Wodorowanie

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Kuba Piła

Wodorowanie

Post autor: Kuba Piła » 10 lis 2018, o 10:09

Cześć,

Czy ktoś już może przeprowadzał wodorowanie u siebie ?

Kuba Piła

Re: Wodorowanie

Post autor: Kuba Piła » 11 lis 2018, o 14:01

Witam byłem dzisiaj na wodorowaniu silnika i może faktycznie silnik chodzi ciszej, ale mi z moim błędem code 84 nie pomogło,

Wodorowanie silnika Clean Car Poland Trzcianka woj. Wielkopolskie koszt usługi w moim wypadku pojemność silnika 2.0 (100 zł)

Obsługa bardzo miła

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: etac » 11 lis 2018, o 16:36

a dlaczego miało pomóc?
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5067
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: huri_khan » 11 lis 2018, o 17:50

Bo według reklam wodorowanie pomaga na wszytko. :)

Niech odkręci EGR i zobaczy czy jest czysty możliwe, że dostanie te 100 w ramach reklamacji.
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: wszim » 11 lis 2018, o 18:11

Podobno zdecydowanie lepsze jest zastosowania promieniowania synchrotronowego bo elementy silnika ulegają autoregeneracji, a na oponach odrasta bieżnik . No ale wiadomo to już trochę kosztuje i tylko dla wybrańców. Wietrzę w tym jakiś spisek elit.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5067
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: huri_khan » 11 lis 2018, o 18:36

Wojtek ja to promieniowanie o którym piszesz chciałem zrobić. Bałem się jednak, że silnik będzie jak z fabryki szkoda mi instalacji LPG, której fabrycznie nie było, znowu musiałbym inwestować
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Kuba Piła

Re: Wodorowanie

Post autor: Kuba Piła » 11 lis 2018, o 19:39

I kolejny już raz poruszając się po forum jak pytam o coś to brak odzewu. A jak opisuje swoje doświadczenia niestety metodą prób i błędów to koledzy sobie ''bekę kleją'' Tak dla przypomnienia, regulamin mówi i idealnej interpunkcji i ortografii za co już raz zostało mi zablokowane konto ale mówi także:

, która powinna być zgodna z zasadami ortografii. Należy stosować interpunkcję i polskie znaki by emitowany tekst był zrozumiały dla innych. Zabronione jest „krzyczenie” poprzez pisanie wielkimi literami. Zabronione jest używanie wulgaryzmów, a także wzbudzanie kłótni. Posty powinny być pisane kolorem czarnym, czcionką niepochyloną oraz niepogrubioną. Osoby korzystające ze smartfonów z włączoną opcją autokorekty wyrazów, przed wysłaniem tekstu powinny rzetelnie go przeczytać. Teksty z poprzekręcanymi

9.Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi o charakterze osobistym, mogących obrażać lub naruszyć dobra osobiste innych Użytkowników Forum, osób trzecich lub Administrację Forum.

Czyli jak rozumiem Panowie powinni teraz sami siebie zablokować na dwa tygodnie ?

Bunioopl
Fachman
Posty: 4993
Rejestracja: 13 lis 2016, o 20:57
Reputacja: 35
Imię: Mariusz
Samochód: Orlando 1.8 LPG LT+
Silnik: 1.8 2HO, 141KM Pb
LPG: BRC SQ24 Genius 1500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: Bunioopl » 11 lis 2018, o 19:54

Kuba, ale o co masz pretensje. Koledzy napisali tylko, że wodorowanie nic nie daje. Chociaż gdzieś oglądałem filmik. Niby pomaga. Ale efektu nie było. Sam nie wiem co mogło by Tobie pomóc. Prędzej posprawdzałem bym wszystko sam, niż wybrał się na wodorowanie. Ale w moim przypadku i tak by nic nie dało, podobno z racji lpg.

Kuba Piła

Re: Wodorowanie

Post autor: Kuba Piła » 11 lis 2018, o 20:13

Jak już pisałem nie raz nie jestem uzdolniony mechanicznie a i tez pracuje na dwa etaty więc ciężko z czasem i już mam dosyć trochę tego samochodu i skoro ktoś potrafi mi zablokować dostęp do forum bo zmęczony po pracy i sfrustrowany brakiem efektów w naprawie auta nie postawiłem znaków interpunkcyjnych to chyba sam powinien też szczegółowo przestrzegać ''Regulaminu''

Zamysł tego forum ''chyba jest taki żeby sobie pomagać'' a jak co niektórzy maja mnie .. to niema problemu lecę z moim problemem sam metodą prób i błędów i opisuje to tutaj po to żeby komuś następnemu się może przydało

P.S jak wczoraj rano zadałem pytanie to przez 24h nikt mi nie odpisał niczego a z racji że kończą mi się pomysły to spróbowałem za te 100 zł, nikogo nie zmuszam, nie reklamowałem tej metody jakoś znacząco, tak więc nie wiem z kont nagle 3 posty z pogardą.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: etac » 11 lis 2018, o 20:22

Kubaforumjestdużązbiorowościąale nie encyklopediądo której jak wstawiszpytanie todostaniesz100% odpowiedź w 5 minut Pewnych tematów nie da się rozwiązać na odległośćbez użycia osóbktóre mają jakie mniemanie o aucie.

Ja tez nakilka tematów nie dostałem odpowiedzipomimo tego ze założyłem jena 3 rożnych forach w ŚWIECIE

A jak ważne są przecinki, a także ortografia to masz opis powyżej. Miłego czytania.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Bunioopl
Fachman
Posty: 4993
Rejestracja: 13 lis 2016, o 20:57
Reputacja: 35
Imię: Mariusz
Samochód: Orlando 1.8 LPG LT+
Silnik: 1.8 2HO, 141KM Pb
LPG: BRC SQ24 Genius 1500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: Bunioopl » 11 lis 2018, o 20:26

Taki filmik w temacie wodorowania.
https://youtu.be/876jjAtvdOg

Kuba Piła

Re: Wodorowanie

Post autor: Kuba Piła » 11 lis 2018, o 20:32

Bunioo oglądałem

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: wszim » 11 lis 2018, o 21:20

Wodorowanie to sposób na chemiczne odczyszczenie z nagarów węglowych. Tylko bardzo konkretne sytuacje można tym poprawić i to raczej na krótko. Bo jeżeli silnik jest tak zawalony osadem węgla że nie jedzie, znaczy że trzeba go naprawić a nie czyścić miotełką (pomijam spieprzony chip tuning). Wodorowanie to 90% czysty marketing.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Kuba Piła

Re: Wodorowanie

Post autor: Kuba Piła » 11 lis 2018, o 21:55

Jak to mówią .. po chemicznym czyszczeniu wyciągniętego DPFu, wymianie czujnika ciśnienia doładowania, wymianie czujnika/ zaworu N75 oraz dwukrotnym wyciągnięciu turbiny, bo po pierwszym razie coś było nie tak z regulacją i nie dało się tego zrobić na aucie( profilaktycznie drugi raz na stół) chyba 20 razy już jeździłem z mechanikami z kompem podpiętym jak chcecie to zapraszam (trasa z Piły na Skórkę), pewnie jeszcze tam pojeżdżę testując auto :P. Zaszkodzić nie zaszkodziło raczej...Tak więc w następnej kolejności zostało mi mechanicznie czyszczenie EGRu, może z klapami wirowymi wymianą płynów i filtrów bo na nie już też czas. Jak to nie pomoże to to nie wiem jest jeszcze czujnik kopiowania turbiny ale puki co nie dostępny

szczepans12
Aktywny
Posty: 82
Rejestracja: 27 mar 2016, o 13:32
Reputacja: 3
Imię: Szczepan
Samochód: Cruze 2.0 hb Aveo1.6
Silnik:
Lokalizacja: Tychy ST
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: szczepans12 » 12 lis 2018, o 11:41

Z kodem 84 ja walczyłem długo.Nie obeszło się bez podpięcia do komputera w Aso.U mnie wymieniłem czujnik temp. przed dpf.Teraz bardzo sporadycznie wyskakuje w momencie bardzo dużego,chwilowego obciążenia(podejrzewam zaginającą się rurę dolotu,ale nie chce mi się robić).Czasem tylko przy wypalaniu dpfu wyskakuje kluczyk,bez sygnału błędu.Od miesiąca dolewam do każdego tankowania oleju 2T w proporcji 1:300.Poprawiła się kultura pracy silnika,ustały szarpnięcia.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5067
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wodorowanie

Post autor: huri_khan » 13 lis 2018, o 10:15

Kuba Piła pisze:
11 lis 2018, o 21:55
Tak więc w następnej kolejności zostało mi mechanicznie czyszczenie EGRu, może z klapami wirowymi wymianą płynów i filtrów bo na nie już też czas.
A czy tego nie miało wyczyścić wodorowanie ?
Teraz widzisz swój brak konsekwencji. Zapłaciłeś za wodorowanie, a teraz piszesz, że będziesz czyścił EGRa. :ocochodzi:
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość