Brak stopów [3.2 benz 2007 rok]

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
76magg
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2020, o 20:29
Reputacja: 3
Imię: Szymon
Samochód: Captiva 3.2
Silnik: 3.2 Benz + Gaz
LPG: TAK
Lokalizacja: Banino
Kontakt:

Brak stopów [3.2 benz 2007 rok]

Post autor: 76magg » 29 kwie 2023, o 13:55

Dwa dni temu wszystko działało prawidłowo (akurat jechałem za żoną, więc widziałem gdzie hamuje itp).
Wczoraj okazało się, że żadna z lamp stopu się nie pali.

To co wywołało problem, to nie wymieniony płyn w kierunkowskazach. A tak serio, to do pękniętej lampy dostała się woda i w jednej z nich w tej najniższej części stało do połowy wody. Wylałem, przedmuchałem oprawę żarówki (sama żarówka była ok, ale i tak wymieniłem). Lampę nawierciłem od dołu, żeby do wymiany potrzymała bez przelewania.

Tyle, że jakbym nie dusił, to stopy się nie palą.

I teraz tak - namierzyłem bezpiecznik pod maską (15A) i po jego wyjęciu na jednym z pinów mam 0V przy puszczonym hamulcu, a po wciśnięciu mam 0,8-1,0V (w zależności od tego, czy silnik chodzi czy nie). To tak powinno być? Czy powinienem tam mieć +12V na wciśniętym hamulcu?
Jakby ktoś był w stanie sprawdzić u siebie, to wiedziałbym w którą stronę iść po kablach.

Z drugiej strony podpięcie 12V z innego bezpiecznika nie zapaliło stopów (mimo tego, że przy spinaniu było widać lekkie iskrzenie).

Co jeszcze mogę sprawdzić/rozebrać?

I jeszcze pytanie na potwierdzenie - stopy są na dole w lampie? Czy może ta pierwsza z góry żarówka z dwoma żarnikami?

Awatar użytkownika
76magg
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2020, o 20:29
Reputacja: 3
Imię: Szymon
Samochód: Captiva 3.2
Silnik: 3.2 Benz + Gaz
LPG: TAK
Lokalizacja: Banino
Kontakt:

Re: Brak stopów [3.2 benz 2007 rok]

Post autor: 76magg » 14 maja 2023, o 14:19

Pogrzebałem dzisiaj i tak:

1. Wymontowałem to coś przy pedale hamulca - taki prztyczek elektryczek z wtyczką na 4 piny.
Sprawdziłem - jak jest wciśnięty (czyli hamulec w górze) to zwiera 2 styki. Jak puszczony (hamulec wciśnięty) to zwiera 2 pozostałe styki. Więc chyba działa jak powinien i nie on stanowi problem.

2. W skrzynce bezpieczników sytuacja po tygodniu stania (bez deszczu chyba) się zmieniła - teraz czy wciśnięty, czy puszczony, to na bezpieczniku od stopów (15A - opisany jako STOP) jest stałe 12V.
Wcześniej było 1V na wciśniętym, 0V na puszczonym.

Podpięcie 12V bezpośrednio z akumulatora na drugi koniec niczego nie zapala - żadne z 3 świateł stopu się nie pali.

Jakiś pomysł, gdzie, czego i jak mogę szukać? Co zdemontować i gdzie się podpinać, żeby sprawdzać co i jak?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23843
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: brak
Silnik: brak
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Brak stopów [3.2 benz 2007 rok]

Post autor: etac » 14 maja 2023, o 14:31

wiązki, krok po kroku do sprawdzenia
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
76magg
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2020, o 20:29
Reputacja: 3
Imię: Szymon
Samochód: Captiva 3.2
Silnik: 3.2 Benz + Gaz
LPG: TAK
Lokalizacja: Banino
Kontakt:

Re: Brak stopów [3.2 benz 2007 rok]

Post autor: 76magg » 15 lis 2023, o 23:18

Wywaliłem lampy i kupiłem nowe od chińczyka. Takie czarne, ładne i z migaczem w stylu audi zdaje się (taki wędrujący). Bardzo fajnie wyglądają i nie robią problemów jak na razie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości