Cieknący filtr paliwa

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Olokolo
Świeżak
Imię: Olo
Chevi: Epica
Silnik: 2.0
Kontakt:

Cieknący filtr paliwa

Post autor: Olokolo » 6 wrz 2019, o 19:02

Czy ma ktoś pomysł na cieknący filtr paliwa? Wymieniłem oring z filtrem i dziadostwo dalej cieknie. Kapie pewnie ze 2L na 100km więc irytujące. Wyjmowałem i oglądałem filtr i wydaje się być cały (a czytałem że podobno lubi pęknąć gdzieś). Czy są jakieś oringi na przewodach wtykowych do filtra?

Olokolo
Świeżak
Kontakt:

Re: Cieknący filtr paliwa

Post autor: Olokolo » 8 wrz 2019, o 12:08

No i coś wiem. Pękła obudowa. Oczywiście od strony grodzi. Tam gdzie jest mocowanie wężyka paliwowego, z drugiej strony na przetłoczeniu... Ale to coś naprawdę nieprawdopodobnego. Pęknięcie ma może z 5mm długości a na grubość nawet ciężko stwierdzić, cieniej niż pół włosa. Oczywiście na sucho jest ok, ale jak pompa dobija ciśnienie to już cieknie. Nie ma opcji żeby to załatać... a znaleść to to świeciłem mocną żarówką i wyszło że pojawia się paliwo i błyszczy się... Mam nadzieję że po kupnie obudowy będzie ok.

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Imię: Konrad
Chevi: Epica LMV
Silnik: 2.0D, VCDi, 150KM, diesel
Kontakt:

Post autor: KonradMaster » 12 wrz 2019, o 17:30

Ktoś pewnie za mocno ścisnął w imadle przy wymianie filtra. Niektórzy bez sensu wymieniają filtr poprzez wyjęcie całej obudowy. Ciężko jest dojść specjalistycznym kluczem, ale można to zrobić dużo szybciej za pomocą młoteczka i większego śrubokręta płaskiego. Oczywiście przedtem najlepiej sobie zaznaczyć jakimś markerem nakrętkę z obudową, żeby później za mocno nie dokręcić.
Kupujesz nową obudowę? Dość drogie te plastiki są...
Pozdrawiam,
Konrad

Jest: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było: Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

Olokolo
Świeżak
Kontakt:

Post autor: Olokolo » 14 wrz 2019, o 21:24

331 PLN. ale jeszcze nie miałem czasu wymienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”