Czujniki Parkowania

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
Awatar użytkownika
yoor3k
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 6 lut 2020, o 15:53
Reputacja: 0
Imię: Jurek
Samochód: Orlando
Silnik: 2,0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Czujniki Parkowania

Post autor: yoor3k » 22 lut 2020, o 00:08

cichy_ludek pisze:
21 lut 2020, o 21:10
U mnie niestety też czujniki są padnięte - pali się cały czas żółta kontrolka i kilka razy dzwoni po wrzuceniu wstecznego. Jakoś bardzo to dokuczliwe nie jest, bo jako-tako sobie na lusterkach i kamerce radzę, ale po głowie kołacze się myśl, żeby coś z tym zrobić. Czujniki są wydaje mi się tylko z tyłu.
Jak do tego podejść?
W pierwszej kolejności należy sprawdzić który czujnik nie działa ( po dotknięciu czuć charakterystyczne "pykanie" ) . Następnie jeżeli nie jesteś w stanie sprawdzić wiązki , to należy podmienić nie działający-ce z działającym, aby upewnić się że na pewno uszkodzony jest tylko czujnik . Po zamianie nie działający powinien dalej nie działać w miejscu działającego a działający działać w miejscu nie działającego .
W tedy masz pewność że uszkodzone są tylko czujniki , wystarczy tylko kupić nowe i cieszyć się działającymi czujnikami . Jeżeli jest inaczej a nie masz wiedzy pozostaje serwis .
Yoor3k

Awatar użytkownika
klimak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 4 mar 2020, o 19:15
Reputacja: 0
Imię: Krzysiek
Samochód: Cruze
Silnik: 2.0 163 KM
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Czujniki Parkowania

Post autor: klimak » 22 lip 2020, o 22:02

Pozwolę sobie odnowić temat... Cruze 2.0 163 km automat. Wyświetla błąd 136... biorę szmatkę, czyszczę czujniki (na parkingu wyglądam jak pajac) i przy powiedzmy trzecim podejściu błąd znika - mogę jechać. Dlaczego to robię? Nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale jak wyskakuje błąd (zawsze 136+pomarańczowe P+ kontrola trakcji) to skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i do dyspozycji mam tylko trzeci bieg plus wsteczny przy którym wrzuceniu skrzynią lekko szarpnie. Wpadłem na pomysł, żeby całkowicie odłączyć czujniki bo moja cierpliwość się powoli kończy. Niestety raz wyskakuje ten błąd innym razem znika. Nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Wymienić czujniki (wszystko na to wskazuje)? Co ma skrzynia do czujników cofania? To normalne w automacie czy jest coś nie tak po stronie skrzyni ewentualnie sterownika? Czy czujniki można całkowicie wyłączyć? Wiem, że w menu jest taka opcja, jednak resetuje się ona po zgaszeniu samochodu. Jeden wtyk przewodu do kości wiązki też wygląda słabo (skrajny, lekko spękana obudowa kości), ale wykluczam wiązkę bo nie miało by to nic wspólnego z czyszczeniem czujników. Proszę o poradę bo mi ręce opadają...

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Czujniki Parkowania

Post autor: etac » 22 lip 2020, o 22:16

Zapraszam na diagnostykę do mnie.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości