Smierdzi w kabinie wilgocia

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
arturrro1983
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2015, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Smierdzi w kabinie wilgocia

Post autor: arturrro1983 » 23 cze 2018, o 15:09

Witam,
Problem jak w temacie.
Smierdzi dopiero przy wlaczaniu nawiewu i klimatyzacji... domyslam sie ze to zagrzybiona klima i kupilem taki specyfik czyszczacy za pare zl ( silnik chodził przez kilka minut na włączonym nawiewie w obiegu zamkniętym z uruchomionym siuwaksem) ale niestety niewiele to dalo... trzeba byloby oddac moze na jakie czyszczenie czy np samemu probowac sie dobrac do skraplacza i go czyscic (domyslam sie ze tam jest najwiekszy syf).
Jakie sa wasze opinie w tym temacie, czy ktos mial tak i poradzil sobie cos ?

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Smierdzi w kabinie wilgocia

Post autor: wieczor » 23 cze 2018, o 21:26

Proponuje wymienić filtr kabinowy w pierwszej kolejności:) W drugiej sprawdzić czy nie ma mokro pod dywanikami, a póżniej kombinować z parownikiem itp.:)

arturrro1983
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2015, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Smierdzi w kabinie wilgocia

Post autor: arturrro1983 » 24 cze 2018, o 17:30

Filtr wymienilem i niestety poprawy nie ma... pod nogami pasazera sucho..

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Smierdzi w kabinie wilgocia

Post autor: Dedalus4 » 25 cze 2018, o 12:11

Masz 3 możliwości:
1. Spróbować dezynfekcji jonizatorem (chyba tak to się nazywa) taka maszynka która podłączają do zapalniczki i która generuje mgiełkę z środkiem grzybobójczym. Opcja stosunkowo tania - około 50 PLN
2. Zlecić profesjonalne czyszczenie klimy
3. Samemu wyczyścić parownik
Ktoś tu na forum pisał, że dobrze jest wyłączać klimę jakiś czas przed zakończeniem jazdy. Zacząłem się stosować do tej rady i od tego czasu nie mam problemów z brzydkim zapachem. Ja swój problem wyeliminowałem 2 krotnym przeczyszczeniem pianką do czyszczenia klimatyzacji.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Smierdzi w kabinie wilgocia

Post autor: XaRaDaS » 25 cze 2018, o 18:22

Dedalus4 pisze:
25 cze 2018, o 12:11
Ktoś tu na forum pisał, że dobrze jest wyłączać klimę jakiś czas przed zakończeniem jazdy. Zacząłem się stosować do tej rady i od tego czasu nie mam problemów z brzydkim zapachem. Ja swój problem wyeliminowałem 2 krotnym przeczyszczeniem pianką do czyszczenia klimatyzacji.
Jeżdżę i nie wyłączam klimy nawet w zimę, zmieniam filtr co roku, dodatkowo co roku na wiosnę daję 2 granaty w odstępie 2 tyg. + co 2 lata kompleksowe działanie z klimą: odgrzybianie, jonizowanie, odciągnięcie czynnika i napełnienie i klima nie śmierdzi. Czasem tylko przed wymianą filtra, ale sama wymiana nie skutkuje tym, najlepiej odkurzaczem tam w otwór podejść i ściągnąć to co zalega, żeby było czysto.

Dla mnie jak śmierdzi po wymianie filtra, to niestety trzeba już zastosować odpowiednie specyfiki, a nie granat, albo zastosować 2 i 3 co 2-3 tyg.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

arturrro1983
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2015, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Artur
Samochód: Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Smierdzi w kabinie wilgocia

Post autor: arturrro1983 » 19 lip 2018, o 19:49

Jonizowanie za 50 zl tez nic nie pomoglo...
Chociaz zastanaqiam sie czy byla prawidliwo przeprowadzona bo widzialem ze nie byl wlaczony obieg zamkniety...
Kurde juz chyba tylko rozebranie tego i mechaniczne czyszczenie pozostalo...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Nadwozie / Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości