i staraj się je podnieść ,łapiąc od dołu , i popatrz co się dzieje z zawiasami oraz jak pracuje blacha na słupku. Sprawdź regulację zamka przy środkowym słupku czy nie jest przestawiona.Obawiam się , że blacharz nie ustawił dobrze drzwi ( czytaj nie spasował zawiasów ,nie pomierzył rozstawu zawiasów z prawej strony).
Trzeba jeszcze poluzować śruby na zawiasie i popróbować je podnieść . Robota dla dwóch osób.Możesz mieć jeszcze luz na sworzniach (ew.otwory mają już jajo) i tu też drzwi będą opadać.

Sprawdź poduszki skrzyni i silnika , czy nie są naderwane.
VIN >KL1NF35BJ6K335315

Awatar użytkownika
C77
Fachman
Posty: 2304
Rejestracja: 29 mar 2015, o 00:20
Reputacja: 8
Imię: Nieomylna Legenda
Samochód: 1st. Cruze on Drive2
Silnik: 18XER
Lokalizacja: Provinz Posen
Kontakt:

Re: podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: C77 » 21 paź 2019, o 18:54

Daj spokój z regulacja na zawiasie bo to jest niewykonalne w tym aucie poprzez poluzowanie śrub i ich ponowne wkręcanie :H
Podkładki też odpadają, bo drzwi będą "spadać" po otwarciu, jedyna regulacja na el. blokującym, jeśli nie pomoże - wymiana zawiasów.
Niezmordowany Ex-dowódca Org Division Zasłużony dla Forum ORG
Es ist nicht leicht ein Gott zu sein

Obrazek
Ja na Drive2

krzych1b
Fachman
Posty: 3049
Rejestracja: 28 lis 2017, o 19:24
Reputacja: 41
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: krzych1b » 26 paź 2019, o 22:14

No to trzeba spróbować tego . A z zawiasami masz rację .https://moylacetti.ru/provisla-dver-lachetti/
VIN >KL1NF35BJ6K335315

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: Kraviec » 28 paź 2019, o 12:53

C77 pisze:
21 paź 2019, o 18:54
Daj spokój z regulacja na zawiasie bo to jest niewykonalne w tym aucie poprzez poluzowanie śrub i ich ponowne wkręcanie :H
Podkładki też odpadają, bo drzwi będą "spadać" po otwarciu, jedyna regulacja na el. blokującym, jeśli nie pomoże - wymiana zawiasów.
Ja regulowałem w Epice gdzie budowa zawiasów jest taka sama i udało się. Tylko problem jest taki, że nie można tego robić na zdjętym kole i podniesionym aucie. bo po opuszczeniu drzwi układają się zupełnie inaczej - buda jednak się przegina, tak więc auto musi stać na kołach i równiej powierzchni. Robiłem to bez ściągania błotnika (teraz żałuję, bo jednak bez niego byłoby łatwiej, a tak musiałem używać brzydkiego słownictwa).
Luzuje się śruby na zawiasach, które mocują do nadwozia, trzeba tak poluzować żeby drzwi swobodnie się ruszały góra dół. Później skręcamy to z wyczuciem żeby się trzymało ale nie opadało. Ustawiamy metodą prób i błędów zamek na słupku, zamykamy, otwieramy, ustawiamy, trzeba tak wyregulować zamek na słupku żeby zamek drzwi nie uderzał o niego tylko wjeżdżał idealnie w środek.
Jeśli zamkniemy drzwi i będą idealnie spasowane to na zamkniętych skręcamy mocno zawiasy i po robocie.

Awatar użytkownika
C77
Fachman
Posty: 2304
Rejestracja: 29 mar 2015, o 00:20
Reputacja: 8
Imię: Nieomylna Legenda
Samochód: 1st. Cruze on Drive2
Silnik: 18XER
Lokalizacja: Provinz Posen
Kontakt:

Re: podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: C77 » 29 paź 2019, o 15:45

Nie wiem jakie a Epice, ale z tego co piszesz to jak dla mnie całą regulacje zrobiłeś de facto na el. blokującym
i faktycznie to jedyna praktyczna regulacja, tyko po co ją robić przy nie skręconych zawiasach? jeśli po skręceniu może zajść potrzeba poprawy.
Niezmordowany Ex-dowódca Org Division Zasłużony dla Forum ORG
Es ist nicht leicht ein Gott zu sein

Obrazek
Ja na Drive2

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: Kraviec » 29 paź 2019, o 16:35

Nie, element blokujący służy jako pomoc gdy robisz to sam, nie przytrzymasz sobie drzwi przy klamce i jednocześnie nie skręcisz zawiasów przy błotniku.
Sama regulacja na elemencie blokującym jest słaba, bo jeśli drzwi opadły i nie ruszysz ich na zawiasach to zamek drzwi będzie walił w element blokujący, uniosą się w momencie zamykania, bo przytrzyma je blokada, ale zamek drzwi nie będzie wpadał w blokadę swobodnie.

krzych1b
Fachman
Posty: 3049
Rejestracja: 28 lis 2017, o 19:24
Reputacja: 41
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Re: podnieść te drzwi na zawiasach

Post autor: krzych1b » 30 maja 2021, o 00:35

Czyli miałem rację z tą regulacją. :lol:
VIN >KL1NF35BJ6K335315

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezzo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości