Problem z ruszaniem po kolizji

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
eva90210
Świeżak
Reputacja: 0
Imię: Ewa
Samochód: Captiva
Silnik: 2.4 benz. 104km 2012r
LPG: tak
Kontakt:

Problem z ruszaniem po kolizji

Post autor: eva90210 » 24 lis 2021, o 10:39

Witam, mam ogromny problem.
(Captiva 2.4 benz, skrzynia automatyczna, 2012r.)
Stojąc w korku, skrzynia ustawiona na D i noga na hamulcu...w tył uderzyła duża koparko-ładowarka CAT. Wgnieciona klapa to pikuś. Zgłoszone do ubezpieczalni, udało się znaleźć serwis, który to zrobi. Niestety po kilkudziesięciu kilometrach auto stanęło... Na postoju słychać świst, do przodu nie jedzie, do tyłu też nie bardzo. Dopiero przy dodaniu mocno gazu rusza, ale zatrzymuje się po chwili.
Mechanicy nasi zaprzyjaźnieni twierdzą, że to następstwo uderzenia w tył pojazdu dużą maszyną.
Auto jest w serwisie, ma zrobioną już klapę. Co do skrzyni rozkładają ręce. Szukają innego serwisu, który podejmie się diagnostyki. A jeszcze nie stwierdzono, czy ta awaria jest rzeczywiście następstwem kolizji. Jeśli nie, za wszystko będziemy musieli płacić , tj laweta, diagnostyka serwisowa i ewentualna naprawa.
Co może być ze skrzynią/napędem? Czy to możliwe, że jest to awaria spowodowana uderzeniem w tył auta przy napędzie 4x4, a wyszła dopiero po kilkudziesięciu kilometrach? No i gdzie szukać pomocy/ serwisu? Okolice Zielonej Góry.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Reputacja: 136
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Scenic 2 1.6, Meriva A 1.8
Kontakt:

Re: Problem z ruszaniem po kolizji

Post autor: bubu1769 » 24 lis 2021, o 11:30

Specjalistą od skrzyń nie jestem ale według mnie to jeśli skrzynia była na D a samochód dostał potężnego strzała to mogła któraś przekładnia się posypać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”