Alternator

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
milyjarek
Stały bywalec
Imię: Jarosław
Chevi: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Kontakt:

Re: Alternator

Post autor: milyjarek » 12 wrz 2019, o 00:03

Dobrze wiedzieć na przyszłość. Więc górą się będzie wyjmować. Co do alternatora regeneracji to też kiedyś kupię używany i w trasy międzynarodowe będę brał do bagażnika jego. Dziś odbiorę samochód a drugi wstawiam na zegary to dam znać jak to wyszło.

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Imię: Konrad
Chevi: Epica LMV
Silnik: 2.0D, VCDi, 150KM, diesel
Kontakt:

Post autor: KonradMaster » 12 wrz 2019, o 17:20

Jak tam Jarek motor teraz cyka na wolnych obrotach? Poprawiło się po wymianie tego koła?
Pozdrawiam,
Konrad

Jest: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było: Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

milyjarek
Stały bywalec
Imię: Jarosław
Chevi: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Kontakt:

Post autor: milyjarek » 12 wrz 2019, o 23:22

Samochód odebrany. Teraz silnik pracuje cicho na wolnych obrotach. Zużyte było koło pasowe alternatora oraz napinacz i pasek. Koło już blokowało i razem z napinaczem powodowało hałas. W Epice występuje tzw. wolne koło. Naprawy dokonałem w serwisie Boscha i koszt części wraz z robocizną wyniósł w sumie 907zł. Dzięki czemu zapłaciłem taniej niż w ASO aż o 2500zł. Wygląda na to że współpraca z ASO powoli dobiega ku końcowi. Nie jestem zadowolony z efektu wizualnego po tej naprawie ale różnica kosztów pomiędzy ASO a serwisem nieautoryzowanym rekompensuje całość. Pojutrze czeka mnie trasa ok 1400km i mam nadzieje że po tej naprawie nie wycieknie mi płyn chłodniczy lub coś się nie odkręci. Co mi się nie podoba, to to że aby wyciągnąć alternator zdejmowany był zderzak, atrapa, reflektory, chłodnica. Jeżeli chodzi o klime to nie trzeba było uzupełniać czynnika. Jestem niezadowolony z efektu wizualnego ponieważ jeden reflektor ma słabe spasowanie ze zderzakiem, niby zderzak jest równy w stosunku do błotników a jednak jeden reflektor ma szpary i wygląda jak by auto miało w przeszłości jakieś przygody blacharskie. Podejrzewam że podczas demontażu został wyszczerbiony dół reflektora i teraz taki efekt jest końcowy. Skonsultuję to pod koniec roku ze znajomym blacharzem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Elektryka / Elektronika”