Przykry zapach

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
wiliniak
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 27 lip 2017, o 15:23
Reputacja: 0
Imię: Mateusz
Samochód: Orlando
Silnik:
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Przykry zapach

Post autor: wiliniak » 7 cze 2018, o 09:59

Witam koledzy.
Mam nie mapy problem i już nie bardzo wiem co robić.
Otóż z jakiś miesiąc temu przewoziłem w Olku skrzynie biegów, dosłownie 5 km i na moje nieszczęście wylał się olej ze skrzyni na tapicerkę. Pod skrzynie podłożyłem plandekę, czyli większość poszła na plandekę, ale jednak coś scieklo na tapicerkę tj. 3 rząd siedzeń, podłoga pod siedzeniami (nie dużo, ale jednak). Gdy jest chłodno na dworzu to nie dokucza tak smród, ale jak samochód nagrzeje się na słońcu to pierwsze wejście do auta to jakby obuchem dostał, po prostu śmierdzi.
Oddawałem już samochód na pranie tapicerki ale się coś pierwszym razem nie przyłożyli, pojechałem aby znów wyczyścili bo zapłaciłem i efektów brak, ale nawet i po tym drugim razie nie ma zadowalających efektów, jest może lepiej, ale tylko trochę.
Czym można pozbyć się smrodu takiego typu? Ktoś się z tym z Was uporał? Mieliście coś podobnego?

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Przykry zapach

Post autor: Kraviec » 7 cze 2018, o 10:39

Kup najtańszą kawę mieloną i rozsyp na tapicerce.
Ja tak walczyłem z wykładziną bagażnika jak wylało się na powierzchni 10x4cm trochę oleju ze śledzi... żadne pranie nie pomagało, posypałem kawą od góry, a od spodu położyłem kawę w woreczku i faktycznie pomogło.

wiliniak
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 27 lip 2017, o 15:23
Reputacja: 0
Imię: Mateusz
Samochód: Orlando
Silnik:
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Re: Przykry zapach

Post autor: wiliniak » 7 cze 2018, o 11:08

Fajny, prosty i jak widać u Ciebie skuteczny sposób, a powiedz mi jak rozsypie kawę to długo trzeba ją tak trzymać? Bo jeżeli chodzi o kawę w woreczku to można położyć i niech jeździ ale kawę luzem chyba trzeba za niedlugi czas odkurzyć?

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Przykry zapach

Post autor: Kraviec » 7 cze 2018, o 18:46

Ja jeździłem tak z tydzień, a później jeszcze położyłem w woreczku na wierzch. Kawa luzem lepiej zadziała, później ją zebrałem i tą samą wsypałem do woreczka zrobionego ze starej cienkiej koszulki.

wiliniak
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 27 lip 2017, o 15:23
Reputacja: 0
Imię: Mateusz
Samochód: Orlando
Silnik:
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Re: Przykry zapach

Post autor: wiliniak » 7 cze 2018, o 19:41

Ok dzięki niedługo to przetestuje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Nadwozie/Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość