Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Nermer » 3 wrz 2019, o 18:56

Witam. Posiadam Chevroleta Captive 2.2 163 km z automatyczną skrzynią biegów z 2011r. Problem polega na tym że strasznie szarpie samochodem podczas przyspieszania na każdym biegu, często podczas szarpania samochód gaśnie. Wcześniej ten problem występował tylko po nagrzaniu silnika a teraz dzieje się już tak i na zimnym. Po dłuższej jeździe wywala błąd czujnika położenia wałka rozrządu i wału korbowego, obydwa czujniki wymieniłem ale nic to nie pomogło (jeden co jest od góry w pokrywie zaworów a drugi od tyłu silnika w bloku). Dodam jeszcze że po ruszaniu do przodu z miejsca i po puszcze pedału hamulca lub przy dodaniu trochę gazu to samochód też często gaśnie i nie raz jest problem żeby ruszyć z miejsca. Na biegu wstecznym jeździ i rusza normalnie normalnie. Czy to może być problem z silnikiem czy raczej z skrzynia biegów? Może ktoś miał podobną sytuację? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
bart82
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 22:55
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Captiva
Silnik: 2.4 4WD
LPG: Lovato Smart
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: bart82 » 4 wrz 2019, o 10:47

Na biegu neutralnym silnik pracuje normalnie ?
Skrzynia do sprawdzenia możesz mieć problem z konwerterem . Kiedy olej zmieniany?

Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Nermer » 4 wrz 2019, o 14:53

Na biegu P, N oraz na R silnik pracuje normalnie i jest problem tylko z jazdą do przodu z biegiem D. Właśnie nie wiem jak sytuacja z olejem w skrzyni bo samochód został niedawno kupiony z Przebiegiem 160tys km. Myślisz żeby spróbować wymienić olej w skrzyni czy raczej odrazu oddać do warsztatu od automatów?

Awatar użytkownika
bart82
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 22:55
Reputacja: 0
Imię: Bartłomiej
Samochód: Captiva
Silnik: 2.4 4WD
LPG: Lovato Smart
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: bart82 » 4 wrz 2019, o 18:44

Porządny serwis od skrzyń automatycznych wymieni olej który powinieneś zmieniać co 60-70tyś. jeśli dobrze pamiętam oraz przeprowadzi diagnostykę .

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dokia » 4 wrz 2019, o 19:34

Nermer pisze:
4 wrz 2019, o 14:53
Na biegu P, N oraz na R silnik pracuje normalnie i jest problem tylko z jazdą do przodu z biegiem D. Właśnie nie wiem jak sytuacja z olejem w skrzyni bo samochód został niedawno kupiony z Przebiegiem 160tys km. Myślisz żeby spróbować wymienić olej w skrzyni czy raczej odrazu oddać do warsztatu od automatów?
A podczas zrzucania biegów nie szarpie? i na zimno bardziej, czy właśnie jak mocno rozgrzane auto a więc i olej przekładniowy ma prawie 100 stopni?
Ja moją czasem "czuję" jak wrzuca bieg dokładnie przy 1000 obrotów i gdy przy tej ilości obrotów zrzuca bieg. Coś tam moje chłopaki mówią że to kosz C1, ale nie zamierzam póki co tam grzebać tak prewencyjnie- najwyżej kiedyś wymienię skrzynię ja, albo już kolejny właściciel auta. Pytałam w ASO o te moje wrażenia i powiedzieli rok temu, że no auto ma 7 lat, to są części mechaniczne i muszą czasem tak się zachować i że to normalne, a tym bardziej w sytuacji gdy skrzynia często nie zmienia biegów- np jedzie się długo z pewną prędkością a potem przyhamuje to może to być odczuwalne, bo jadąc długo na jednym biegu ( autostrada ) , a później zwalniając np na zjeździe „zawiesza się" lock-up i za późno się rozłącza stad to szarpnięcie . Póki co nie panikuję, u mnie skrzynia AF40- podobno pancerna, ale jednak i one się psują czasami.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Nermer » 4 wrz 2019, o 23:10

Pewnie bez remontu skrzyni się nie obejdzie bo sam olej to już tutaj wiele nie pomoże. Właśnie zmienny biegów też czasami są odczuwalne mocniej bo występują takie szarpniecia. Wcześniej jeszcze było tak że na zimnym normalnie przyspieszał a tylko jak się nagrzał to szarpał ale teraz jest już bez różnicy bo i na zimnym to samo występuje.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dokia » 4 wrz 2019, o 23:19

Nermer pisze:
4 wrz 2019, o 14:53
Na biegu P, N oraz na R silnik pracuje normalnie i jest problem tylko z jazdą do przodu z biegiem D. Właśnie nie wiem jak sytuacja z olejem w skrzyni bo samochód został niedawno kupiony z Przebiegiem 160tys km. Myślisz żeby spróbować wymienić olej w skrzyni czy raczej odrazu oddać do warsztatu od automatów?
Piszesz, że kupiłeś niedawno. Bardzo niedawno? na jeździe próbnej nic nie czułeś? Nawet jeśli olej nie był wymieniany to skrzynia od tego nie musi się zepsuć, podobno częściej psują się po wymianie oleju, bo jakieś gluty się ruszą (też takie opinie są z dynamiczną wymianą oleju, która kosztuje u mechanika tyle co dwie statyczne/grawitacyjne w ASO). Ja wymieniałam po 150k km pierwszy raz i wg zaleceń ASO dwa razy w interwale 10tys km- kolejny za 60tys k km,
Jeśli zdecydujesz się na wymianę skrzyni lub jej naprawę, to tylko ja bym polecała robić to w zakładzie, który da Ci jakąkolwiek gwarancję na tę usługę. I tak to dość duża inwestycja, to już nie oszczędzaj na robocie z brakiem odpowiedzialności za źle wykonaną usługę gdyby taka miała miejsce.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

kochar
Wymiatacz
Posty: 1506
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 76
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: kochar » 5 wrz 2019, o 09:01

dokia pisze:
4 wrz 2019, o 19:34
Ja moją czasem "czuję" jak wrzuca bieg dokładnie przy 1000 obrotów i gdy przy tej ilości obrotów zrzuca bieg.

Bardzo elastyczny masz ten silnik jak biegi zmieniają się przy 1000 obrotów :shock: W moim klekocie przy spokojnej jeździe zmienia powyżej 2000. :piwo3:
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dokia » 5 wrz 2019, o 09:51

Dlatego w ASO pytałam o to , jak i o zasadność aktualizacji softu skrzyni. W sofcie mojej, turbina startuje przy 2400 obrotów dopiero, ale co robi na tym tysiącu to no nie wiem, ale czasem to czuję 😁 nie wiem od czego to zależy, od mocy auta? Wszak ma te 220km chyba przy 5tys obrotach i jest benzyną
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Nermer » 5 wrz 2019, o 13:52

Samochód kupiłem w lipcu z Francji jako uszkodzony, był problem właśnie z ruszaniem do przodu bo po wrzuceniu na D i puszczeniu hamulca odrazu gasł, żeby ruszyć do przodu trzeba było trzymać go na większych obrotach i dopiero puszczać hamulec. Po miesiącu doszło właśnie te Szarpanie podczas przyspieszania i tak pomyślałem że może coś z silnikiem może być nie tak ale jednak najprawdopodobniej to coś z skrzynia. Tylko ciekawe co tam w niej mogło się stać. Czy możliwe jest aby konwerter uszkodzony tak się zachowywał?

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Captiva 2.2 Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dokia » 5 wrz 2019, o 15:12

Tak. Konwerter jak najbardziej trzeba sprawdzić , bo wtedy ten lock-up nie załącza się właściwie.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości