Chevrolet Nubira - zakup

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
Awatar użytkownika
none7
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 18 gru 2017, o 20:40
Reputacja: 7
Imię: Karol
Samochód: Lacetti '05
Silnik: 1.6, F16D3, 109KM, benz.+LPG
LPG: STAG QNEXT PLUS
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: none7 » 8 mar 2019, o 10:09

papieju pisze:
8 mar 2019, o 09:56
W nim się świeci kontrolka układu hamulcowego, coś tam nie halo
a może po prostu zaciągnięty jest ręczny ?

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1921
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 47
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: papieju » 8 mar 2019, o 10:27

Kontrolka ręcznego jest w innym miejscu

Awatar użytkownika
none7
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 18 gru 2017, o 20:40
Reputacja: 7
Imię: Karol
Samochód: Lacetti '05
Silnik: 1.6, F16D3, 109KM, benz.+LPG
LPG: STAG QNEXT PLUS
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: none7 » 8 mar 2019, o 11:52

nie. u mnie mam dwie kontrolki w jednym z tego co pamiętam. Przeiceż palą sie na raz dwie ikonki z " P " i " ! "

Genek
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2019, o 07:00
Reputacja: 0
Imię: Genek
Samochód: Brak jeszcze
Silnik: Brak
LPG: Brak
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: Genek » 15 wrz 2019, o 09:16


Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4202
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: dokia » 15 wrz 2019, o 09:37

Tylko sprawny? 😯 No wygląda ładnie, ale ma swój wiek i ta obawa że zaraz dodasz drugie tyle. Już ten rocznik chyba ma gniazdo diagnostyczne to coś można sprawdzić. Że bez rdzy? Bo robiony niedawno chyba, przynajmniej wygląda tak "świeżo", więc trzeba z miernikiem sprawdzić, bo można się zdziwić. Ja kupiłam taką piękną czarną mazde6, która blachy miała robione właśnie na sprzedaż bo to nie była blacha, tylko żywica 😜 gdybym miała miernik lakieru wtedy to na progach i na dole drzwi zobaczyłabym error. Zrobiłam nowe progi i wymieniłam wszystkie drzwi trzy lata później , jak te włókno cudnie odbiło już od blachy.
Zajrzyj pod spód, na progi od wewnątrz, ostukaj podłogę z kanału czy nie próchno i czy podłużnice nie miały wszczepów, to raczej widać bo mechanikom nie chce się jak już dokładnie szlifować spawów.
I jak silnik dopiero co umyty to bym się bała.

To benzyna, zapytaj przy oględzinach czy nie bierze oleju i zrób test na chusteczce higienicznej. Bagnet wyjęty z misy olejowej pionowo odbij na chusteczce tzn postaw dużą kropkę i obserwuj jak się rozpływa po chusteczce. Gdyby były dwa okregi współśrodkowe przy czym zewnętrzny jaśniejszy i rozchodziłby się szybciej to podziękuj sprzedawcy. To może świadczyć o benzynie już przedostającej się do oleju (wytarte pierścienie lub wypracowane tłoki) lub o płynie chłodniczym (nawet mikropęknięcia na bloku) . Nie powinno być na takiej kropli rozjechania się na dwa różne okręgi, powinnna być tłusta plama to silnik w miarę zdrowy od strony szczelności. I olej w benzynie nie może być czarny, ma być miodowego koloru. I sprawdź czy nie ma gluta gęstego tuż pod korkiem i w dodatku o kolorze kawy z mlekiem. 🤨
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

matyj2
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 20 sie 2017, o 19:20
Reputacja: 1
Imię: Marcin
Samochód: Captiva
Silnik:
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: matyj2 » 15 wrz 2019, o 10:04

To auto ma 15 lat i kosztuje 5 tyś a Ty go chcesz sprawdzać jak by kosztował że 100 tyś to ma jeździć i trzymać się kupy za te kasę a nie być jak z salonu albo lepsze

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4202
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: dokia » 15 wrz 2019, o 10:08

Z tym że to może być truchło zrobione do sprzedaży, więc czy warto wywalić nawet te 5tysi? Silnik sprawdzić to podstawa , skrzynie biegów też- czy gałka nie skacze, zajrzeć w sprzęgło czy się nie kończy- bo to są wydatki znaczne, rdza i tak wylezie czy szpachla odpadnie. Mechanicznie ma być sprawne, no niestety.
W autach za 100tys nie trzeba tego sprawdzać bo raczej są na gwarancji 😋
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

milyjarek
Profesjonalista
Posty: 833
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 09:45
Reputacja: 5
Imię: Jarosław
Samochód: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chevrolet Nubira - zakup

Post autor: milyjarek » 15 wrz 2019, o 10:47

Przy tej kwocie nie ma co latać z miernikiem. Jeżeli wizualnie jest wszystko spasowane to sprawdzić jedynie silnik, sprzęgło, skrzynię, opony i można próbować coś jeszcze stargowac na np. Rozrząd jeżeli nieudokumentowana wymiana. Kilka lat powinien posłużyć spokojnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości