Otwarcie drzwi i oświetlenie

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
jacekz123
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2023, o 13:03
Reputacja: 1
Imię: Jacek
Samochód: Orlando
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Otwarcie drzwi i oświetlenie

Post autor: jacekz123 » 23 sty 2024, o 22:32

podpowie ktoś, czy w drzwiach znajdę + po przekręceniu kluczyka? raczej nie duży prąd, to miałby być moduł do ambiente od chinczyka (pasek led + 2x podświetlenie klamki, wiec nie może dużo ciągnąc).

główny moduł podlacze najpewniej do oświetlenia deski (przez przekaźnik oczywiście). i niech teraz ktoś podpowie, jak się gdzieś wepnę w deske to nic nie spale? w jakimś starszym samochodzie nie miąłbym wątpliwości ale przed jak czytałem ten watek o spaleniu bcm to się zacząłem zastanawiać. mam na myśli, czy cos się stanie podczas pracy ciaglej, bo ze podczas łączenia kabelków można cos zepsuć to wiem.
z drugiej strony podłączenie (głównego modułu) po prostu pod + po zapłonie tez nie jest głupie, bo biorąc zasilanie bezpośrednio z zapalniczki (która w Orlando jest po zapłonie) bede mógł pominąć przekaźnik. w końcu moduł ma tez mozliwosc podłączenia przez wtyczkę do zapalniczki jak ładowarka do telefonu, wiec co to za różnica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kjas9
Profesjonalista
Posty: 844
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Otwarcie drzwi i oświetlenie

Post autor: kjas9 » 24 sty 2024, o 21:53

Lepiej nie podłaczać się dodatkowymi odbiornikami pod inne urządzenia .Ja zawsze robię osobne okablowanie z zabezpieczeniem,i podłaczam się pod nie używany bezpiecznik w kabinie lub pod maską.Wtedy masz pewnośc że jak ci walnie Twój wynalazek to nie uziemi połowy samochodu.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

jacekz123
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2023, o 13:03
Reputacja: 1
Imię: Jacek
Samochód: Orlando
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Otwarcie drzwi i oświetlenie

Post autor: jacekz123 » 24 sty 2024, o 22:51

masz na myśli podłączanie się modulem w drzwiach? co do tego masz racje, bo nie wiem, jakie maksymalne obciążenie może być…

o bezpiecznikach i innych zabezpieczeniach wiem

tutaj raczej nie polowe a cały uziemili bo immobilizer działa przez bcm


Sent from my iPhone using Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości