Wyciszenie nadkoli - Cruze J308 (kombi) 1.6

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
leszek1204
Aktywny
Posty: 91
Rejestracja: 5 maja 2017, o 22:33
Reputacja: 1
Imię: Mateo
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6 16V, 124 KM SW (kombi)
LPG: BRC Sequent 32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyciszenie nadkoli - Cruze J308 (kombi) 1.6

Post autor: leszek1204 » 9 kwie 2023, o 21:08

Cześć!

Jakieś 3 lata temu wyciszyłem już dosyć mocno swoje kombi (J308) - z zadowalającym skutkiem. Wyciszyłem wszystkie 4 drzwi (maty butylowe, gąbki), bagażnik, pokrywę silnika (gąbka, mata termiczna + oryginalne wygłuszenie).
EFEKT? Po mieście i tak do ok. 90 km na godzinę jest idealnie - komfortowo, jak w aucie klasy co najmniej średniej-plus (pomiar decybelomierzem pokazał spadek o około -6dB w trakcie jazdy, czyli sporo...).
Ale chcę iść za ciosem i wygłuszyć jeszcze nadkola - zwłaszcza z przodu, bo tu mam wrażenie, że mocno dają przy prędkościach autostradowych - słychać już mocno opony i jazda tak od 110 km/h mogłaby być bardziej komfortowa...

PYTANIE DO WAS:
Wygłuszał ktoś nadkola w Cruze? Kleiliście matę butylową + gąbkę na samo tworzywo nadkoli (od góry, po wyjęciu plastiku, a potem po wyklejeniu ponowny montaż), czy również wyklejaliście wnętrze samych nadkoli? Wydaje mi się, że obu miejsc nie ma sensu wygłuszać, bo będzie za grubo i pojawią się trudności z zamontowaniem osłony nadkoli z tworzywa...
Dajcie znać, czy wyklejać samą osłonę (od góry, po jej wyjęciu), czy może samo nadkole - po odtłuszczeniu, umyciu, etc. (na gołą blachę)?
Wolałbym wariant z wyklejeniem osłony...

Dodano po 11 minutach 29 sekundach:
Tu jest opcja pośrednia... https://www.youtube.com/watch?v=TtvpxJh ... l=TVNTurbo

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23898
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Lexus LBX
Silnik: 1.5 Hybrid
LPG: NIE
Inny samochód: Yamaha X-MAX Tech Max
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Wyciszenie nadkoli - Cruze J308 (kombi) 1.6

Post autor: etac » 10 kwie 2023, o 16:04

Regulus wyklejał, ale on już nie zagląda do Nas. Gdzieś w jego postach są komentarze.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Nadwozie / Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość