Czujniki Parkowania

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
Bunioopl
Fachman
Imię: Mariusz
Chevi: Orlando 1.8 LPG LT+
Silnik: 1.8 2HO, 141KM Pb
LPG: BRC SQ24 Genius 1500
Kontakt:

Re: Czujniki Parkowania

Post autor: Bunioopl » 31 maja 2017, o 19:00

Chodzi pewnie o małą wnękę. Nawet nie wiedziałem że można ją wymontować.

Obrazek

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

DenWer
Świeżak
Imię: Piotr
Chevi: Orlando
Silnik: 2,0
Kontakt:

Post autor: DenWer » 23 cze 2019, o 23:13

Witam
A ja mam pytanie związane z tematem, ale trochę z innej beczki. W orlando przednie czujniki parkowania mają osobny moduł kontrolny, czy może moduł do tyłu i przodu jest ten sam ???

DenWer
Świeżak
Imię: Piotr
Chevi: Orlando
Silnik: 2,0
Kontakt:

Post autor: DenWer » 22 lip 2019, o 23:57

Witam ponownie.
Już rozkminiłem sprawę z modułem, natomiast mam inny problem, powieważ wychodzi na to że może on być uszkodzony. Coś jest nie tak z czujnikami z przodu, gdy na parkongu dojeżdżam do przeszkody to nie wykryją nic. Wystarczy jednak że wyłączę silnik i ponownie włącze zapłon, czujniki wyją jak szalone. I ponownie jak tylo zacznę jechać i dojadę do przeszkody, czujniki przednie jej nie wykryją. Tył działa idealnie i nie ma z nim problemów.
W ASO mi powiedzieli że z czujnikami z przodu tak ma być i że na parkingu najpierw trzeba podjechać, następnie włączyć wsteczny (by aktywować system) a potem znowu do przodu i wszystko powinno działać bez problemu. Lecz jak parę razy próbowałem, nie zadziałało. Natomiast jak już wyżej pisałem, jak tylko wyłącze i włączę ponownie zapłon przednie czujniki będę wyły. Czy ktos może miał podobny problem?? Czy wymiana modułu coś pomoże???
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, o 07:37 przez Regulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wyrzej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Elektryka/Elektronika”