Centralny zamek, Epica 2007r 2.0 144KM

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Jalapeno
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 2020, o 14:53
Reputacja: 0
Imię: Sebastian
Samochód: Epica
Silnik: 2.0, 144KM, Benzyna + LPG
LPG: BRC
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Centralny zamek, Epica 2007r 2.0 144KM

Post autor: Jalapeno » 9 paź 2020, o 14:54

Witam,

Posiadam samochód chevrolet epica z 2007r, poj. 2.0 144km benzyna + gaz. Auto od strony mechanicznej sprawuje się bez większych zastrzeżeń. Mam natomiast problem z centralnym zamkiem.

Zaczęło się od tego, że gdy gasiłem silnik i otwierałem drzwi od kierowcy to centralny zamek sam od siebie zaczynał otwierać drzwi przez 5-30sec. i w tym czasie nie mogłem zamknąć samochodu. Równorzędnie do tej sprawy gdy chciałem jechać do pracy i otwierałem drzwi, zapalałem silnik, to centralny zamek sam od siebie również chciał otwierać drzwi, jednak w tej sytuacji obchodziłem się w ten sposób: z panelu dostępnego na drzwiach kierowcy zamykałem zamek przyciskiem lub go otwierałem i to załatwiało sprawę.

Od jakiegoś czasu jednak do problemów powyższych doszedł kolejny: zamek w czasie jazdy sam od siebie próbuje otwierać drzwi i robi to nagminnie dopóki nie kliknę otwarcia/zamknięcia przycisku z panelu dostępnego na drzwiach od kierowcy. Byłem z tym u mechanika jednak sytuacja nie została rozwiązana, padła jednak propozycja wymiany całego zamka kierowcy, ale nie daje mi gwarancji, że to na pewno rozwiąże sprawę. Więc jestem nieco sceptycznie nastawiony co do tego pomysłu, bo zamek mechanicznie działa otwiera/zamyka i z pilota i z kluczyka. Dodam, że niedawno sam wymieniałem zamek z przodu, ale od strony pasażera, bo padł silniczek w zamku i drzwi się nie otwierały i po wymianie działa zamek normalnie. Uprzedzę pytanie w tym momencie - zamek już wariował przed moją wymianą.

Drodzy koledzy, czy jest tutaj ktoś kto miał podobne doświadczenie i zna rozwiązanie lub jest w stanie mi coś podpowiedzieć? :piwo:

bmarcin82
Aktywny
Posty: 92
Rejestracja: 1 lut 2016, o 23:13
Reputacja: 2
Imię: Marcin
Samochód: Epica
Silnik: 2.0 R6
LPG: mhm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Centralny zamek, Epica 2007r 2.0 144KM

Post autor: bmarcin82 » 11 lis 2020, o 11:06

Wydaje mi się ale nie dam sobie ręki uciąć że to kwestia elektryki.. sprawdź sam wszystkie połączenia na kostkach w drzwiach/klapach - porozpinaj i przeczyść jakimś kontaktem który oczyści styki (sprawdź też wiązki gdzieś przy zawiasach czy nie przetarty jakiś przewód bo może rzeczywiście i gdzieś styka z karoserią i ma takie głupie zajawki ;)
Jeżeli to nie pomoże to poleciał bym do dobrego! elektryka który się podepnie i pewnie będzie wiedział czy masz zwarcie i gdzie ewentualnie.
Pzdr!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość