Cruze abs kontrola trakcji

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: endriu333 » 8 sty 2019, o 15:12

Drodzy forumowicze dziś podczas spokojnej jazdy usłyszałem 2 krotny sygnal- podobny do tego od pasów i na desce rozdzielczej pojawiła się żółta ikona abs i kontroli trakcji. Po zgłaszaniu i uruchomieniu silnika jeszcze raz kontrola trakcji się nie pojawiła...dopiero po przekroczeniu około 20-30 km ponownie sygnał plus kontrolka abs i kontroli trakcji....
Tak wiem na forum są podobne tematy jednak bez jasnego wyjaśnienia... wątek z cewka jest dla mnie magiczny bo moj silnik pracuje idealnie bez poszarpywan itp.
Bardziej obstawiam usterkę czujnika kabla itp. Ok wiem że bez podłączenia do kompa to trochę wróżenie ale może faktycznie ktoś miał podobnie...
P.s. cewke mam od nowości....obecnie ponad

Mały update: jak uruchamia auto to pali się.tylko nas, jak ruszam nas znika...na śniegu jak.hamuje przy małych prędkościach tak do 30 km/H to abs działa ok, kontrola trakcji również....jednak po przekroczeniu ok 40km/H sygnał dźwiękowy i zapalają się ikony nas i trakcja...czy to nie eliminuje problemu z czujnikami?
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23774
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: etac » 8 sty 2019, o 17:51

to podepnij kompa, a będziesz wiedział.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: endriu333 » 8 sty 2019, o 18:38

Właśnie powoli się zabieram.... ta cewka trochę z tropu mnie zbila ale chęci mi się nie świeci więc to.raczej na.pewno nie cewka.... Tak.analizuje co.moglo się stać ( oprócz starości.i przebiegu) właśnie wróciłem z trasy, z gór, auto mocno blodzone, parę razynodrywaly się zręby lodu.z nadkola więc piasty i czujniki pewnie nie.mialy łatwego życia...
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23774
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: etac » 8 sty 2019, o 18:59

Nie analizuj, wróżek na forum u Nas brak, podepnij i powiedz co mu było.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5057
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 71
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: huri_khan » 8 sty 2019, o 20:02

Dostał się syf lub śnieg okolice czujnika, jak podepniesz komputer to pojawi się błąd typu C (OPL DTC też powinien go wykryć) jako nieprawidłowy sygnał np. C710.

Na drugi dzień nie będą zapalać się kontrolki i problem sam się rozwiąże.
Oczywiście pod warunkiem, że układ zapłonowy nie jest powodem, wygenerowania błędu zapalającego kontrolki.
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: endriu333 » 8 sty 2019, o 21:19

no dobra więc wracam z testów i jazdy próbnej z podpiętym kompem. Więc tak - na dzień dobry były dwa błędy - jeden tak jak huri_khan twierdzi C a dokładnie C0040(czujnik prędkości koła przedniego prawego), drugi - według mnie również mający wpływ na usterkę to P1396 - po wykasowaniu błędów ten C wraca a P już nie... ale zrobiłem sobie jazdę z pełnym wykazem (również graficznym) jak zachowują się odczyty - sądziłem, że prawy czujnik będzie martwy i nic nie będzie pokazywał ale niestety podczas jazdy pokazwywał w miare poprawne dane - no właśnie - w miarę - jak ustawiłem tempomat np. na 60 km/h to było ok i nagle dygnięcie i spadek o 15 km/h ( i tak w kółko co parę sekund) w odczycie z tego czujnika .... bardzo ładnie pokazwyały to wykresy - oczywiście inne odczyty z pozostałych czujników ok.
Trochę się tym zmartwiłem bo po tym błędzie miałem nadzieję, że czujnik padnięty a tu taka zagłostka - teraz pytanie czy czujnik jest walnięty i to jego "objawy" że co jakiś czas urywa 15 km/h czy może pierścień na piaście jest uszkodzony i stąd ta anomalia - tak wiem etac nie ma wróżek tylko namacalnie trzeba sprawdzić - pewnie zajmę się tym jutro albo w sobotę - dam znać jaki finał i ewentualnie jakie są koszty np. czujnika bądź pierścienia - ciekawe czy da radę kupić tylko pierścień czy trzeba będzie go kupić jak coś razem z piastą.... ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
no ale może kolego huri_khan ma rację i problem sam się rozwiąże ... chciałym tego ale chyba nie mam aż tyle farta ( auto i tak stoi w garażu więc co miało się odmrozić to się odmroziło).....
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: wszim » 8 sty 2019, o 21:49

Ciężko czytelny słowotok. Zadbaj o pisownię. :baty:
Wjedź do ciepłego garażu lub podziemnego parkingu i zostaw auto do odtajania. Zobacz co potem.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: endriu333 » 8 sty 2019, o 22:12

Mój garaż ma dodatnia temperaturę.... usterka wystąpiła dziś podczas jazdy A nie po postoju....
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: endriu333 » 14 sty 2019, o 16:51

Update: czujnik wymieniony....tuz po naprawie wszystko ok....dla testu zrobilem okolo 5 km i juz jak mialem wjezdzac do garazu to cyk i wywalilo abs i trakcje ten sam blad....podpinam kompa, dane rzeczywiste i czujnik fixuje a raczej odczyty...majpierw pokazuje polowe predkosci, gasze auto kasuje bledy ...nic nie pokazuje zero predkosci,zmtego czujnika, znow kasuje bledy i jak reka odjal...zrobilem okolo 30 km i lux....zgasilem auto dzis chce jechac do pracy i wywala blad abs....grrrr.... jeszcze raz sie podepne i zweryfikuje podlaczenie kostki pinow ale nie chce sie mi wierzyc ze jej nie docisnalem.... co Wy na to?

P.s. Czujnik zalozylem oryginal GM i po relnych odczytach wydaje sie mi ze borykam sie z dwoma problemami, uszkodzony czujnik abs- to juz wyeliminowalem, i chyba przegnity, niedopiety, zlamany przewod...
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Awatar użytkownika
endriu333
Profesjonalista
Posty: 982
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 15:54
Reputacja: 7
Imię: Andrzej
Samochód: Spark
Silnik: 1.2 PB
LPG: Landirenzo Omegas
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: endriu333 » 19 sty 2019, o 16:36

Problem rozwiązany, winnym okazała się podkładka o numerze 11611964 pomiędzy przegubem A lozyskiem że zintegrowanym magnetycznym pierścieniem abs ...koszt podkładki to 31zl w ASO. Sadze ze to bedzie/jest globalny problem cruzow....ta podkładka z czasem się sciera i pęka więc wymiana czeka każdego...kwestia przebiegu. Temat do zamknięcia.
Suzuki SX-4 S-cross 1.4 PB hybrid MY2021 +LPG KME Sky Direct / Chevrolet Spark MY2011 1.2 + LPG LandiRenzo Omegas / Suzuki GSX 1250 FA "Bandit" MY2017 1.255 PB

Robbo
Profesjonalista
Posty: 820
Rejestracja: 28 cze 2015, o 14:31
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Orlando LPG automat
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cruze abs kontrola trakcji

Post autor: Robbo » 20 sty 2019, o 13:40

U kolegi po akcji wymiany pół osi po jakim czasie wystąpił ten sam problem.
Wymiana uszkodzonej podkładki usunęła problem!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości