Kontrolki ABS, ESP hamulec ręczny.

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Switek
Świeżak
Imię: Łukasz
Chevi: Epica
Silnik: Epica 2.0 24V, 144KM Benz.
Kontakt:

Kontrolki ABS, ESP hamulec ręczny.

Post autor: Switek » 31 paź 2019, o 19:27

Witam. Mam problem z czujnikiem ABS w swojej epice. Zapaliły mi się kontrolki ABS ESP oraz hamulca ręcznego. Pojechałem by zdiagnozować w którym kole jest błąd. Okazało się że prawy tył nie daje sygnałów. Kupiłem piastę z czujnikiem do to tegoż koła przed założeniem sprawdziłem czy na nowym daje sygnały i dawało. Po założeniu piasty przez mechanika kontrolki nie zgasły. Pomyslalem że może trzeba skasować błędy skasowałem a po chwili znowu się zapaliły. Zacząłem mierzyć jakie daje napięcie każda piasta. Oryginalne trzy dawały 1,6kilo Oma a ta nowa dawała 1kilo Oma teraz moje pytanie czy to ma jakieś znaczenie. Sprawdziłem napięcie w module i też na trzech pozycjach było 1,6 kilo oma a na jednych stykach wykazało 1kilo. Denerwuje już mnie ten fakt bo piasta kupiona a błędy jak były tak są. Może ktoś miał podobny problem i pomoże od czego teraz zacząć i co po sprawdzać. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Imię: Konrad
Chevi: Epica LMV
Silnik: 2.0D, VCDi, 150KM, diesel
Kontakt:

Re: Kontrolki ABS, ESP hamulec ręczny.

Post autor: KonradMaster » 4 lis 2019, o 21:57

Sprawdź kable na podszybiu. Mechanizm wycieraczek w Epice bardzo lubi je przecierać. Nie jestem tylko pewien czy prawy tył idzie przez podszybie, bo prawy przód na pewno tam idzie, ale warto sprawdzić, dużo roboty z demontażem podszybia nie ma.
Pozdrawiam,
Konrad

Jest: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było: Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”