Nie mogę zmniejszyć ogrzewania

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Warszawiak-60
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, o 15:01
Reputacja: 0
Imię: Mirek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nie mogę zmniejszyć ogrzewania

Post autor: Warszawiak-60 » 22 lut 2019, o 07:43

Nie mogę po zagrzaniu silnika zmniejszyć ogrzewania, cały czas "leci" gorące powietrze, pokrętło mam na Lo i nic tylko gorące, włączam klimę i to samo - gorące powietrze, jedyny ratunek, żeby się nie ugotować w aucie, to pozamykane wloty i szyby uchylam. I jeszcze jedno, następnego dnia, po ruszeniu, silnik się zagrzewał, zaczęło lecieć mocno ciepłe powietrze i wtedy przekręciłem na Lo i za chwilę zaczęło lecieć coraz chłodniejsze, jednak po zagrzaniu auta do normalnej temp, problem powrócił. Co jest nie tak?

Rychupeja
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 21 gru 2018, o 05:16
Reputacja: 0
Imię: Mariusz
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Brzeźnica
Kontakt:

Re: Nie mogę zmniejszyć ogrzewania

Post autor: Rychupeja » 23 lut 2019, o 14:28

Miałem podobnie z tym że u mnie od 18 w górę grzało na maxa a na LO chłodziło. Pomogła wymiana panelu sterowania climatronikiem na allegro za 40 kupiłem używkę. Pierwszy nie działał tzn było to samo zwróciłem a drugi już działa. Sprawdź czy wciąga ci powietrze w te kratkę w panelu bo tam jest czujnik i jeśli brak ciągu to może też nie odczytywać temperatury. Albo dmuchaj suszarką w ten czujnik i kontroluj jakie powietrze z nawiewów leci.

Awatar użytkownika
Warszawiak-60
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, o 15:01
Reputacja: 0
Imię: Mirek
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nie mogę zmniejszyć ogrzewania

Post autor: Warszawiak-60 » 24 lut 2019, o 09:56

Dziękuję za podpowiedź, dzisiaj przed uruchomieniem auta, pokręciłem szybko kilka razy od Lo do Hi pokrętłem, (gdzieś czytałem żeby tak zrobić), uruchomiłem auto, zagrzałem silnik na Lo i pokręciłem do 28 stopni i na Lo i tak kilka razy, za każdym razem leciało ciepłe i zimne - czyli normalnie. Nie wiem co się stało, ale zaczęło
działać prawidłowo (na razie), zobaczę później w trakcie jazdy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości