Piòro wycieraczki kombi tyl

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: vito23 » 12 sty 2018, o 22:59

Witam. Czy do lacetti kombi do ramienia wycieraczki tylnej szyby stosujemy jakis adapter piora? Aktualnie jak widze u siebie to po zakupie piora zdejmuje adapter i wciskam pioro do ramienia bez zadnego adaptera. Efekt jest taki ze srodkowa partia piora nie zbiera nic z szyby. Czy cos tam brakuje ? Czy jakis specjalny adapter do tego trzeba?
Pioro jak wciskam w ten otwor w ramieniu to wchodzi tak jakby nie chcialo a wystarczy ze lekko przycisne pior z lewej strony lub prawej i calosc wychodz z ramienia jakby sie mie trzymalo nic.
Nie wiem czy to ma wejsc jakos tak, zeuslysze jakis " klik" charakterystyczny czy cos? Pierwszy raz spotkalem sie z tak upierdliwym montazem piora wycieraczki tylnej szyby .

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: XaRaDaS » 13 sty 2018, o 16:34

Skoro masz już na wcisk, to do wymiany jest ramię wycieraczki. Mam tak od kilku lat i jakoś się nie kwapię do zakupu nowego ramienia, a na potak.pl chyba kosztuje marne ca 30 zł.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: vito23 » 14 sty 2018, o 12:08

Patrzac na oryginalne w potaku to wyglada identycznie jak teraz moje. Takze ten model poprostu takie slabe mocowanie ma. Z poczatku mtslalem ze tam jakis dodatkowy specjalny adapter powinien byc a tu lipa.

IXOF
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 16 maja 2017, o 19:06
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Lacetti 1.6 lpg 2005
Silnik:
Lokalizacja: Górzno
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: IXOF » 15 sty 2018, o 22:58

Też walczę z problemem, że mi wycieraczka nie zbiera na całej powierzchni. Teraz mam tak, że właśnie zbiera środek, ale skrajów nie. Nie mam wgl na to pomysłu. Lacetti kombi.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: XaRaDaS » 16 sty 2018, o 09:46

A jakie pióra stosujecie ? Ja mam założoną płaską wycieraczkę i tylko jak jedzie do góry to środkiem nie zbiera, natomiast jak już wraca do dołu to ściąga i środkiem.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: vito23 » 16 sty 2018, o 14:44

ja stosuje przegubową marki ALCA, poprzednio miałem boscha przegubową i jakiejś marki market-owej za 18zł, która była płaska i ta była największą porażka...
Na tą chwilę mam założoną ALCE przegubową rozmiar chyba 410mm jest ciut większa niż (chyba powinna być) ale zbiera narazie jak najlepiej.
Tak za marginesem będę się przymierzał do adaptacji ramienia od jakiegoś innego auta, np toyoty nie które miewają nawet nie mal identyczne jak te w kombi lacetti a co za czym idzie mają lepszy montaż piór przez specjalne adaptery .

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Zasłużony dla forum
Posty: 7704
Rejestracja: 20 sie 2013, o 11:17
Reputacja: 8
Imię: Andrzej
Samochód: Orlando LTZ
Silnik: 1.8 2H0, 141 KM, benz.
Lokalizacja: WX
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: XaRaDaS » 16 sty 2018, o 17:25

Toyota, w szczególności Corolla poprzedniej generacji bardzo przypomina lacia w kombi, Vito jak zrobisz przeszczep to się podziel czy to P&P jest.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

szmar
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 28 gru 2014, o 12:07
Reputacja: 5
Imię: Mariusz
Samochód: Nubira 1.8 CDX SW
Silnik: T18SED
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: szmar » 16 sty 2018, o 18:32

Tylne pióro oryginalne ma długość 350 mm. Inne długości powodują problemy. Najlepiej to zdemontować całe ramię i na spokojnie w domu wymienić pióro (wycieraczkę), bo i cieplej i widniej i lepszy dostęp do mocowania.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: vito23 » 4 lut 2018, o 09:54

Jak przeszczepię pochwalę się i wstawię też zdjęcia wstawię "szmar" ja nigdy nie montowałem piór takie jak zaleca producent zawsze ciut większy tak by nie zawadzały o siebie i idealnie wszystko pasuje a na tyle właśnie pióro większe i problemy znikły na 90% :)

szmar
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 28 gru 2014, o 12:07
Reputacja: 5
Imię: Mariusz
Samochód: Nubira 1.8 CDX SW
Silnik: T18SED
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: szmar » 4 lut 2018, o 12:56

Problem polega na tym że oryginalne mocowanie pióra ( w oryginalnym ramieniu ) nie pozwala na inny wymiar wycieraczki. Nie będzie miało odpowiedniego luzu i nie będzie dobrze przylegało do szyby. W przypadku wycieraczek przód mogą być nawet dłuższe bo w lacetti da się zamienić miejscami całe ramiona wycieraczek tzn. prawe na miejsce lewego i też działają i właśnie wtedy przy nieoryginalnych wymiarach. A tak na marginesie 90% to nie jest jednak 100%.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: vito23 » 6 lut 2018, o 15:40

Wymienilem ramie ale na oryginalne od lacetti kombi, problemy znikly. Jednakże mam zamontowane pioro 410mm i jak dla mnie na 100% jest lepiej niz zalecane 350mm, takze kolego Szmar calkowicie nie zgodze sie z Toba. Na tyl tez mozna sobie pozwolic ma inny rozmiar piora. Jesli dobre pioro bedzie to wszystko bedzie w pożądku .

dessal
Wymiatacz
Posty: 1096
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 21:30
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 2.0TCDI
Silnik:
Lokalizacja: Wawa Tarcho
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: dessal » 6 lut 2018, o 22:40

XaRaDaS pisze:
16 sty 2018, o 17:25
Toyota, w szczególności Corolla poprzedniej generacji bardzo przypomina lacia w kombi,
Ale nie w kombi, bo ma wycieraczkę "w drugą stronę", jeśli już to taki ichni 5 drzwiowy hatchback ( nie nazwałbym tego tak bo tył ma ścięty prawie pionowo), tam jest ramię jak u nas
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

szmar
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 28 gru 2014, o 12:07
Reputacja: 5
Imię: Mariusz
Samochód: Nubira 1.8 CDX SW
Silnik: T18SED
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: szmar » 7 lut 2018, o 18:54

Jeżeli jest dobrze to czekam na obiecane zdjęcia ale po testach po deszczu.

IXOF
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 16 maja 2017, o 19:06
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Lacetti 1.6 lpg 2005
Silnik:
Lokalizacja: Górzno
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: IXOF » 8 lut 2018, o 22:16

vito23 pisze:
6 lut 2018, o 15:40
Wymienilem ramie ale na oryginalne od lacetti kombi, problemy znikly. Jednakże mam zamontowane pioro 410mm i jak dla mnie na 100% jest lepiej niz zalecane 350mm, takze kolego Szmar calkowicie nie zgodze sie z Toba. Na tyl tez mozna sobie pozwolic ma inny rozmiar piora. Jesli dobre pioro bedzie to wszystko bedzie w pożądku .
410mm z tyłu? W kombi? Nie wadzi Ci o spryskiwacz?

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piòro wycieraczki kombi tyl

Post autor: vito23 » 6 sie 2018, o 08:58

Nic nie zawadza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Nadwozie / Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość