Stukanie w zakręcie

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Jacek
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 5 sty 2020, o 10:32
Reputacja: 0
Imię: Jacek
Samochód: C100
Silnik: 2.0L L4 DOHC 16V AWD
LPG: nie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stukanie w zakręcie

Post autor: Jacek » 13 cze 2021, o 22:25

Część, ostatnio zaobserwowałem że w mojej captivie podczas energicznego ruszania za skrzyżowania że skręconymi kołami najczęściej w lewo słychać stuk (przeskok) od strony zewnętrznego koła przedniego. Jakby przeskakiwalo coś w zawieszeniu. Myślałem że to może przeguby się już odzywają więc poprosiłem mechanika o sprawdzenie. Mechanik sprawdził i wymienił. Niestety dalej mam ten objaw podczas energicznego ruszania na skręconych kołach. Zastanawiam się czy ktoś już może przerabiał ten temat. Na przeglądzie wszystkie elementy zawieszenia były ok...

Chciałem też podpytac o delikatne stuki podczas lekkiego kołysania autem dochodzące z tyłu. Tylko podczas jazdy. Bujajac autem na postoju nie umiem tego wywołać:/ zastanawialem się czy to przypadkiem nie sprężyny ale mechanik nie widzi żadnych nieprawidłowości... Może coś w tylnych rzędach siedzeń? Jest tam trochę elementów ruchomych i może coś tam się tarabani? Jak ktoś borykał się z podobnymi problemami to będę wdzięczny za informację co to może być:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość