Captiva 2 2011r Brak świateł mijania oraz drogowych

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Elwuo13
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2022, o 13:46
Reputacja: 0
Imię: Krzysztof
Samochód: Captiva 2
Silnik: 2.4 16KM7 benz
LPG: Tak
Inny samochód: Lacetti 1.8 122KM benz-gaz
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Captiva 2 2011r Brak świateł mijania oraz drogowych

Post autor: Elwuo13 » 4 sie 2022, o 14:02

Witam.

Czy ktoś miał już problem z niedziałającym światłami mijania oraz drogowymi ? Niestety podczas jazdy przy próbie załączenia długich wyłączyły się i długie i krótkie, sprawdzone bezpieczniki są ok. sprawdzono żarówki ok. wymiana na nowe nie pomogła, sprawdzono przekaźniki (podmiana ) nic się nie zmienia. sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są ok. podmiana manetki od świateł na drugą nie pomogło. Nie mogę znaleźć nigdzie schematu elektrycznego oświetlenia. wyczuwam że przekaźniki po załączeniu np mijania czy też długich reagują. Podejrzewam moduł BCM ale on powinien być pomiędzy przekaźnikami pod maską a manetką przy kierownicy, więc jeżeli przekaźnik reaguje to teoretycznie moduł powinien być sprawny.

Dodatkowo podczas ustawienia w pozycji załączonych świateł mijania zapala się kierunek w lusterku prawym.
Przy załaczeniu halogenów rozświetla się prawy a lewy w ogóle nie świeci i dodatkowo zapala się kierunek w lusterku prawy. ( żarówka w halogenie lewym sprawna ) działają światła pozycyjne i lekko się świecą halogeny (manetka w pozycji świateł pozycyjnych) tylne oświetlenie działa bez zarzutów.

Przy załączeniu świateł mijania (włączone jednocześnie pozycje) przy załączeniu kierunku prawego po chwili przyśpiesza miganie prawej strony ( tak jak w przypadku sygnalizacji przepalonej żarówki)

Nie wiem już czego się zaczepić...oprócz sprawdzenia całej wiązki, tylko czy przy tych objawach byłby jej problem? macie jakieś sugestie ?

Z góry dziękuję !

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23830
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Captiva 2 2011r Brak świateł mijania oraz drogowych

Post autor: etac » 4 sie 2022, o 21:38

może warto zajrzeć do skrzynki bezpieczników?
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5811
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 344
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Captiva 2 2011r Brak świateł mijania oraz drogowych

Post autor: bubu1769 » 5 sie 2022, o 07:00

Krzysztof ma pewnie na myśli sprawdzenie czy skrzynka bezpieczników pod maską nie jest czasem zalana, bo większość opisywanych świateł jest właśnie z niej zasilana, chociaż migacze są bezpośrednio z BCM.

Elwuo13
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 4 sie 2022, o 13:46
Reputacja: 0
Imię: Krzysztof
Samochód: Captiva 2
Silnik: 2.4 16KM7 benz
LPG: Tak
Inny samochód: Lacetti 1.8 122KM benz-gaz
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Captiva 2 2011r Brak świateł mijania oraz drogowych

Post autor: Elwuo13 » 10 sie 2022, o 19:12

Etac jak już napisałem sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, znalazłem oo długich poszukiwaniach schematy elektryczne całej captivy..co na szczęście pozwoliły prześledzić wiązkę i odrazu wyeliminować uszkodzony bcm. Winna okazała się masa która (mimo sprawdzenia podłączenia) nie miała przejścia. Po poprawnym zamocowaniu i oczyszczeniu wszystkie światła działają znów prawidłowo. Jeśli ktoś będzie potrzebował linki do strony ze schematami to mogę wrzucić.niestety strona ruska ale translator przeglądarkowy robi swoje.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5811
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 344
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Captiva 2 2011r Brak świateł mijania oraz drogowych

Post autor: bubu1769 » 10 sie 2022, o 19:14

Znamy tą stronę, jest na niej też język polski, na forum nie można wstawiać bezpośrednich linków do nielegalnego oprogramowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość