Ekran w miejsce schowka i wyświetlacza

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
serinus
Aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 4 mar 2017, o 19:28
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Epica
Silnik: 2.0, 147KM, benz., 2007
Inny samochód: Chevrolet Lacetti 1.4 hb, LPG
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ekran w miejsce schowka i wyświetlacza

Post autor: serinus » 5 kwie 2023, o 19:32

Cześć,

Chcę zainstalować w mojej Epice wyświetlacz dotykowy - stację multimedialną (jak zwał tak zwał). Idealnym miejscem jest według mnie wnęka schowka i zielonego wyświetlacza "komputera pokładowego". Większość z dostępnych ogłoszeń zarówno w Polsce i w Chinach sprzedaje radio 2din (czasem nawet z ramką) na miejsce fabrycznego radia. W tym miejscu nieszczególnie mi się to podoba i chciałbym na wzór chociażby Kondrado, aby było ono wyżej, czyli na miejsce wspominanego schowka. Z tego co widzę podobne oferty na Ali są już dawno nieaktualne.

Jak już trafi się jakieś radio, które można uznać za dedykowane w miejsce schowka to okazuje się, że nie ma co zrobić z zielonym wyświetlaczem - a samych ramek, które pozwoliłyby przenieść wyświetlacz w inne miejsce nie udało mi się znaleźć.

Nie wiem czy można wklejać linki do ogłoszenia, ale ciekawym rozwiązaniem może być oferta dla Chevroleta Captiva. Są komplety, w których sprzedają zarówno ekran (w miejsce schowka) i radio z ramką na zielony wyświetlacz. Sprzedawca twierdzi, że ten zestaw będzie pasował do Epici, ale po samej srebrnej obudowie wyświetlacza widać, że może to nie być kompatybilne.

Być może ktoś potrafi ocenić czy ten zestaw da radę zainstalować w Epice.
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 60509.html

Będę wdzięczny za sugestie.

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Posty: 932
Rejestracja: 6 lip 2016, o 11:14
Reputacja: 6
Imię: Konrad
Samochód: Captiva LT+
Silnik: 2.2D, VCDi, 184KM, diesel
Inny samochód: Renault Scenic II
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Ekran w miejsce schowka i wyświetlacza

Post autor: KonradMaster » 20 cze 2023, o 14:19

Tak jak Ci pisałem przez PW, moim zdaniem ten zestaw nie będzie pasował do Epici. To co podałeś, jest typowo pod Captivę po lifcie. O ile dolna część być może będzie pasować, to górna już śmiem wątpić. Możliwe, że jakimś cudem ten wyświetlacz przymocujesz do deski, ale co wtedy z ramką, żeby to jakoś wyglądało? Wyrzeźbisz w plastiku samemu? Jeśli tak, to możesz ryzykować i zamawiać.
Ja na Twoim miejscu brałbym z tej aukcji:
aliexpress.com
Radio w stylu Tesla, 9,7 cala, Android 11 + zintegrowana ramka, pewnie idealnie pasująca do Epici.
Od 2022.11: Chevrolet Captiva 2.2D VCDi 184KM 400NM 2011r.
2015.12-2022.11: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> 180KM 370NM
2008.10-2016.03: Daewoo Nubira II 2.0D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości