Klimatyzacja - wentylatory.

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
danielosy
Aktywny
Reputacja: 0
Imię: Daniel
Samochód: Captivia 2.4 LPG
Silnik: Silnik 2.4 LPG, 123kW. 7osob
LPG: Tak STAG -4 Next Plus
Inny samochód: Chevrolet Aveo 1.4 plus Benzyna rok 2005
Kontakt:

Klimatyzacja - wentylatory.

Post autor: danielosy » 7 lip 2024, o 10:45

Dzień dobry wszystkim, jestem posiadaczem od trochę więcej niż rok captivy rocznik 2012 że silnikiem 2,4 LPG. Niestety usterki każdemu się zdążają i przyszła kolej na mnie - przestała działać klimatyzacja. Kupując auto nie zauważyłem czy podczas załączonej klimatyzacji kręcą się wentylatory stoją obydwa i chciałem zapytać co muszę sprawdzić, gdzie szukać przyczyny możecie coś pomóc? Mam 2auto i tam obojętnie czy silnik ciepły, czy zimny jak załączę klimę to wentylatory załączają się, dlatego szukam przyczyny usterki od nich w captiva. Na postoju leci letnie powietrze a jak byłem na autostradzie leciało zimniejsze powietrze boby wiaterek. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie ,co i gdzie mogę jeszcze sprawdzić? Który to wentylator chłodnicy a który klimy? Jest jakaś kostka żeby podłączyć na krótko prosto do akumulatora?

przemo88
Bywalec
Reputacja: 1
Imię: Przemek
Samochód: Captiva
Silnik:
Kontakt:

Re: Klimatyzacja - wentylatory.

Post autor: przemo88 » 8 lip 2024, o 16:16

Dzień dobry.
Jeśli klima nie załącza się, wentylatory stoją, czynnik jest, to u mnie winowajcą usterki było wyrobione gniazdo czujnika ciśnienia czynnika klimatyzacji. Jak otworzysz maskę i patrzysz na silnik, po prawej stronie zaraz pod pasem/belką, szukaj na pionowych przewodach od klimatyzacji. Poruszaj wiązką, wtyczką, być może też będziesz mieć szczęście. Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Elektryka / Elektronika”