Kluczyk

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kacper Zagórski
Bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 30 mar 2019, o 19:20
Reputacja: 0
Imię: Kacper
Samochód: Epica 2.0 LS 2008
Silnik: 2.0, 144KM, benz.
Lokalizacja: Kraków, Rabka - Zdrój
Kontakt:

Kluczyk

Post autor: Kacper Zagórski » 18 lip 2019, o 18:51

Pisałem już post w innym temacie. Mam pytanko pośrednio związane z tematem. Czy w każdej Epice jest funkcja otwierania bagażnika z pilota?
Kluczyk i pilot taki jak w zdjęciu, natomiast po wciśnięciu przycisku mrugają raz światła i nic się nie dzieje.
To, że pilot nie jest oryginalny to wiem już od zakupu, kluczyk też mam jeden. Da się jakoś zaprogramować w tym pilocie otwieranie bagażnika? Gdzie się udać z takim problemem? Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, o 18:51 przez Kacper Zagórski, łącznie zmieniany 1 raz.
Chevrolet Epica LS, 2.0, 144KM
16.04.2019

Awatar użytkownika
Arbi
Wymiatacz
Posty: 1097
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 21:51
Reputacja: 33
Imię: Albert
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 24V, 156KM, benz.+LPG
LPG: Vialle LPE-7 (LPi)
Lokalizacja: Skulsk
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: Arbi » 18 lip 2019, o 19:13

A uzbraja alarm ten pilot? Zamknij się w aucie z pilota i otwórz drzwi od środka. Ciekawe czy był jakoś programowany czy jest to po prostu uniwersalny pilot z własnym sterownikiem. Podejrzewam ta drugą opcję. Nie wiadomo jak jest podpięty ten sterownik , musiałbyś go najpierw poszukać.

Dodano po 9 minutach 46 sekundach:
To jest chyba nawet taki zestaw jak z linku poniżej. Wydaje mi się, że on omija fabryczną centralkę i ciężko będzie dojść co jest grane. Proponuje udać się do jakiegoś elektronika.

https://www.rtx24.pl/sterownik-uniwersa ... p-254.html

Awatar użytkownika
Kacper Zagórski
Bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 30 mar 2019, o 19:20
Reputacja: 0
Imię: Kacper
Samochód: Epica 2.0 LS 2008
Silnik: 2.0, 144KM, benz.
Lokalizacja: Kraków, Rabka - Zdrój
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: Kacper Zagórski » 18 lip 2019, o 20:20

Będę wybierał się dorabiać kluczyk tutaj: http://enigmaserwis.pl/oferta/
to może coś poradzą :) zapytam, może dorobią mi np. kluczyk-scyzoryk i zaprogramują od razu tak, żeby było dobrze.
Jak zamykam auto z pilota to mruga się dioda na czerwono, ale czy alarm dźwiękowy działa to nigdy nie słyszałem jeszcze. Jak to sprawdzić? Gdzie jest w ogóle syrena alarmu w Epice?


Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka


Dzięki za pomoc Albert, zdaję sobie sprawę, że niektóre pytania mogą być męczące, ale nie jestem biegły w tych sprawach, więc wolę zapytać :)
Chevrolet Epica LS, 2.0, 144KM
16.04.2019

Awatar użytkownika
Arbi
Wymiatacz
Posty: 1097
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 21:51
Reputacja: 33
Imię: Albert
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 24V, 156KM, benz.+LPG
LPG: Vialle LPE-7 (LPi)
Lokalizacja: Skulsk
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: Arbi » 18 lip 2019, o 20:30

Alarm sprawdzisz zamykając się w aucie i otwierając drzwi, lub zamknij z opuszczoną szybą i otwórz klamką od wewnątrz. Jeśli chciałbyś otwierać bagażnik tym co masz to jest to kwestia odpowiedniego wpięcia się w instalację. Możliwe że ktoś nie podłączył. Forum jest po to, żeby zadawać pytania i rozwiązywać problemy, także luz.

Awatar użytkownika
Kacper Zagórski
Bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 30 mar 2019, o 19:20
Reputacja: 0
Imię: Kacper
Samochód: Epica 2.0 LS 2008
Silnik: 2.0, 144KM, benz.
Lokalizacja: Kraków, Rabka - Zdrój
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: Kacper Zagórski » 18 lip 2019, o 20:39

Sprawdzę jutro, ale podejrzewam, że nie uzbraja go.
Czytałem w tym linku z pilotem, że przy zakupie wysyłają schemat, więc pewnie poprzedni właściciel nie podłączył funkcji otwierania z klapy.
Mam nawet dodatkową diodę LED z opisu pilota i jest podłączona w aucie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka

Chevrolet Epica LS, 2.0, 144KM
16.04.2019

Awatar użytkownika
Kacper Zagórski
Bywalec
Posty: 185
Rejestracja: 30 mar 2019, o 19:20
Reputacja: 0
Imię: Kacper
Samochód: Epica 2.0 LS 2008
Silnik: 2.0, 144KM, benz.
Lokalizacja: Kraków, Rabka - Zdrój
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: Kacper Zagórski » 19 lip 2019, o 05:34

Tak jak podejrzewałem, alarm dźwiękowy się nie uzbraja..

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka

Chevrolet Epica LS, 2.0, 144KM
16.04.2019

dzida
Aktywny
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2019, o 15:39
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Spark LT
Silnik: 1,2
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: dzida » 19 lip 2019, o 10:08

ja bym najpierw odszukał centralkę (idąc po kablu od diody), następnie wziął miernik i sprawdził bym wszystkie kable wychodzące z centralki (w pierwszej kolejności te, do których nic nie jest podpięte), na którym z nich po naciśnięciu lub przytrzymaniu tego przycisku pilota pojawia się jakiś impuls (może być zarówno + jak i - wiec trzeba 2 sprawdzenia wykonać). jeżeli się odnajdzie kabel to można pomyśleć jak go podpiąć - tu nie powiem bo nie znam konstrukcji zamka bagażnika w epice - tzn. jeżeli zamek bagażnika poprzez klamkę jest otwierany mechanicznie (cięgno między klamka bagażnika a zamkiem) to trzeba pewnie dołożyć siłownik, natomiast jeżeli pomiędzy klamka a zamkiem jest kabelek (a w klamce mikrowłącznik) to trzeba ten kabelek od sterownika z centralki podpiąć pod mikrostyk lub bezpośrednio pod siłownik.

lukaszbozyk
Aktywny
Posty: 86
Rejestracja: 6 paź 2016, o 16:46
Reputacja: 0
Imię: Łukasz
Samochód: Epica 2.0 D
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kluczyk

Post autor: lukaszbozyk » 1 sie 2019, o 22:51

Mam podobny pilot i sam podłączałem centralkę.
Oryginalne kable masz w lewym słupku przy nogach kierowcy i tam się po porostu wpiąłem centralką którą otrzymałem z pilotem pod kierunkowskazy i zamek. U ciebie jak jest dodatkowa to jest na pewno w tych okolicach.
Bagażnik także da się podłączyć podając minus z ewentualnej dodatkowej centralki ale moja jest słaba bo minus jest małego napięcia i nie działa to jak należy.
Pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości