Chevrolet captiva problem z gniazdem haka

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
piotrpawlak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, o 14:26
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: captiva
Silnik: diesel 2.0 126km
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Chevrolet captiva problem z gniazdem haka

Post autor: piotrpawlak » 28 sty 2024, o 18:07

Witam mam problem z chevroletem captiwa 2.0 dieseel 126km 2009 . Problem polega na tym iż od pewnego czasu za każdym razem gdy odczepiałem przyczepke musiałem mocno walnąć tym zamknięciem od haka bo inaczej samochód cały czas widział przyczepkę ale ostatnio problem się nasili ze światłem przeciwmgielnym w przyczepce otóż gdy zalącze najpierw śwaitła przeciwmgielne a potem podłacze przyczepkę to jest ok ale gdy już wyłacze a przyczepka jest podłączona to światło już się nie zapali. Sprawdziłem wtyczke i okazało się,że jest ttrochę pordzewiała wiec zapsikałem ją i gniazdo w haku Kontaktem s61 . odczekałem chwilę i podłączyłem i dalej nić ., więc wyjąłem wtyczkę i od tej pory samochód cały czas widzi przyczepkę. Rozkręciłem gniazdo w haku jest kompletnie czyste nie widać bynajmniej wizualnie zwarcia a wszystkie kable siedza , wyciagłem tą kostkę co jest od mikrostyku w gnieździe i sprawdzająć ja na przejście wykazała mi jakiś dziwny prąd więc zwarłem te dwa przewody co ida do mikrostyku i wywaliło mi bezpiecznik 15 w skrzynce w kabinie ( prawa strona skrzynki) . Po wymianie na nowy auto nadal widzi przyczepkę i nie mam przez to swiateł przeciwmgielnych tylnich . Nie sprawdzałem jeszcze bezpieczników pod maską. Uprzejmie proszę o poradę i wskazówki co mam dalej sprawdzić ewentualnie jaki bezpiecznik sprawdzić

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 346
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Chevrolet captiva problem z gniazdem haka

Post autor: bubu1769 » 28 sty 2024, o 20:12

Do Captivy było chyba kilka modułów haka więc dobrze by było jakbys dał zdjęcie co jest u ciebie.
Możesz też go odłączyć i zobaczyć czy problem zniknie.
Moduł haka powinien być przy podłodze z tyłu bagażnika, z prawej strony.

piotrpawlak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, o 14:26
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: captiva
Silnik: diesel 2.0 126km
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Chevrolet captiva problem z gniazdem haka

Post autor: piotrpawlak » 28 sty 2024, o 22:00

Witam dziękuję za odpowiedź do modułu jeszcze nie doszłem jutro popołudniu jak będę miał możliwość to wymienię ten bezpiecznik a jak to nie pomoże to spróbuje rozpiąć hak z kostki ( kostka jest pod spodem koło tłumika i zobaczę wtedy czy to pomoże bo z tego co wiem jak auto widzi hak to odcina przeciwmgielne tylne w aucie tak mi się zdaje ajakby to nie pomogło to kyóre bezpieczniki dalej sprawdzić od razu mówię tych pod maską jeszcze nie sprawdzałem?

piotrpawlak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, o 14:26
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: captiva
Silnik: diesel 2.0 126km
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Chevrolet captiva problem z gniazdem haka

Post autor: piotrpawlak » 29 sty 2024, o 22:29

Witam problem rozwiązany problemem okazał się ten mikrostyk w gnieździe jest już tak zjechany że w momencie wkładania wtyczki lub wyjmowania potrafi się obrócić i sklinować. Teraz mam pytanie czy idzie to jakoś obejść aby były światła przeciwmgielne w przyczepce czy lepiej zakupić nową wiązkę ( o ile idzie taką zakupić). Uprzejmie proszę o poradę

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 346
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Chevrolet captiva problem z gniazdem haka

Post autor: bubu1769 » 29 sty 2024, o 23:44

Możesz spróbować zamontować jakiś inny mikro przełącznik albo odszukać w wiązce przewody idące do niego i zrobić ręczny przełącznik gdzieś w bagażniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości