Błąd P0300

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Rezzo
ODPOWIEDZ
reczuly
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2014, o 13:23
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Rezzo 1,6 16V
Silnik:
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Błąd P0300

Post autor: reczuly » 1 lut 2018, o 20:29

Witam
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem dlatego postanowiłem napisać.
Mam problem z REZZO 2007 1,6 16v. Zaczęło to się od tego, że będą w ubiegłym roku na wakacjach silnik
zaczął wydawać taki odgłos jakby było źle wyregulowane zawory. Nie chcąc swojego autka oddawać do nieznanego mi
mechanika postanowiłem zadzwonić do swojego i przykładając telefon do pracującego silnika żeby usłyszał on spytałem się czy dojadę do domu powiedział mi, że powoli powinienem dojechać. Mieszkam w centrum a byłem koło Gdańska stwierdziłem, że nie będę pchał się autostradą (bo jak stanę to holowanie odpada, tylko laweta i jakie to były by koszty) wracałem starą 7. Jak w tamtą stronę jechałem 3 godziny z groszami to droga powrotna trwała ponad 6. Górkę widział już kilometr przed. Max 50-60 to wszystko co wycisnął, na pokładzie 2 dorosłych i 2 dzieci oraz pełen bagażnik "tobołów". Jakoś dojechałem. Mechanik zdjął głowicę i okazało się, że uszczelka pod głowicą jest pęknięta, dosłownie brakuje jej około 1cm i dodatkowo głowica między 1 a 2 cylindrem też była pęknięta, nie wiem co nastąpiło pierwsze. Ale wracam do meritum głowica pospawana fachowo silniczek złożony i teraz problem "wywala" błąd P0300. Wymieniłem dodatkowo świece (NGK) kable (NGK) oraz cewkę (MAGNETI MARELLI) a błąd i tak co jakiś czas występuje. Jeżdżę tak kasując go ale w końcu zaczęło mnie to wkurzać i dlatego tu piszę. Może znajdzie się ktoś mądrzejszy od mojego mechanika i pomoże.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23824
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: etac » 1 lut 2018, o 20:34

No to poproś o sprawdzenie kompresji, na ciepło i zimno.

Jest LPG?
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

reczuly
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2014, o 13:23
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Rezzo 1,6 16V
Silnik:
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: reczuly » 1 lut 2018, o 20:38

LPG jest i błąd wywala na PB i LPG. Chyba jakby kompresja była zła to on byłby słabszy, a on jeździ normalnie jak przed naprawą. Cylindry nie miały progów a silnik ma przejechane ~150 000 km.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23824
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 254
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: etac » 1 lut 2018, o 21:06

Ja proponuje, bo mam podejrzenie ze głowica jest źle spasowana z zaworami. Nie wiem czy są tam szklanki, czy hydroregulatory.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: Sebastian » 1 lut 2018, o 21:58

Osobiście nic do spawania nie mam, ale spawanie głowicy z uwagi na dużą precyzję-pasowanie elementów, i fakt, że alu przy spawaniu dość szybko odprowadza ciepło i dużo tego ciepła trzeba dostarczyć to nie jest prosta sprawa. Bo od tego ciepła mogło coś tą głowicę "pościągać" i zawory nie pracują teraz prawidłowo.

Osobiście wolałbym jakąś używkę z gwarancją, i sprawdzenie jej u fachowca, ale teraz już za późno, więc jak etac pisał - zmierzyć kompresje.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: wszim » 2 lut 2018, o 10:45

Nie wydaje mi się żeby wypadały zapłony od złej kompresji i tego nie było czuć na mocy i kulturze pracy silnika. Stawiałbym raczej na jakieś inne problemy. Generalnie naprawa nie została zrobiona po bożemu. Podobny watek viewtopic.php?f=58&t=4922
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

reczuly
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2014, o 13:23
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Rezzo 1,6 16V
Silnik:
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: reczuly » 27 paź 2018, o 17:26

Witam ponownie
Po kilku miesiącach jazdy i kasowaniu co jakiś czas błędu pojechałem do innego mechanika. Stwierdził on, że według niego głowica została źle pospawana i jest "przeskok" ciśnienia między cylindrami gdzie była spawana głowica. Wniosek jest taki, że muszę jednak ją wymienić.
I w związku z tym mam pytanie czy będzie pasował głowica od nubiry albo lanosa? Ewentualnie czy ma ktoś do sprzedania taką głowice?

Awatar użytkownika
xlord
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 23 cze 2015, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Rezzo 1.6 Comfort
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd P0300

Post autor: xlord » 11 gru 2018, o 19:37

Mi dziś wyrzuciło P0300. Tez na DK7 ;)
U mnie to zdarza się wyraźnie na 5 biegu pomiędzy 100-120 km/h, obroty około 3.000. Silnik się przydusza (traci moc) i zaczyna migać kontrolka.
Na innych biegach i innych zakresach generalnie nie ma przyduszania.
Co ciekawego zaobserwowałem? Silnik zaczyna przyduszać, kiedy pobór paliwa rośnie powyżej 13,5 l/h, a to jest praktycznie niewykonalne na niższych biegach. Powyżej 15 l/h to już dramat. Nie przyduszanie,a wręcz dławienie. Kiedy już się wejdzie na prędkości powyżej 120 km/h i obroty powyżej 3.500 silnik znów zachowuje się normalnie.
EGR mam zaślepionego.
Nim zacznę zmieniać świece, kable, pompę paliwa i rozbierać silnik, jutro w pierwszej kolejności zajrzę do filtru powietrza.
Taki wniosek wysnułem na szybko, że jakby brakowało powietrza przy dużym poborze paliwa i jednocześnie prędkościach niższych - niepowodujących wystarczającego ciśnienia pchania na filtr.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezzo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości