Strona 1 z 1

Mile na kilometry

: 31 lip 2024, o 08:00
autor: Pawel81
Witam. Zakupiłem Captive z taką konfiguracją jak na załączonej fotce. Chciałbym zmienić mile na km. Ale nie działa procedura z instrukcji albo coś źle robię. Wciskam przycisk SET przez ponad 2 sec i zaczyna migać zmiana C na F. I po ponownym wciśnięciu SET nie przechodzi na zmianę jednostek na tym "panelu klimatyzacji i komputera". Co robię nie tak? Czy da się to jakoś zmienić? Jak tak to jak? Wiem że poprzedni właściciel wymontował ten duży wyświetlacz z navi i zamontował to z Androidem. Wymiana tego wyświetlacza na EU czy da się to w inny sposób ogarnąć?

Re: Mile na kilometry

: 31 lip 2024, o 08:28
autor: dokia
Aby zrobić te zmianę trzeba mieć ori radio. Teraz zakup ori to i kodowanie pod vin, trochę kosztowne.

Re: Mile na kilometry

: 31 lip 2024, o 08:31
autor: Pawel81
A jak mam te które było zdemontowane to znaczy wyświetlacz. Co dalej? Też trzeba będzie kodować? I jak wygla proces zmiany tych parametrów?

Re: Mile na kilometry

: 31 lip 2024, o 13:57
autor: dokia
Podłączyć na chwilę, przecież jest kodowane do tego auta. Zmienić ustawienia i przełączyć radia z powrotem

Re: Mile na kilometry

: 31 lip 2024, o 13:59
autor: Pawel81
Gdzie znajdę jakąś instrukcję demontażu tego? Wiem że to nie fabryczne ale zawsze coś można podejrzeć

Re: Mile na kilometry

: 31 lip 2024, o 21:57
autor: dokia
Demontaż? Znajdziesz filmy na YT, jest ich wiele. Zaczynasz od dekorów i przeciwnie niż grawitacja czyli od dołu do góry. A wtyczki to jak odepniesz tak potem wepniesz.

Re: Mile na kilometry

: 1 sie 2024, o 12:06
autor: Pawel81
Rozebrałem wszystko podłączyłem wyświetlacz navi. Ale radio i wyświetlacz włącza się tylko na chwilę. Pokazuje się logi Chevrolet na ok 5 sec i się wyłącza. Co robię nie tak :zastanawiasie: Dodam że radio i wyświetlacz w "ręku" nie na miejscu, ale czy to miało by wpływ?? Pomoże ktoś?

Re: Mile na kilometry

: 1 sie 2024, o 22:37
autor: Pawel81
Może da się to zrobićjakimś programem przez kompa? Jak tak to jakim i gdzie go szukać?

Re: Mile na kilometry

: 1 sie 2024, o 22:53
autor: bubu1769
Możesz spróbować Op-Com-em.

Re: Mile na kilometry

: 2 wrz 2024, o 11:06
autor: Pawel81
Czy możliwe jest że jak posiadam ten wyświetlacz z wersji US to nie da się zmienić? Przy lekkim naciskaniu na wyświetlacz pogazują się opcje jakie może wyświetlić i nie ma kilometrów.
Jak odróżnić po naklejce wersję US od EU?

Re: Mile na kilometry

: 2 wrz 2024, o 11:44
autor: etac
wyświetlacz może być ten sam, ale soft wgrany inny.

Gdzie masz te mile? Na liczniku?

Re: Mile na kilometry

: 2 wrz 2024, o 12:00
autor: Pawel81
Na wyświetlaczu od klimy

Re: Mile na kilometry

: 2 wrz 2024, o 12:11
autor: Korneliusz
Na YT jest filmik od usera "Cichy naprawy" i on tez to wymieniał i na końcu stwierdził że w milach mu pokazuje.
Kombinował jak to zmienić - nie poszło.
Ale mówi ze zużycie paliwa to mu jednak pokazuje w litrach na 100 km.

https://www.youtube.com/watch?v=c5OGA94-tTU

Re: Mile na kilometry

: 2 wrz 2024, o 12:25
autor: Pawel81
Po obejrzeniu filmu doszedłem do wniosku że mam tak samo jak w tym po wymianie. Ale u mnie zdecydowanie spalanie w jednostkach US. Czyli sama wymiana wyświetlacza powinna przynieść efekt. A z drugiej strony u Niego spalanie pozostało w l/km. Czyli jest taka możliwość że jednostki będą UE a spalanie komp nadal policzy w galonach? Może ktoś ma na sprzedaż taki w naszych jednostkach? I czy idzie to jakiś w kompie przeprogramować? Jakim programem?

Re: Mile na kilometry

: 5 wrz 2024, o 06:04
autor: Pawel81
Witam. Skoro w małym nie da się przestawić mil na kilometry :( to będzie tak :D

Re: Mile na kilometry

: 8 sty 2025, o 15:12
autor: Pawel81
Witam. Założyłem ten temat więc i go zamknę. Okazało się że wystarczyła zmiana wyświetlacza na wyświetlacz z wartościami EU i już wszystko śmiga jak należy. Poprzedni nie miał opcji w sobie na zmianę jednostek. Ten już ma ;)