Epica: Stukanie z lewej strony, podczas przyspieszania z niskych prędkości

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talarek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2022, o 19:27
Reputacja: 0
Imię: Krzysztof
Samochód: Epica 2006
Silnik: 2.0 144km, benzyna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Epica: Stukanie z lewej strony, podczas przyspieszania z niskych prędkości

Post autor: Talarek » 22 cze 2022, o 22:21

Witam!

Posiadam Epice 2.0 benz 144km i mam mały problem. Od jakiegoś czasu stuka mi coś z przodu z lewej strony i próbuje ustalić przyczyne. :pomoc:

Wjechałem do mnie do pracy na podnośnik i po małej inspekcji zobaczyłem że mam duży luz pomiędzy klockiem a jarzem/zaciskiem i patrząc bo "gołym" metalu na górze (zdj 1.), przypuszczam że komis od którego auto kupiłem założył bylejakie klocki (byle by pasowały), bez uwagi na wymiary. Przez co górna część klocka obija się o jarzmo podczas przyspieszania. (Tylko przy niskich prędkościach/gwałtownym przyspieszeniu z postoju)

Przegub jako możliwą przyczyne wyeliminowałem, poniważ podczas regularnej jazdy/ostrych skrętach nic nie "stuka" czy "strzela", jak to przy uszkodzonych przgubach by było.

Dziś wymieniałem osłone przegubu, ponieważ była lekko nacięte i wyrzucało lekko smar. Po tym, u znajomego mechanika z którym pracuje, po prosiłem o zmierzenie wymiarów abym mógł zakupić klocki.

Wymiary wyszły 148/150 +/- 2mm, a wszystkie klocki jakie patrzyłem mają głównie 144mm.

W tym moje pytanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy Epica ma jakieś dodatkowe blaszki (które może wypadły, lub nie zostały zamontowane), które niwelują "stukanie" przy przyspieszaniu?

Z góry dziękuje za rady i możliwą pomoc!

Zdj. 1 Góra klocka lewy
Obrazek

Zdj. 2 Dół klocka lewy
Obrazek

A tu przy okazji moja Epica
:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbi
Wymiatacz
Posty: 1097
Rejestracja: 14 kwie 2019, o 21:51
Reputacja: 33
Imię: Albert
Samochód: Epica
Silnik: 2.5 24V, 156KM, benz.+LPG
LPG: Vialle LPE-7 (LPi)
Lokalizacja: Skulsk
Kontakt:

Re: Epica: Stukanie z lewej strony, podczas przyspieszania z niskych prędkości

Post autor: Arbi » 23 cze 2022, o 07:46

Moim zdaniem szukasz nie tam gdzie trzeba. Klocki są ok. Po to są tam te sprężyste blaszki, żeby niwelować drgania. Klocek nie ma prawa pukać podczas przyspieszania. Przyjrzał bym się raczej bliżej temu przegubowi, który miał pęknięta manszetę, a w ogóle objawy to wskazują na przegub wewnętrzny. Podczas przyspieszania nie wyczuwasz żadnych drgań na kierownicy?

Awatar użytkownika
Talarek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2022, o 19:27
Reputacja: 0
Imię: Krzysztof
Samochód: Epica 2006
Silnik: 2.0 144km, benzyna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Epica: Stukanie z lewej strony, podczas przyspieszania z niskych prędkości

Post autor: Talarek » 23 cze 2022, o 12:53

Właśnie powiem Ci że drgań zero. Teraz jak wymieniłem osłonę to nawet specjalnie się do 120+ rozpędziłem, i jechało bezproblemowo.

Przy przegubie wewnętrznym było by czuć mocne drgania, a tu takie coś u mnie nie występuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość