Katalizatory Epica R6 2.0 + Lpg

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
javorskyp
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2019, o 13:48
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Epica
Silnik: 2.0 R6
LPG: LPG
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Katalizatory Epica R6 2.0 + Lpg

Post autor: javorskyp » 8 sie 2019, o 14:02

Cześć. Mam problem z katalizatorami, wyskoczyła kontrolka katalizatora już miesiąc temu, tak się jeździło, teraz zaczęło mocy brakować, miga kontrolka kat, mocy kompletnie brak, może 50KM zostało. Auto nie jedzie, przerwya, nie wkręca się na jałowych obrotach. Z odpalaniem nie łapie na wszystkie cylindry.

Byłem na serwisie, sprawdzili że katalizatory są zapchane, co robić? Jedyną radę jaką usłyszałem to kupić nowe (tu idą podobno podwójne) za 9tyś w serwisie Chevroleta. Ta opcja mi się nie uśmiecha.

Na pytanie czy nie da rady ich wyciąć i zrobić przelotu usłyszałem że będą wyskakiwały błędy bo tam są sądy za i przed katalizatorem.

Jak się ich pozbyć lub gdzie znaleźć zamienniki? Ktoś robił coś z nimi w silniku R6 2.0 benzyna?

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1923
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 48
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Katalizatory Epica R6 2.0 + Lpg

Post autor: papieju » 8 sie 2019, o 15:02

Mam w Nubirze wybity wkład katalizatora, wstawiony emulator, kilometry się kręcą błędów brak. Kika tys już z emulatorem zrobiłem. Są pewnie dostępne elementy wydechu z pustymi puszkami, albo natnij swój od góry, wyciągnij wkłady, zaspawaj wstaw emulator sondy i zapomnij. Tylko wkładu nawet w proszku nie wyrzucaj, na skupie coś przytulisz. Emulator oczywiście tylko do sony za, tej przed nie ruszaj bo i po co

javorskyp
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2019, o 13:48
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Epica
Silnik: 2.0 R6
LPG: LPG
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Re: Katalizatory Epica R6 2.0 + Lpg

Post autor: javorskyp » 11 sie 2019, o 21:50

Dziękuje! Przez ostatnie kilka dni sytuacja się diametralnie zmieniła (nwm dlaczego) i samochód jedzie przyzwoicie, ale i tak to jest jakieś 85% mocy, więc konieczna jest rozbiórka i usunięcie przyczyny.

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Katalizatory Epica R6 2.0 + Lpg

Post autor: Kraviec » 11 sie 2019, o 22:18

Szukaj firmy, która rozcina obudowę i wymienia wkład katalizatora, na rosyjskich forach jest to dokładnie pokazane. Możesz też przegonić auto porządnie na autostradzie na jakiejś większej odległości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość