Resetuje się komputer spalania

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
stecu159
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2020, o 21:10
Reputacja: 0
Imię: Szymon
Samochód: Epica
Silnik: 2.5, 157KM, LPG
LPG: Tak
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Resetuje się komputer spalania

Post autor: stecu159 » 8 kwie 2020, o 00:20

Wie ktoś dlaczego po każdym odpaleniu Epici, komputer resetuje średnie spalanie do 10l/100km? Dajmy na to, że resetuje do 0, przejadę ileś kilometrów i wychodzi średnie spalanie 15l/100km, gaszę auto, odpalam i już jest 10l/100km. Jakoś się to ustawia czy coś jest zepsute?

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: dokia » 8 kwie 2020, o 01:07

W niektórych pojazdach jest możliwość wyboru w opcjach spalania dziennego i wtedy jest reset każdego dnia. Nie wiem jak jest u Ciebie, bo przeglądam właśnie pdf instrukcji do Epiki i nie widzę takiej opcji.
Bo akumulatora nie odłączasz na noc? Inne wskazania nie resetują się po nocy? zegar wskazuje dobrą godzinę/datę?

Dodano po 23 minutach 35 sekundach:
To tak było zawsze, czy jest od niedawna? Nie rozszerzałeś Ty lub ktoś wyświetlanych informacji za pomocą laptopa z programem do tego?
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
Arbi
Wymiatacz
Posty: 1097
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 21:51
Reputacja: 33
Imię: Albert
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 24V, 156KM, benz.+LPG
LPG: Vialle LPE-7 (LPi)
Lokalizacja: Skulsk
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: Arbi » 8 kwie 2020, o 06:51

Tutaj masz identyczny temat, czytałeś?
viewtopic.php?f=94&t=6902

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Chyba jeszcze nikt nie rozwiązał problemu.

stecu159
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2020, o 21:10
Reputacja: 0
Imię: Szymon
Samochód: Epica
Silnik: 2.5, 157KM, LPG
LPG: Tak
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: stecu159 » 8 kwie 2020, o 07:17

Arbi, tak czytałem i tam jest problem po dłuższym postoju lub co kilka dni, a mi się kasuje od razu po zgaszeniu silnika.

dokia, nie odłączam akumulatora na noc. Zegar się nie resetuje. Resetuje się średnie spalanie. Odkąd mam auto tak się dzieje. Ja nie rozszerzałem nic, a czy poprzedni właściciel to nie mam pojęcia, ale wątpię w to.

Awatar użytkownika
Arbi
Wymiatacz
Posty: 1097
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 21:51
Reputacja: 33
Imię: Albert
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 24V, 156KM, benz.+LPG
LPG: Vialle LPE-7 (LPi)
Lokalizacja: Skulsk
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: Arbi » 8 kwie 2020, o 08:34

W Epice nic nie można rozszerzać, modyfikować, to nie te lata jeszcze.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: dokia » 8 kwie 2020, o 08:45

Czyli że taki foch w niektórych egzemplarzach? W sumie huk ze średnim spalaniem. Dobrze, że nie resetuje się wszystko tzn, że to nie pamięć.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

stecu159
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2020, o 21:10
Reputacja: 0
Imię: Szymon
Samochód: Epica
Silnik: 2.5, 157KM, LPG
LPG: Tak
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: stecu159 » 8 kwie 2020, o 23:53

dokia, ktoś chce sprawdzić spalanie na trasie, porównać ze spalaniem faktycznym, a tym które pokazuje komputer, ale przy każdym gaszeniu auta, spalanie się resetuje. Szkoda. Wydaje mi się, że gdzieś gubi prąd, ale żeby to sprawdzić musiałbym wyciągnąć wyświetlacz, a nie wiem jak to zrobić nie inwazyjnie :P

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4168
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 103
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: dokia » 8 kwie 2020, o 23:56

No tak wygląda jakby gubiło prąd, dlatego pytałam czy nie odłączasz Aku. Jakikolwiek elektryk sprawdzi, oni mają mierniki cęgowe i ci sprawdzi po wyjęciu kluczyka.
A swoją drogą , to w moim aucie obliczenia średniego spalania jej, a tego które ja liczę po zużyciu od tankowania do tankowania różnią się o 1l /100km
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

kamyk119
Aktywny
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2016, o 17:00
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Epica 2.0 + KME
Silnik:
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: kamyk119 » 9 kwie 2020, o 07:56

Kilka osób na forum ma ten problem. Rozwiązania póki co nie ma. Z moich doświadczeń żeby obalić kolejne teorie: nie jest to wina aku, wymieniłem i jest to samo, nie jest to wina samego wyświetlacza, wymieniłem i jest to samo, w pewnym momencie przestał mi się resetować jak nie wyłączałem radia przyciskiem tylko po prostu wyciągałem kluczyk, kilka dni i znowu reset, nie jest to wina jak niektórzy pisali nadmiernego ciągnięcia prądu przez rozrusznik bo reset następuje już po przekręceniu kluczyka na zapłon. Co da "masy" tez nie jestem przekonany ponieważ gdyby gdzieś uciekała problemy byłyby znacznie poważniejsze, utrudniony rozruch, szalejące światła, ogólnie problemy elektryno-elektroniczne, a takich nie ma przynajmniej u mnie. Po prostu resetuje się komp. Dwa ślady jakie mi pozostały, ale dość mętne, reset następuje zdecydowanie częściej jak jest zimno (np. mróz w nocy) ale to też nie jest zasada bo potrafi się wyzerować nawet przy +15 i zauważony ostatnio, być może związany z poziomem paliwa w baku. Z uwagi na spadek cen paliwa zatankowałem do pełna (3,49 za litr :o ) i dopóki poziom nie spadł poniżej pierwszej dłuższej kreski ani razu nie miałem resetu, a były i mrozy i teraz upały. Jak tylko przekroczył kreskę resety się zjawiały. Więc może chodzi o instalację przy pływaku, może tam się coś z wiekiem chrzani i dochodzi do przerwy w obwodzie. To luźne spostrzeżenia, nie mam jak tego "naukowo" poprzeć ale możecie sprawdzić czy u Was też się potwierdzą.

stecu159
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2020, o 21:10
Reputacja: 0
Imię: Szymon
Samochód: Epica
Silnik: 2.5, 157KM, LPG
LPG: Tak
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: stecu159 » 9 kwie 2020, o 12:57

Pomysł z instalacją przy pływaku w sumie jest ciekawy. Trzeba sprawdzić, ale na razie brak funduszy na pełny bak paliwa :P

kamyk119
Aktywny
Posty: 74
Rejestracja: 19 sie 2016, o 17:00
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Epica 2.0 + KME
Silnik:
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: kamyk119 » 17 kwie 2020, o 06:01

Teorię o poziomie paliwa można odhaczyć. Dzisiaj rano znowu reset :nie:

stecu159
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2020, o 21:10
Reputacja: 0
Imię: Szymon
Samochód: Epica
Silnik: 2.5, 157KM, LPG
LPG: Tak
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: stecu159 » 26 kwie 2020, o 10:23

Raczej trzeba szukać ujścia prądu :(

endriuu07
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 8 wrz 2020, o 21:30
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Epica
Silnik: 2.5, 156KM, benzyna
LPG: Tak, ZenitPro
Lokalizacja: Urzędów
Kontakt:

Re: Resetuje się komputer spalania

Post autor: endriuu07 » 14 gru 2020, o 21:43

Miałem ten problem i u mnie winny byl słaby akumulator, odpalać ledwo palił i zawsze się spalanie resetowało do 10. Wiem, że autorowi to nie pomogło ale jakby ktoś inny miał ten sam problem to warto sprawdzić aku ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości