Epica 2.0 diesel Pompa paliwa nie przestaje "ROBIĆ CIŚNIENIA"

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
bajtek87
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2021, o 13:38
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: epica
Silnik: 2.0 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Epica 2.0 diesel Pompa paliwa nie przestaje "ROBIĆ CIŚNIENIA"

Post autor: bajtek87 » 11 sty 2023, o 17:51

Dzień dobry koledzy, z góry dziękuję za wszelką pomoc. W mojej Epice mam dziwną sytuacje z pompą paliwa(tak domniemam)- otóż po przerkęcaniu zapłonu słychac prace pompy(to normalne, że robi ciśnienie, jednak powinno to trwac kilka sekund). Po odpaleniu auta pompa wciąz pracuje jakby sekwencja nabijania cisnienia nie powiodla sie, bądx nie skonczyła(cały czas słychać głośną prace napełniania sie zbiornika pompy w okolicach tylnych siedzeń). Po zgaszniu silnika słychac ją jeszcze jakies 2 sekundy i przestaje pracowac. Postaram sie w weekend nagrać tą sekwencje i wrzucić tutaj dla zobrazowania. Podejrzewam kilka opcji- może ktoryś z kolegow z większa wiedza na temat mechaniki/elektryki coś podpowie ewentualnie wyprowadzi z błędu:
hipotezy:
1 przycięty/uszkodzony pływak pompki(on chyba odcina napełnianie jej paliwem gdzy jest pelna)
2 przekażnik pompy paliwa(nie rozwiera po kilku sekundach jak powinien)
3 jakis inny czujnik o ktorym nie mam pojecia ktory oszukuje ze silnik nie dostaje paliwa

Zaznaczam, że auto jeździ normalnie, nic nie przerywa, tylko słychac wycie tej pompki non stop
Do auta zagądne pewnie dopiero w weekend, ale jesli ktoś ma jakies pomysły, wskazówki to będe wdzięczny.
Pozdrawiam i proszę o wyrozumialość dla mojeo braku wiedzy

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23843
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: brak
Silnik: brak
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Epica 2.0 diesel Pompa paliwa nie przestaje "ROBIĆ CIŚNIENIA"

Post autor: etac » 11 sty 2023, o 18:03

W tych silnikach pompy wstępne to problem, więc myślę że jeździj ale szukaj nowej pompy wstępnej.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

bajtek87
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2021, o 13:38
Reputacja: 0
Imię: Bartosz
Samochód: epica
Silnik: 2.0 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Epica 2.0 diesel Pompa paliwa nie przestaje "ROBIĆ CIŚNIENIA"

Post autor: bajtek87 » 11 sty 2023, o 20:41

Dziękuję za szybką odpowiedź, czyli rozumuję, że pompa w zbiorniku najprawdopodobniej do wymiany. Czy dostęp do niej jest od siedzenia tylnego jak w większości osobówek czy trzeba mieć podnośnik?(szukalem na szybko w necie ale nic nie znalazłem a przy aucie bede w weekend)?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23843
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: brak
Silnik: brak
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Epica 2.0 diesel Pompa paliwa nie przestaje "ROBIĆ CIŚNIENIA"

Post autor: etac » 11 sty 2023, o 20:43

to jest tylko taka diagnoza na szybko. Przed decyzją sprawdził bym parę innych rzeczy. A przede wszystkim poczekał na kogoś co ma to auto.

W dieslu są dwie pompy i działają trochę inaczej niż kiedyś, czy też w benzynie.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości