Problem z aut. Skrzynia biegów

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: Nermer » 7 lip 2019, o 21:37

Witam. Sprowadziłem z Francji Captive z silnikiem 2.2 163km z automatyczną skrzynia biegów która jest uszkodzona. Problem polega na tym że jak odpali się auto i wrzucę na bieg R to samochód normalnie się zachowuje, ładnie cofa itp ale jak wrzucę na D to auto odrazu gaśnie, dodam że jak lewą nogą przytrzymam pedał hamulca a prawa nogą dodam gazu równocześnie ze zmiana dźwigni biegów na D i przytrzymam go na trochę większych obrotach to puszczając hamulec lewą nogą samochód rusza i normalnie jeździ, płynnie zmienia biegi i ładnie przyspiesza ale gdy zahamuje do zera lub do takiej prędkości jakby miał jechać na 1 bez gazu to znowu gaśnie, kilka prób miałem takich że normalnie autem jeździłem przód i tył i nic się nie działo ale głównie przy ruszaniu i wyhamowaniu samochodu to gaśnie. Wydaje mi się że problem może być z 1 na niskich obrotach, tak jakby wpadał w tryb awaryjny i odrazu gasł lub nie miał siły silnik. Dodam jeszcze że przy tym nie świeci się żadna kontrolka na desce rozdzielczej a i komputer diagnostyczny nie pokazuje żadnych błędów, jest tylko jeden odnośnie 4 świecy żarowej.
Czy ktoś miał podobny problem lub wie co to może byc? Czy jakiś zaworek w skrzyni? Z gory Dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23774
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: etac » 7 lip 2019, o 21:39

Tylko dobry warsztat ci pomoże, ale obawiam się ze koszty poniżej 6000 zł nie zejdą.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

kochar
Wymiatacz
Posty: 1506
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 76
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: kochar » 8 lip 2019, o 09:05

Prawdopodobnie sprzęgło hydrokinetyczne ( konwerter ) do wymiany.
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: Nermer » 8 lip 2019, o 14:16

Jeżeli byłby uszkodzony konwerter to możliwe że problem występował by tylko przy ruszaniu i jazdy na 1 bez gazu? A z innymi biegami lub z jakimś szarpaniem nie byłoby problemu? Bo po ruszeniu to samochód normalnie się zachowuje, ładnie zmienia biegi i płynnie przyspiesza.

kochar
Wymiatacz
Posty: 1506
Rejestracja: 6 paź 2016, o 17:13
Reputacja: 76
Imię: Jan
Samochód: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: kochar » 11 lip 2019, o 19:25

Jak tam kolego masz jakąś diagnozę?
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

SławekXJ
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2019, o 20:43
Reputacja: 0
Imię: Sławomir
Samochód: captiva
Silnik: 2.2 aut. 4x4
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: SławekXJ » 26 sie 2019, o 22:20

W Jeepie tak miałem - padł konwerter, nowy kosztował 1300zł, ciekaw jestem kosztów w Captivie

Nermer
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2019, o 21:08
Reputacja: 0
Imię: Ted
Samochód: Captiva
Silnik: 2.2, 163KM,diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z aut. Skrzynia biegów

Post autor: Nermer » 3 wrz 2019, o 18:53

Panowie na jakieś 2 tygodnie sytuacja się uspokoiła i samochód normalnie odruszał ale potem znów to wróciło a i doszło jeszcze do tego że strasznie nim szarpie podczas przyspieszania na każdym biegu aż czasami wpadnie w jakiś tryb awaryjny i zgaśnie. Po dłuższej jeździe wywala dwa błędy- czujnik położenia walka rozrządu i wału korbowego, obydwa wymieniłem ale to nie pomogło. Macie jeszcze jakieś pomysły? Czy to na pewno wina skrzyni czy to może coś z silnikiem się dzieje. Wcześniej było tak że tylko jak był ciepły to szarpał a teraz to i już na zimnym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości