Dziwne działanie klimatyzacji.

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adorosh
Aktywny
Posty: 91
Rejestracja: 2 lut 2017, o 09:38
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Captiva 2.4 + LPG
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziwne działanie klimatyzacji.

Post autor: adorosh » 12 cze 2017, o 15:41

Hej, coś dziwnego dzieje się u mnie z klimatyzacją. Otóż jak wcisnę przycisk klimy, to czasem się włączy od razu, czasem po 15 minutach, a czasem w ogóle się nie włącza. Klima po zimie była odgrzybiona i nabita, podobno ubytek był w granicach normy, więc raczej szczelność jest dobra. Może to czujnik temperatury wysyła błędne dane? Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną? Na wyświetlaczu temperatura wewnętrzna i zewnętrza raczej się zgadza z prawdą, więc czujniki temperatury chyba dobrze działają.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Dziwne działanie klimatyzacji.

Post autor: etac » 12 cze 2017, o 16:52

Trzeba podpiąć się z przyrządem i sprawdzić raz jeszcze szczelność, sprawdzić czy jest połączenie elektryczne na sprzęgle sprężarki, czy czujniki ciśnienia podają właściwe dane.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Dziwne działanie klimatyzacji.

Post autor: Sebastian » 12 cze 2017, o 22:32

Jesteś w stanie określić jakąś wspólną cechę kiedy się włącza i kiedy się nie włacza ? Czy np. nie włącza się gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło, a włacza gdy jest chłodniej, albo odwrotnie.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Awatar użytkownika
adorosh
Aktywny
Posty: 91
Rejestracja: 2 lut 2017, o 09:38
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Captiva 2.4 + LPG
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne działanie klimatyzacji.

Post autor: adorosh » 13 cze 2017, o 10:36

Właśnie o to chodzi, że nie wyłapałem żadnych prawidłowości. Ostatnio były gorące dni, autko stoi w chłodnym podziemnym garażu. Jak wyjeżdżałem, to za chwilę robiło się w samochodzie ciepło, więc włączałem klimę i raz włączy się od razu, raz po 15-20 minutach jazdy, pamiętam były sytuacje, kiedy w ogóle się nie włączyła, a było dość upalnie. W weekend miałem komunię dziecka, było gorąco, a to cholerstwo się nie włączyło nawet jak autko stało pół dnia w słońcu.

Zauważyłem też stojąc w miejscu z włączonym silnikiem, że w momencie jak naciskam przycisk klimatyzacji, to na chwilę spadają obroty silnika, tak jak by coś go obciążyło, pewnie sprężarka klimy włącza się, ale nie dmucha zimnym powietrzem.

Słychać też moment, kiedy klima zaczyna prawidłowo działać, czyli znowu delikatnie szarpnie silnikiem, słychać przez moment tak jak by delikatny świst i potem cisza i zaczyna wiać zimnym powietrzem.

karwacki6
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2020, o 17:05
Reputacja: 0
Imię: Lukasz
Samochód: captiva
Silnik: 2.0 150km diesel
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Dziwne działanie klimatyzacji.

Post autor: karwacki6 » 11 paź 2020, o 19:16

wtyczka od sprzęgła sprężarki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Nadwozie / Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość